FUS > 06 Bansko Bystrický kraj > Správy z regiónov > PREMIER LIGA 2009/2010

PREMIER LIGA 2009/2010

7.10.09 | Marek Vaňous Přečteno: 1432×

Po úspešnom premiérovom ročníku sme sa rozhodli vo foosballovej premier lige pokračovať aj v tejto sezóne.

Štartovné

Štartovné do súťaže je 20 €. Dotácia ligy je 400 €, ktorá sa rozdelí medzi štyroch najúspešnejších hráčov. Samozrejme nebudú chýbať trofeje.

Systém Hry

Jednotlivci hrajú v skupinovej fáze každý s každým – dvojkolovo. Po odohratí základnej časti nasleduje semifinále, v ktorom sa stretnú krížovým pravidlom 1. - 4. a 2. - 3. zo základnej časti. Porazení semifinalisti hrajú zápas o tretie miesto a víťazi finále. Pozor, semifinále, finále a zápas o tretie miesto sa hrajú na dva víťazné zápasy.

Samotný zápas

Zápas pozostáva z desiatich setov, ktoré sa hrajú na päť víťazných loptičiek.
Zápas sa končí, keď jeden zo súperov dosiahne šiesty víťazný set (napr. 6 : 0, 6 : 1, 6 : 2 atď.)
Zápas môže skončiť aj remízou 5 : 5.

Bodovanie

Víťazstvo – 2 body, remíza – 1 bod, prehra – 0 bodov.

Čas zápasu

V tabuľke „rozpis zápasov“ sú určené termíny, do kedy treba zápasy daného kola odohrať. Je na hráčoch, kedy a v akom čase sa rozhodnú zápas odohrať. TERMÍNY V TABUĽKE SÚ ZÁVÄZNÉ. V prípade, že hráč po dohode termínu na zápas nenastúpi, môže si so súperom dohodnúť náhradný termín. Pokiaľ sa nedostaví ani na náhradný termín, organizátor ligy má právo zvoliť záväzný termín zápasu. Po tomto termíne už nasleduje kontumácia výsledku.

Pravidlá a typ stola

Hrá sa podľa platných pravidiel ITSF na stoloch Rosengart (schválený stôl ITSF)

Zápis o stretnutí

Zápis o stretnutí si môžte vyzdvihnúť u obsluhy v Dart clube. Zápis o stretnutí musí byť vypísaný podľa predlohy a podpísaný obidvomi súpermi ihneď po skončení zápasu, ináč je neplatný. Úlohu rozhodcu v tomto prípade plní personál Dart clubu, resp. tretia osoba, ktorá sa účastní na zápase.

gIOVANNI

Vložit komentář

Pokud chceš napsat komentář, musíš se přihlásit.