FUS > 06 Bansko Bystrický kraj > Správy z regiónov > MON AMI LIGA 2009/2010

MON AMI LIGA 2009/2010

7.10.09 | Marek Vaňous Přečteno: 1439×

Aj túto sezónu sme pripravili pre stolných futbalistov ligu družstiev. V poradí 4. ročník prináša niekoľko zmien, aby sme prilákali aj nových a mladých hráčov. Najväčšou zmenou je nový sponzor ligy, Reštaurácia Mon Ami, ktorá do súťaže venovala darčekovú poukážku pre celkového víťaza.

Štartovné a ceny

Štartovné do súťaže ligy družstiev je 20 € za družstvo. Dotácia ligy je 300 € pri účasti 6 družstiev, ktorá sa rozdelí medzi štyri najúspešnejšie tímy. Samozrejme nebudú chýbať trofeje. Reštaurácia Mon Ami venuje pre víťaza darčekovú poukážku v hodnote 66 €.

Systém Hry

V konečnej tabuľke primárne rozhodujú body, nasledujú vzájomné zápasy, skóre zo vzájomných zápasov, celkové skóre a počet víťazstiev. V prípade, že nie je rozhodnuté ani po týchto kritériách rozhodne nový zápas po dohode termínu kapitánmi tímov. Hracím miestom je Dart club Brezno. Hrá sa systémom každý s každým, doma a vonku. V prípade väčšieho, alebo menšieho počtu prihlásených družstiev bude systém upravený.

Zloženie družstva

Družstvo tvoria minimálne 4  a maximálne 5 hráči.  V jednom tíme môže byť maximálne jeden hráč z prvej osmičky z poslednej sezóny mestskej ligy jednotlivcov (toto obmedzenie neplatí pre ženy).

Stretnutie

Stretnutie pozostáva z desiatich zápasov: 4 zápasy jednotlivcov, 1 zápas voľne nasadených dvojíc, 4 zápasy dvojíc podľa rozpisu a posledným bude duel losovaných dvojíc. V prípade remízy bude nasledovať predĺženie v podobe penált podľa rozpisu. Každý z hráčov bude strieľať dve penalty a rovnaký počet striel chytať. Na zápas nastupujú štyria hráči. V zápase je povolené jeden krát vystriedať s tým, že hráč, ktorý už bol raz striedaný viac nemôže do bojov zasiahnuť. Hráč nesmie byť vystriedaný medzi setmi zápasu.

Bodovanie

Víťazstvo – 3 body, výhra po predĺžení – 2 body, prehra po predĺžení – 1 bod, prehra – 0 bodov.

Termín zápasu

V tabuľke „rozpis zápasov“ sú určené termíny, do kedy treba stretnutia daného kola odohrať. Je na kapitánoch jednotlivých tímov, kedy a v akom čase sa rozhodnú stretnutie odohrať. TERMÍNY V TABUĽKE SÚ ZÁVÄZNÉ. V prípade, že tím po dohode termínu na stretnutie nenastúpi, môže si so súperom dohodnúť náhradný termín. Pokiaľ sa nedostaví ani na náhradný termín, organizátor ligy má právo zvoliť záväzný termín stretnutia. Po tomto termíne už nasleduje kontumácia výsledku.

Pravidlá

Hrá sa podľa platných pravidiel ITSF na stoloch Rosengart (schválený stôl ITSF)

Zápis o stretnutí

Zápis o stretnutí si môžte vyzdvihnúť u obsluhy v Dart clube. Zápis o stretnutí musí byť vypísaný podľa predlohy a podpísaný kapitánmi obidvoch tímov ihneď po skončení zápasu, ináč je neplatný.

Cena hry

Mince do stolov platia domáci hráči v plnej výške. 13 loptičiek stojí  0.50 €

Termín registrácie

Prihlásiť sa do Ligy Družstiev môžete do 30.9.2009. Vyplnenú prihlášku a zaplatené štartovné nechajte za barom v Dart clube.

Sponzorom ligy je Reštaurácia Mon Ami a Barbot Slovakia s. r. o.

Organizátorom ligy je 1. DC Brezno.

gIOVANNI

Vložit komentář

Pokud chceš napsat komentář, musíš se přihlásit.