FUS > Herný systém > NOVÁ SEZÓNA 2013/14 UŽ ČOSKORO!

NOVÁ SEZÓNA 2013/14 UŽ ČOSKORO!

2.9.13 | Jozef Horčiak Přečteno: 2165×

Letné prázdniny skončili a s nimi sme uzavreli aj hernú sezónu 2012/13. Je to čas, aby sme privítali a predstavili novú, v poradí už 12. sezónu turnajov a líg FUS - 2013/2014! Počas leta sme potrebovali poriadny oddych (posledný rok bol skutočne náročný), aby sme mohli načerpať potrebnú energiu do tej nadchádzajúcej, ktorá oficiálne začala už 1. septembra. No predstavíme si ju až 15. septembra 2013, do kedy by sme mali mať už všetky informácie do novej sezóny pripravené. Aby ste však neboli o nič ukrátení a mohli sa začať pripravovať, v skratke vám zhrnieme, čo pre vás chystáme a čo môžete očakávať.

D - LOKÁLNE A MESTSKÉ KOLÁ TURNAJOV

Déčkové turnaje, ktoré sa hrajú väčšinou ako losované dvojice, budeme pravidelne hrať tak, ako sme zvyknutí a to hlavne v Bratislave, Košiciach a Bardejove. Tie,i keď nie tak pravidelne, doplnia déčka napr. v Brezne, Banskej Bystrici, Žiline a v Parirtizánskom.

BRATISLAVA – turnaje v Bratislave štartujeme 1. kolom ROSENGART CUPu12. septembra 2013 v Machnáči (Info ešte tento týždeň). Odohráme celkovo 20 kôl s celkovým vyhodnotením, do ktorého sa bude započítavať 15 najlepších výsledkov. Novinkou turnaja bude, že turnaj aj naďalej budeme striedavo hrať v Machnáči aj Elam klube, ale občas ho doplní aj iné miesto. No zásadnou zmenou budú disciplíny. Pro/Am losované dvojice budeme hrať naďalej, ale už iba v Machnáči. V Elame a prípadne na iných miestach, budeme hrať Open doubles doplnené o Amatérske dvojice, prípadne iné disciplíny. Takto nahradíme Amatérske dvojice v Elam klube a turnaje do 21 rokov v Storme.

KOŠICE – už klasický losovaný ROSENGART CUP hraný v Košiciach bude doplnený o turnaje pre juniorov a amatérskych hráčov, tak ako ste boli zvyknutí... Turnaje sa však budú taktiež organizovať na viacerých miestach.

Ostatné mestá, keďže déčkové turnaje sa tam budú prevažne organizovať cez víkendy (narozdiel od BA a KE), tak budú pozostávať z viacerých disciplín. Väčšinou losované, amatérske a open dvojice, prípadne doplnené o jednotlivcov. Termíny budú zverejnené priebežne.

Vo väčších mestách, budú okrem týchto déčiek, organizované aj Majstrovstvá miest, ktoré nahradia mestské poháre. Predbežne ich odohráme v Bratislave, Košiciach, Bardejove, Žiline, Partizánskom a Banskej Bystrici. V hre však môžu byť aj o iné mestá.

C - KRAJSKÉ POHÁRE

Celkovo odohráme štyri kolá, začneme už začiatkom októbra a odohráme každý druhý mesiac jedno kolo. Po Bratislave, Žiline, Banskej Bystrici, Prešove a Košiciach pribudne krajský pohár už aj v Trenčíne, ktorý sa bude hrávať v Partizánskom. Disciplíny Open dvojice a jednotlivci ostávajú bez zmeny a rovnako by sa nemalo meniť ani vyhodnotenie jednotlivých kôl a sezóny.

B – SLOVENSKÝ POHÁR

Túto sezónu budú na programe štyri kolá Slovenského pohára. Prvé kolo odohráme v novembri a začneme v Bardejove. Ďalšie kolá v Žiline, Košiciach a na záver v Brezne budú nasledovať každý druhý mesiac. Program ostáva zatiaľ bez zmeny, akurát chceme zmeniť herný systém v Open jednotlivcoch na FAST.

A – MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA ROSENGART A MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA KRAJOV 2013

Júnový termín a program vyvrcholenia sezóny ostáva bez zmeny.

OSTATNÉ TURNAJE A TURNAJE ITSF

Okrem týchto turnajov hľadáme možnosti, ako obnoviť a doplniť sezónu aj klasické turnaje, ktoré sme zvykli hrávať v predchádzajúcich sezónach, ako je SLOVAK OPEN a multitable turnaje SUPERCHALLENGE. Ak sa nám to podarí, budeme vás včas informovať!

 

ROSENGART LIGA DVOJÍC

Minulú sezónu sme ligu úspešne odohrali v Bratislave, Partizánskom, Žiline, Bardejove a Košiciach. Túto sezónu chceme otvoriť ligu už aj v Brezne a Banskej Bystrici. Kategórie, štartovné a ceny by malo vychádzať z minulých sezón. Zásadnou zmenou má však prejsť herný systém jednotlivých stretnutí. Tie sa budú naďalej hrať na 88 lôpt, ale prvá polovica osem zápasového stretnutia, v ktorých sa mení pozícia hráčov v tímoch, bude nahradená štyrmi zápasmi jednotlivcov, ktorí sa prestriedajú tak, aby si každý hráč z tímu zahral proti inému súperovi. Sľubujeme si od toho oživenie ligy a hráči budú mať tak možnosť, okrem hrania útoku aj obrany počas zápasov dvojíc, nabrať skúsenosti aj v jednotlivcoch. Veríme, že hráči túto zmenu preto uvítajú.

Do ligy sa bude prihlasovať od 15. septembra do 10. októbra 2013.

MAJSTROVSTVÁ ROSENGART LIGY

Zvažujeme úpravu finálového turnaja ligy na play off, ktoré by sa odohralo v rámci troch častí Slovenska – Západ (BA, ZA), Stred (TN, BR a BB) a Východ (BJ, KE). Najlepšie tímy v kategóriách Pro a Am by sa stretli na záverečnom turnaji, ktorý by mohol byť súčasťou iného väčšieho turnaja, kde by si rozohrali skupinu o konečné poradie.

 

BODOVANIE, REBRÍČKY, KATEGORIZÁCIA HRÁČOV A ČLENSKÉ FUS

Všetko ostáva bez zmeny. Členské FUS bude naďalej dobrovoľné pre všetkých hráčov a povinné len pre reprezentantov čerpajúcich dotácie na turnajoch. Výška bude 10 EUR na sezónu a hráči budú mať úľavy na registračných poplatkoch, prípadne čerpať iné benefity.

 

FUS TRÉNINGOVÉ CENTRUM

V lete sme mali v centre prestávku. Od 10. Septembra 2013 a potom každý utorok bude však znova otvorené od 17:00 – 21:00, aby ste si mohli prísť potrénovať nie len na ROSENGARTe, ale aj väčšine oficiálnych stolov ITSF. Nebudú chýbať ani multitable turnaje a čas bude vyhradený aj čas na školu stolného futbalu s praktickými radami a ukážkami. Základné vstupné do konca roka 2013 ostáva zadarmo!

 

V skratke sme teda zhrnuli to podstatné. Ak by ste však mali návrhy a nápady, ktoré by mohli ešte na poslednú chvíľu novú sezónu vylepšiť, tak nám napíšte na fus@foosball.sk alebo do komentu. Budeme sa snažiť upraviť všetko tak, aby ste boli spokojní!

Váš FUS

Vložit komentář

Pokud chceš napsat komentář, musíš se přihlásit.