FUS > Herný systém > HERNÝ SYSTÉM FUS PRE SEZÓNU 2012 / 2013

HERNÝ SYSTÉM FUS PRE SEZÓNU 2012 / 2013

9.9.12 | Jozef Horčiak Přečteno: 5734×

Táto sezóna je určená opäť pre hráčov a nadšencov stolného futbalu. A poteší všetkých, no predovšetkým juniorov, nováčikov a amatérskych hráčov. Hlavne pre vás je pripravených veľa turnajov, ktoré oslovia naozaj každého nadšenca stolného futbalu. Navyše Krajské poháre pribudnú v dvoch krajoch a otvárame nové ligy v nových až ôsmych mestách po celom Slovensku. Samozrejme ako jediná funkčná stolno-futbalová organizácia na Slovensku, pokračujeme aj v tejto sezóne s organizovaním všetkých kvalitných a obľúbených súťaží v tomto športe od najnižších turnajov lokálnych súťaží a líg, až po tie najvyššie medzinárodné, zapísané vo svetovom kalendári ITSF. Takže všetci, či už hráči alebo hráčky všetkých kategórií, si prídete určite na svoje a budete ocenení zaujímavými cenami, trofejami a titulmi aj v novej sezóne.


Našou snahou je urobiť z jednotlivých turnajov sviatok, oslavu stolného futbalu pre všetkých hráčov, ale i nadšencov a verejnosť. Turnaje sú pre nás športový zážitok a čas, kedy si každý jeden účastník môže voľne a dosýta zahrať, spoznať nových ľudí, inšpirovať sa a vždy niečo nové sa naučiť a natrénovať. My vás nechceme zaťažovať zbytočnými výdavkami a vysokým štartovným. Ušetrené peniaze použite radšej na dopravu, stravu a ubytovanie. Dôležité je, aby ste prišli, prihlásili sa a užili si stolný futbal s nami a ostatnými. Zároveň však nechceme šetriť na cenách a chceme, aby výhry stáli za to a mohli sme odmeniť čo najviac hráčov V tejto snahe sme podriadili celú sezónu a veríme, že si prídete na svoje.

Juniori amatéri bez štartovného celú sezónu a ženy s 50% zľavou!

Aj túto sezónu majú juniori amatéri štartovného pre všetky turnaje naozaj výhodné, počas celej sezóny nezaplatia ani cent na štartovnom v žiadnom turnaji a ženy majú 50% zľavu vo všetkých open turnajoch.


Podobne sa zľavy týkajú aj registračných poplatkov na Slovenských pohároch a Majstrovstvách Slovenska Rosengart. Juniori amatéri neplatia ani tento poplatok. Ženy platia len polovicu a pokiaľ sú členkami FUS v tejto sezóne, registračný poplatok neplatia vôbec.

Junior je hráč do 18 rokov, vrátane. Teda hráč narodený v roku 1994 a neskôr, čo platí pre juniorov počas celého kalendárneho roku 2012. Pre rok 2013 je junior už hráč narodený v roku 1995 a neskôr.

 

ŠTRUKTÚRA TURNAJOV A LÍG

Turnaje v novej sezóne sú rozdelené do piatich kategórií, podľa ich významu, bodového zisku, dotácií a celkovej prestíže:

D - LOKÁLNE A MESTSKÉ KOLÁ TURNAJOV 2012 / 2013

C - KRAJSKÉ POHÁRE 2012 / 2013

B - SLOVENSKÝ POHÁR 2012 / 2013

A - MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA ROSENGART 2013

A - MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA KRAJOV 2013

 

ROSENGART LIGA DVOJÍC 2012/2013

MAJSTROVSTVÁ ROSENGART LIGY 2012/2013

 

D - LOKÁLNE A MESTSKÉ KOLÁ TURNAJOV 2012 / 2013

Tieto turnaje doplňujú FUS rebríček - open a často sa nehrajú len ako Open dvojice, ale majú rôzne formy a bývajú špecializované na juniorov alebo amatérov. Preto sú jedinečnou vstupenkou a príležitosťou pre nových hráčov zúčastniť sa turnaja a spoznať stolný futbal ako šport.

Do FUS rebríčka - open sa započítava 10 najlepších výsledkov z týchto turnajov dvojíc za celú sezónu, okrem čisto amatérskych alebo juniorských turnajov. Pravdepodobne nájznámejším déčkovým je už klasický turnaj Rosengart cup PRO/AM losovaných dvojíc v Bratislave. Ale svoje déčka nájdete aj v Brezne, Partizánskom, Košiciach alebo v Bardejove. A nové pribudnú aj v Trnave, Hlohovci a v Žiline. Špeciálne, aby hráči v každom regióne mali šancu získať nejaké tie body za Déčka, aj turnaje losovaných dvojíc na Slovenských pohároch budú déčkovej kategórie.

DÉČKOVÉ TURNAJE V BRATISLAVE

V Bratislave sa hrajú až 3 déčkové turnaje. Prvým je spomínaný Rosengart cup PRO/AM losovaných dvojíc pre Amatérov aj Pro hráčov. Ale v ponuke je niečo aj čisto pre amatérov - Amatérskym turnajom v Elam klube a aj čisto pre juniorov - Juniorský pohár v Storme. Navyše tento juniorský turnaj bude pre hráčov až do 21 rokov. Oba tieto turnaje sa budú konať každý druhý mesiac a to mesačne na striedačku. Všetky kolá budú vyhodnotené menšími trofejami, prípadne plaketami alebo medailami. Tieto juniorské a amatérske turnaje sa nezapočítavajú do rebríčkov FUS a nemajú ani celkové vyhodnotenie na konci sezóny. Hrajú sa s bielymi loptami a zjednodušenými pravidlami FUS.

Rosengart cup 2012/13 Storm 21 2012/13 Elam cup 2012/13

ROSENGART CUP
2012/2013

TURNAJE DO 21 ROKOV
V STORME

AMATÉRSKE TURNAJE
V ELAM KLUBE


ROSENGART CUP 2012/2013

DISCIPLÍNA: PRO/AM Losované dvojice
MIESTO: MACHNÁČ a ELAM KLUB na striedačku
HRACIE DNI: Štvrtky, podľa kalendára turnajov
INFO: 20 kôl o vecné ceny s celkovým vyhodnotením

TURNAJE DO 21 ROKOV V STORME

DISCIPLÍNA: Dvojice do 21 rokov
MIESTO: STORM GAME CLUB
HRACIE DNI
:
Piatky, každý druhý mesiac podľa kalendára turnajov
INFO: 5 kôl, každé o trofeje a vecné ceny, bez celkového vyhodnotenia

AMATÉRSKE TURNAJE V ELAM KLUBE

DISCIPLÍNA: Amatérske dvojice
MIESTO: ELAM KLUB
HRACIE DNI: Piatky, každý druhý mesiac podľa kalendára turnajov
INFO: 5 kôl, každé o trofeje a vecné ceny, bez celkového vyhodnotenia

DÉČKOVÉ TURNAJE V BARDEJOVE

* CASTELLA CUP 2012/2013

DISCIPLÍNY: Losované dvojice, Jednotlivci, Losovaný 2ball alebo iné fun
MIESTO: CASTELLA
HRACIE DNI: Soboty, každý druhý mesiac podľa kalendára turnajov
INFO: 6 kôl o štartovné, v celkovom vyhodntní o trofeje a vecné ceny

DÉČKOVÉ TURNAJE V KOŠICIACH

KOŠICKÉ TURNAJE DO 21 ROKOV

DISCIPLÍNA: Dvojice do 21 rokov
MIESTO: FOOSBALLOVÝ KLUB KOŠICE
HRACIE DNI: Štvrtky, podľa kalendára turnajov
INFO: 5 kôl, každé o trofeje a vecné ceny, bez celkového vyhodnotenia

DÉČKOVÉ TURNAJE V TRNAVE A HLOHOVCI

* WESTERN CUP 2012/2013

DISCIPLÍNA: Losované dvojice
MIESTO: WESTERN PUB
HRACIE DNI: Soboty, podľa kalendára turnajov
INFO: PRIPRAVUJE SA

DÉČKOVÉ TURNAJE V PARTIZÁNSKOM

* DUBLINER CUP 2012/2013

DISCIPLÍNY: Amatérske dvojice, Jednotlivci
MIESTO: DUBLINER PUB
HRACIE DNI: Soboty, podľa kalendára turnajov
INFO: PRIPRAVUJE SA

D - MESTSKÉ KOLÁ TURNAJOV 2012/13

Sobotňajšie turnaje mestských kôl určené hlavne nováčikom a amatérom. Ale ani Pro hráči neprídu skrátka. Celkovo sa odohrajú tri disciplíny: Pro/Am losované dvojice, amatérske dvojice a open jednotlivci. A mysleli sme aj na ženy a juniorov, ktorí majú extra zľavy na štartovnom. Ak si amatér, alebo začínaš so stolným futbalom, sem sa oplatí prísť. Vyhrať a dobre si zahrať môže naozaj každý!

Túto sezónu sa odohrá 5 kôl mestských turnajov v troch rôznych mestách na Slovensku a to v Žiline, Košiciach a Partizánskom.


1. ŽILINSKÝ POHÁR
10. november 2012

1. KOŠICKÝ POHÁR
15. december 2012
1. PARTIZÁNSKE POHÁR
9. február 2013

2. KOŠICKÝ POHÁR

9. marec 2013


2. ŽILINSKÝ POHÁR
4. máj 2013

 


C - KRAJSKÉ POHÁRE 2012 / 2013

Regionálne poháre sa hrajú v celkovo v 5tich krajoch Slovenska: Bratislavský, Žilinský, Bansko Bystrický, Prešovský a Košický kraj. Turnaje s nízkym štartovným bez registračného poplatku, s dotáciou a so záverečným vyhodnotením. Sú prvým stupňom pre začínajúcich a amatérskych hráčov, kde sa môžu zoznámiť s profesionálnymi hráčmi a hrou. Do rebríčka FUS sa započítavajú všetky 4 kolá turnaja, ale do záverečného vyhodnotenia len 3 najlepšie z dvojíc a jednotlivcov zvlášť. Tým pádom, hráči nestrácajú kontakt s krajským rebríčkom, keď vynechajú jedno kolo, resp. sa im jedno kolo nezadarí.

Na každom kole sa dvojice a jednotlivci vyhodnotia zvlášť cenami, ale trofeje obdržia len najlepší traja hráči v súčte bodov za dvojice a jednotlivcov spolu. Novinkou je, že rovnako je na každom Krajskom pohári odmenení trofejov aj najlepší junior, amatér a žena. V záverečnom vyhodnotení sa hrá okrem zaujímavých trofejí pre prvých troch hráčov aj o titul Majstra kraja.

Niečo navyše prínáša Bratislavský krajský pohár a to turnaj dvojíc a jednotlivcov do 21 rokov. A rovnako, ako dvojice a jednotlivci, bude sa vyhodnocovať aj Majster do 21 rokov v Bratislavskom kraji.

ČLENENIE KRAJSKÝCH POHÁROV

1) BRATISLAVSKÝ KRAJSKÝ POHÁR

BRATISLAVA - MACHNÁČ alebo ELAM KLUB
Jozef Horčiak, 0905 209 491

2) ŽILINSKÝ KRAJSKÝ POHÁR

ŽILINA, BRODNO - STREDNÁ KRČMA
Marián Michalec, 0915 045 173

3) BANSKO BYSTRICKÝ KRAJSKÝ POHÁR

BREZNO - DART CLUB
Ján Ambros, 0908 326 061

4) BARDEJOVSKÝ KRAJSKÝ POHÁR

BARDEJOV - BIANCO CAFE
Jozef Kuchta, 0911 939 758

5) KOŠICKÝ KRAJSKÝ POHÁR

KOŠICE - FOOSBALLOVÝ KLUB KOŠICE
Ladislav Kiraľ, 0907 058 381

PROGRAM KRAJSKÝ POHÁROV

DVOJICE
JEDNOTLIVCI
DVOJICE DO 21 ROKOV - HRANÉ LEN V BRATISLAVE!
JEDNOTLIVCI DO 21 ROKOV - HRANÉ LEN V BRATISLAVE!
FUN DISCIPLÍNA - PODĽA UVÁŽENIA

B - SLOVENSKÝ POHÁR 2012 / 2013

Slovenský pohár 2012/13

Už tradičný víkendový turnaj, ktorý každoročne patrí k tým najlepším turnajom v celej sezóne.

Nechýbajú hlavné disciplíny mužov, žien ani juniorov, ktoré sú doplnené o amatérske, losované dvojice a jednu technickú disciplínu.

Tento rok sa odohrajú tri kolá od východu po západ Slovenska. Dotácia na kolá vyššia, ale štartovné stále nízke.

V piatok začíname s losovanými dvojicami, ktoré sú bodované ako Déčkový turnaj. Všetky ženské a juniorské disciplín sa odohrajú už sobotu. Vtedy sa odohrajú okrem Open dvojíc aj Amatérske dvojice. Treba počítať s tým, že ak sa niečo nedohrá, bude sa pokračovať v nedeľu. Vtedy sa odohrajú Open jednotlivci a jedna z troch Fun disciplín (Penalty, Miešané dvojice, Vojna brankáro) a na záver bude nedeľa doplnená o losovaný 2ball. Juniorské a ženské disciplíny budú vyhodnocované za dvojice a jednotlivcov spolu pre prvých troch najlepších hráčov.

DISCIPLÍNY

PIATOK
LOSOVANÉ DVOJICE

SOBOTA
DVOJICE, DVOJICE ŽENY, JEDNOTLIVCI ŽENY, DVOJICE JUNIORI,
JEDNOTLIVCI JUNIORI, AMATÉRSKE DVOJICE

NEDEĽA
JEDNOTLIVCI, LOSOVANÝ 2BALL ROLLERBALL,
FUN DISCIPLÍNA (PENALTY, MIEŠANÉ DVOJICE, VOJNA BRANKÁROV)

A - MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA ROSENGART 2013

Je hlavným, najväčším a zároveň aj vrcholným turnajom organizovaným v stolnom futbale na Slovensku. Súčasťou sú zároveň aj Majstrovstvá Slovenska krajov, ktoré tak dopĺňajú všetky disciplíny mužov, žien, juniorov a rôzne technické disciplíny. Celkovo trvá až štyri dni a celkovo sa odohrá až 13 rôznych turnajov vo všetkých disciplínach a kategóriách, ktoré sú u nás organizované.

Majstrovstvá Slovenska Rosengart sú posledným turnajom v sezóne, ktorú tak uzatvárajú a môžu tak definitívne rozhodnúť o víťazoch celej sezóny. Okrem vyhodnotenia MSR sa tak priamo na turnaji vyhodnocuje aj celková sezóna v rebríčkoch FUS v kategóriách open, žien a juniorov, spoločne s odovzdaním putovného pohára za FUS rebríček krajov.


A - MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA KRAJOV 2013

Pravidelne rozhodujú o celkovom víťazovi FUS rebríčka krajov. Jednotlivé tímy reprezentujú hráčsky výber z jednotlivých krajov Slovenska. Len ten najlepší tím sa však môže zapísať na putovný pohár a do siene slávy.

CELOSLOVENSKÁ LIGOVÁ SÚŤAŽ

ROSENGART LIGA DVOJÍC 2012 / 2013

Hlavnou novinkou tejto sezóny je bezpochýb otvorenie Rosengart ligy dvojíc rovnakým systémom až v 8mich rôznych mestách po celom Slovensku. Všade sa bude hrať o zaujímavé finančné ceny, až v hodnote viac ako 600 EUR pre každú z líg a o postup na Ligové Majstrovstvá Slovenska 2013.

LIGU SME OTVORILI V TÝCHTO MESTÁCH, KONTAKT

1) BRATISLAVA - Jozef Horčiak, 0905 209 491
2) PARTIZÁNSKE - Karol Nógli, 0902 203 385
3) ŽILINA - Marián Michalec, 0915 045 173
4) BARDEJOV - Jozef Kuchta, 0911 939 758
5) KOŠICE - Ladislav Kiraľ, 0907 058 381

ROZLOSOVANIE LIGY a INFORMÁCIE O LIGE.

MAJSTROVSTVÁ ROSENGART LIGY 2012/2013

Do ligového finále postupujú najlepšie tímy z Rosengart ligy dvojíc zo všetkých miest a vo všetkých kategóriách. Bude sa hrať bez štartovného o finančné, vecné ceny a trofeje. Súťažiť budú medzi sebou teda zvlášť najlepšie Pro/Pro tímy, Pro/Am tímy, Amatérske aj Juniorské tímy z celého Slovenska.

 

OSTATNÉ INFORMÁCIE O SEZÓNE

CELKOVÉ VYHODNOTENIE ZA SEZÓNU

Za sezónu sa budú vyhodnocovať všetky tri rebríčky FUS open, ženy aj juniori. Do rebríčkov sa započítavajú všetky bodované turnaje v príslušnej kategórii za sezónu za dvojice a jednotlivcov spolu. Za open, ženy a juniorov budú odmenení traja najlepší hráči trofejami a prípadne aj finančnými odmenami. Navyše prvý hráč v rebríčku FUS Open získa putovnú trofej.

REBRÍČEK FUS - OPEN

1. miesto: Trofej +putovná trofej
2. miesto: Trofej
3. miesto: Trofej

REBRÍČEK FUS - ŽENY

1. miesto: Trofej
2. miesto: Trofej
3. miesto: Trofej

REBRÍČEK FUS - JUNIORI

1. miesto: Trofej
2. miesto: Trofej
3. miesto: Trofej

*Finančné odmeny za rebríček nie sú garantované, preto ich neuvádzame.

 

ČLENSKÝ POPLATOK FUS V SEZÓNE 2012 / 2013

Dobrovoľný členský poplatok je vo výške 6,00 € na jednu sezónu a jeho zaplatenie nie je podmienkou účasti na žiadnom turnaji FUS, okrem Majstrovstiev Slovenska krajov 2013.

Po zaplatení poplatku sa hráč stáva členom FUS v sezóne 2012/13 a tým automaticky platí nižší registračný poplatok na turnajoch Slovenského pohára a Majstrovstvách Slovenska. Na Krajských kolách a nižších turnajoch sa registračný poplatok neplatí vôbec.

Uhradený členský poplatok FUS v danej sezóne je podmienkou, pokiaľ hráč chce poberať akékoľvek výhody z prípadných zľiav a dotácii, ktoré sú poskytované hráčom počas sezóny.

Členovia FUS môžu využívať tréningové centrum FUS v Bratislave za zvýhodnených podmienok, tj. 1,00 € / osoba / deň. Inak je tento poplatok 1,50 €.

2,00 €  z každého zaplateného členského FUS a 10% zo štartovného z každého bodovaného turnaja bude príspevok do banku na Slovenskú reprezentáciu.


REPUBLIKOVÝ REBRÍČEK FUS

Body zarátané s ročnou platnosťou, výsledky sa každú sezónu potvrdzujú.

ROZDELENIE REPUBLIKOVÉHO REBRÍČKA FUS:

OPEN - CELKOVÝ, DVOJICE A JEDNOTLIVCI
ŽENY - CELKOVÝ, DVOJICE A JEDNOTLIVCI
JUNIORI - CELKOVÝ, DVOJICE A JEDNOTLIVCI

+REBRÍČEK KRAJOV – body 6 naj mužov a 2 ženy +body za MSK


KATEGORIZÁCIA HRÁČOV

Kategorizácia hráčov je len pre hráčov open a ženy, ktoré majú vlastné kategórie rozdelené podľa príslušného Republikového rebríčka FUS open, resp. ženy celkom. Zaradenie v kategóriách je podľa umiestnenia v týchto rebríčkoch nasledovne:

KATEGORIZÁCIA PODĽA REPUBLIKOVÉHO REBRÍČKA FUS

KATEGÓRIA OPEN ŽENY
Pro do 50 do 5
Amatér 51 a viac 6 a viac


Do úvahy sa berú aj dosiahnuté výsledky v príslušných rebríčkoch ITSF. Vždy platí vyššie dosiahnutá kategória. Iba vyššia kategória v Open môže ovplyvniť kategóriu v ženách a junioroch.

KATEGORIZÁCIA PODĽA REBRÍČKA ITSF

KATEGÓRIA OPEN ŽENY
Pro do 200 do 100
Amatér 201 a viac 101 a viac

Zahraniční hráči sú automaticky posudzovaní ako Pro.

Bodovanie turnajov

Bodovanie turnajov je upravené podľa bodovania turnajov ITSF. Majstrovstvá slovenska sú bodované ako Majstrovstvá sveta, Slovenský pohár ako International a Krajské poháre spoločne s déčkovými turnajmi ako turnaje ITSF Pro tour.

Bližšie informácie o turnajoch, výške štartovného, dotácií, odmien a celkového vyhodnotenia, budú uverejnené vždy pred ich začiatkom na stránke. Predbežné termíny turnajov a ich miesta sú uvedené v kalendári turnajov alebo v dole prílohe.

 

V prílohe nájdete aktuálne termíny na sezónu pre bodované turnaje, déčkové, amatérske aj junioroské turnaje. A zjednodušené pravidlá pre amatérske a juniorské turnaje aj ligy, ako aj oficiálne pravidlá ITSF platné pre bodované turnaje a Rosengart cup. Ostatné termíny nájdete aj v kalendári turnajov na webe.

Dúfam, že sa vám nová sezóna bude páčiť, nadchne vás a že sa na ňu už tešíte podobne ako my.

Vložit komentář

Pokud chceš napsat komentář, musíš se přihlásit.