FUS > 01 Bratislavský kraj > Správy z regiónov > FINÁLE BRATISLAVSKÉHO KRAJSKÉHO POHÁRA 2006 / 2007

FINÁLE BRATISLAVSKÉHO KRAJSKÉHO POHÁRA 2006 / 2007

14.5.07 | Jozef Horčiak Přečteno: 3871×

V našom hlavnom meste ani tentoraz nebola účasť taká, aká by sa od podobného mesta dala čakať. Ale nebola zlá:) Určite potešila účasť nových a nádejných hráčov, ako aj účasť stálic slovenského foosu. Každý mal svoje kvality, čo dokazovali všetci od zápasu k zápasu a výkony gradovali až k záverečným penaltám.

DVOJICE

V dvojiciach bezpochýb bola favoritom dvojica Maroš Drábik s Marekom Vaňousom. Práve títo dvaja, spoločne s Jozefom Horčiakom bojovali o celkové umiestnenie o najlepšieho hráča, teda Majstra kraja. Bodový rozdiel bol pred posledným kolom úplne minimálny. Kombinácia takejto dvojice a dobré umiestnenie by im umožnilo vytvoriť si dostatočný náskok pred ostávajúcim hráčov v tejto trojici a ďalej si to už len rozdať medzi sebou v jednotkách..

Na rozohratie sa začalo skupinami. V skupine A sa zaskvelo duo Ščerba / Hajdúch, postupujúce na skóre pred prvými nasadenými Horčiak / Greguš a duom z východu Matys / Seňo. Ďalej to na štvrtom a piatom mieste doťukali Vovčík / Kulich a Zverbík / Mračna. Skupinu B podľa očakávania takmer jednoznačne vyhrali Drábik / Vaňous s jedným zakopnutím, proti nádejným nováčikom Pástor / Krumpál. O druhej priečke však aj tu rozhodovalo skóre. Tu sa s jedno gólovým rozdielom postupne zoradili breznania Černák / Šramko, Kvasnica / Kučera a Pádivý / Megerssová. Piate miesto ostalo pre dvojicu Pástor / Krumpál a skupinu uzatvorili Zednikovič / Lipovský.

Po skupinách sa pokračovalo 16 DKO pavúkom, v ktorom sa ukázalo, ako sa kto rozohral a roztrénoval v skupinách. Tam už išlo do tuhého. Hneď v úvode, ešte v dobrej kodícii Pádivý / Megerssová úspešne zvládli svojich súperov Zverbík / Mračna a Ščerba / Hajdúch. Po týchto zápasoch však už hlavne Padiková víťazná séria nadobro skončila. V dvojiciach sa o nich postaral hneď v ďalšom zápase Matys / Seňo, ktorí ešte predtým poslali brezniansku dvojicu do bojov v béčku. V spodnej časti pavúka to bolo trošku vyostrenejšie a hlavne veľmi vyrovnané. V súboji Horčiak / Greguš proti Kvasnica / Kučera to v istých situáciách bolo naozaj vypäté a rozhodovala každá, aj tá posledná loptička. V lepšej forme sa ukázala dvojica Kvasnica / Kučera. No formu v pavúku márne hľadali aj favoriti turnaja, ktorí ostali zaskočení súperom a ťažko sa dostávali do hernej pohody, ktorou by očakávanou ľahkosťou zdolávali jedného súpera za druhým. Hneď v ich úvodnom zápase na nich našiel recept Vovčík / Kulich, ktorý si predtým dali predkolo s Pástor / Krumpál.

V béčku na jednej strane pavúka sa tak stretli hneď dvaja z favoritov a zdalo sa, že sa o majstrovi kraja bude môcť rozhodnúť už v úvode turnaja. V zaujímavej situácii špekulácie o poľovačke mohli byť na mieste:) Zápas nakoniec prebehol pomerne hladko a jednoznačne. Drábik / Vaňous sa v úvode nechytili a po výmene pozícii už nestačili otočiť. Horčiak s Gregušom tak mohol začať budovať náskok, ktorý mohol byť rozhodujúci v konečnom zúčtovaní..

Na strane víťazov zatiaľ ďalší vývoj prebehol podľa očakávania. Vo finále Áčka sa stretli Matys / Seňo a Kvasnica / Kučera, ktorí sa postarali o húževnatých Vovčík / Kulich, ktorí sa tak po prvotnej eufórii ocitli v béčku. Tam Vovo s Čubrinou postupovali ďalej, až do zápasu o lepšie než štvrté miesto, kde narazili na náskok budujúcu dvojicu Horčiak / Greguš. Zápas mal primeraný, občas vyrovnaný priebeh:) Vovo s Čubrinou sa však nevzdávali a bojovali do poslednej loptičky a urobili dobre. Postupne upevňovali a zadebňovali obranu a súperovi tak nedovolili streliť víťazný gól ani na 10ty pokus. Popritom sa dokázali dostať z toho najhoršieho a otočiť zápas vo svoj prospech. Sakra! V danej situácii 10 bodový náskok bolo asi minimum, čo sa dalo z daného vývoja v pavúku viťažiť a jeden gól stačil, aby Shao získal 10 bodov navyše. Bolo jasné, že o Majstrovi kraja musia rozhodnúť jednotlivci.

V dvojiciach napokon v ďalších bojoch nenechali skúsenejší Matys / Seňo po prehre s dvojicou Kvasnica / Kučera nič náhode a už definitívne ukončili úspešnú púť drzých a naničhodných Vovčík / Kulich :) Čo poteší, Vovovi sa tak prvýkrát podarilo získať pohár v bodovaných disciplínach. A stačilo tak málo:) Finále bolo teda opakovaným finále Áčka. Tentoraz sa však už nieslo očosi v kľudnejšej atmosfére, súperi si už na seba zvykli a viac si tolerovali svoje špecifické prejavy, ktoré boli viac než evidentné a aj rozhodca mal tak tentoraz menej roboty. Na potešenie všetkých ostal aj väčší priestor na herný prejav a aj hru samotnú. Z víťazstva sa napokon tešil Kvasnica / Kučera. 

FOTO DVOJICE

Najlepší z dvojíc

1. miesto - Kučera / Kvasnica

2. miesto - Seňo bez Matysa

3. miesto - Kulich / Vovčík

Vovo sa rád fotí..

a ešte račšej bozkáva, CMUK! :*

Padik sa tešil pozornosti (svojej)Čubrina, čo má za ľubom?Lucka má však všetko pod kontrolou
Takto vo finále áčka..Derek už vedel.... a kapitán repre tiež
Matrix prišiel pozrieť..Stil prišiel pozrieť..Iggy: "A čo budem sám doma?!"

Ešte sa posilniť a šup na tie jednotky..

JEDNOTLIVCI

V jednotlivcoch sa tiež čo to udialo.. Za zmienku určite stojí výsledok niektorých zápasov, ako napr. úspešne oplácajúci Rado Seňo prehru z finále dvojíc, keď postupne zdolal Maťa Kvasnicu a vzápätí aj Jána Kučeru. Jeho púť ukončil až, po dvojiciach oddýchnutý, Marek Vaňous. Pomerne zaujímavo prebiehala celá púť Jána Kučeru. Najprv prešiel cez Jána Černáka v zápase, ktorý sa neskoršie slovne dohrával aj mimo stola. No a vzápätí narazil na Martina Greguša, v poslednom čase skúšajúcom nie len obranu ale aj útok. Práva tieto skúsenosti dokázal plne zúžitkovať proti Kučerovi, ktorý si brúsil zúbky aj na lepšie umiestnenie celkovo v kraji. No na zákerné prechody a šibalský Gregyyho útok a doslova uzamknutú obranu jednoducho nemal:)

Pomerne kludný, nie však tichý Jaroslav Pádivý, tentoraz dával o sebe vedieť nie, ako to býva zvykom svojim prejavom, ale prekvapivo hrou. Žiaľ v prípade jeho kontroverznej osoby nešlo o úspechy a kvalitný herný prejav, nie to ešte o posudzovanie jeho hernej spôsobilosti, ale práve naopak. Práve proti nemu sa zaskvel jeden z nováčikov Martin Krumpál a Pádivého už z béčka, po predchádzajúcej prehre s Marošom Drábikom, mohol odprevadiť rovno k baru, kde sa Padik cíti isto lepšie a istejšie.

Už lepším výkonom sa prezentoval Vovo, ktorý po zisku svojho prvého pohára z dvojíc, zatúžil iste aj po jednom poháriku z jednotlivcov a dával to súperom pocítiť. Po prehre s Jožom Horčiakom sa ocitol v béčku, kde si to bez váhania zamieril priamo smerom k vytúženému cieľu.. Martin Kvasnica, Martin Krumpál, či Rado Seňo neboli pre neho vtedy tým pravým súperom. No na dosah tretiemu miestu sa musel popasovať ešte s Marošom Drábikom a na toho aj napriek obrovskej snahe nemal.

Po vyradení Buthu a Dereka bolo už jasné, že sa nezopakuje pravidlo doublov na BAKP, keď si ho od prvého kola zatiaľ vždy niekto odniesol a vždy niekto iný.

V hre tak ostali nakoniec ešte poslední traja hráči – vo finále Áčka Jozef Horčiak a Marek Vaňous a v tom Béčkovom finále, po prehre z Áčka s prvým spomínaným, ešte Maroš Drábik. Trojica hráčov a otvorený boj o Majstra kraja. Bolo jasné, že Maroš na prvé miesto v žiadnej kombinácii už nemá, ale ak by sa umiestnil lepšie ako Jozef Horčiak, tak bude aspoň druhý. Shao zase potreboval na udržanie druhého miesta skončiť lepšie ako Maroš a na prvé miesto byť o dve miesta lepší ako Juni. Čo v prípade, ak porazí Juniho vo fínále Áčka a v Béčku sa o neho postará Maroš, prichádza do úvahy.

To už Shao s Junim mali rozohratý zápas, ktorý lepšie začal Juni a Shao sa pomaly doťahoval.. Za stavu 2:1 na legy pre Shaa a v poslednom legu, keď sa osud začína pomaličky napĺnať.. Hru nečakane preruší Maroš a s pohárom v ruke za tretie miesto sa lúči, povinnosti, musí ísť preč. Zápas sa ešte chvílu naťahuje, Junimu však dochádzajú sily a nestačí odpovedať na Shaov tlak. Shao vyhráva a začína sa tak po preskočení finále Bé konečné finále. V tom je priebeh podobný ako v predchádzajúcom zápase. Shao potvrdzuje výsledok. Po zrátaní bodov v celkovom súčte chýba Shaovi na Juniho 9 bodov. 10 bodov navyše by bolo tak akurát. 10 bodov. 10 nepremených matchballov. Shao sa na chvílu zamyslí..

V záverečných penaltách excelovali hlavne Marián Zverbík a Martin Pástor, no prvenstvo patrilo aj tak Janovi Kučerovi. Tak predsa, aspoň takto ten double:)

Shao


FOTO JEDNOTLIVCI

3. miesto - Maroš Drábik2. miesto - Marek Vaňous3. miesto - Jozef Horčiak (vľavo:)

Maťo a Maťo MračnaMaťo a Marek Vaňous Maťo a Marek Vovčík

FOTO PENALTY

Finále penált - Kučera Vs. PástorZubo zvyšuje otáčky a útočí..Martin Pástor môže byť spokojný

FOTO 2 BALL ŠTVORHRA

Vovik, Junik, Zubik a Čunik..

Hoď to tááám!!

..Megik, Shajik, Padik a Budik.

MAJSTRI KRAJA V BRATISLAVE

Shao a Juni


VÝSLEDKY

V. BRATISLAVSKÝ KRAJSKÝ POHÁR 2006 / 2007 - DVOJICE
V. BRATISLAVSKÝ KRAJSKÝ POHÁR 2006 / 2007 - JEDNOTLIVCI
V. BRATISLAVSKÝ KRAJSKÝ POHÁR 2006 / 2007 - PENALTY

MAJSTER BRATISLAVSKÉHO KRAJA 2006 / 2007

Komentáře

+/- butHa 14.5.07 v 16:22

bola dobra atmoska :) par fotiek to tusim aj vystihuje :)

+/- bap Vovčík Marek 15.5.07 v 17:21

bolo uplne supeeeer

+/- dzjeah 16.5.07 v 10:57

jojo nebolo to zle :)

Vložit komentář

Pokud chceš napsat komentář, musíš se přihlásit.