FUS > 07 Prešovský kraj > Správy z regiónov > FINÁLE PREŠOVSKÉHO KRAJSKÉHO POHÁRA 2006 / 2007

FINÁLE PREŠOVSKÉHO KRAJSKÉHO POHÁRA 2006 / 2007

23.5.07 | Jozef Horčiak Přečteno: 3257×

Finále Prešovského krajského pohára sa hralo kde inde ako v Hostinci pod brezou, teda tam, kde sa hraje ten naj foosballek v meste. Keď mi ráno o 8:00 pred turnajom zavolal Jozef Paranič, že sa chystá elita z KE a PO na krajský do BJ, tak som sa úprimne tešil, že si konečne zahrám proti iným hráčom ako obvykle. Nechýbala hviezda z KE – Tomáš Klobušník, ktorý prišiel obhajovať double z POKP 4 a prišla aj hviezda z PO – Erik Tažík. Hráči z BJ uvítali možnosť konfrontácie s borcami z PO a KE.

DVOJICE

Tak ale teraz rovno prejdime k dvojiciam. 21 dvojíc bol absolútny rekord – z toho bolo 7 dvojíc z KE, 2 dvojice z PO a 1 dvojica BJ-KE (Boris Matušovský a Tomáš Klobušník). Zo štyroch skupín postúpilo 16 teamov do 16 DKO pavúka a pravou stranou sa pobrali samozrejme favoriti. Najväčším prekvapením bola hra Guziho s Rusiňákom, ktorí dokázali dať vo finále pravej strany Luanovi s Tiborom Matušovským v jednom legu 5:0 a zaslúžene teda postúpili do veľkého finále jako prví. Ľavou stranou si kliesnili cestu Dupej – Rojko, ktorí zakopli vpravo na Luanovi s Tiborom a zakopli na nich aj vo finále béčka (áno, zakopnúť sa dá aj 2x za jeden deň na tom istom súperovi). Guzi s Rusiňákom si nenechali újsť šancu na zisk najcennejších pohárov a vo finále držali pevne opraty vo svojích rukách – hlavne Tigrovo majstrovské chytanie snejkov Don Ch(L)uana a neskutočne efektívny snejk útok Forresta, ktorý privádzal Tibora v bráne do šialenstva. Veľmi pekne zahral stále sa zlepšujúci Maroš Prusák a s prekvapivo dobre chytajúcim Stanom Halžom. Klobušník / Boris Matušovský to dotiahli na 5. miesto a najlepšia čisto KE dvojica bola na 7. mieste – Vrábel / Dzurovčín.

JEDNOTLIVCI

36 jednotlivcov značilo po prvý krát v histórii vytiahnúť 64 DKO pavúk. Asi desiatka hráčov reálne pomýšľala na prvé tri miesta, no pri pohľade na výsledky z minulých krajských to vyzeralo reálne na 5-6 hráčov. Nebudem veľa písať, lebo nie je v podstate o čom – prvé miesto pre Tibora Matušovského málokoho prekvapilo, najmenej však samotného Tomáša Klobušníka, ktorý s nim prehral vo finále. Tibor má hru Tomáša vcelku prečítanú, veď ho dokázal vyradiť v jednotkách aj na MČR v Kladne – z áčka aj z béčka. Tretie miesto si pohodlne zabezpečil Inzaghi, keď mu hneď v prvom zápase na pravej strane nebolo súdené vyhrať nad Michalom Vrábelom. Luan po výhre 8:0 nad Jánom Fedorom o lepšie jako 5. miesto zdrhol domov atď.. tak by sa možno dal popísať osud každého z 36 hráčov.

MAJSTER KRAJA

Majstrom kraja sa celkom pohodlne stal Ivan Dupej – Inzaghi, keď dosť podstatnú mieru na tomto úspechu má Ján Rojko, ktorý to dotiahol vďaka trošku slabšej hre v jednotlivcoch na 4. miesto. Naopak, vďaka perfektnej hre jednotlivcov si zabezpečil druhé miesto Tibor Matušovský – Esh a tretie miesto Luana Dinh Danga – Nea je možno prekvapením, ale ak by ostával na každom krajskom do konca, určite by skončil vyššie – pri všetkej úcte k Tiborovi a mne.


Ak zhodnotím Prešovský krajský pohár za celú sezónu, nájdu sa aj negatíva, ale tých je len veľmi málo – asi najväčším je rozhodnutie väčšiny PO hráčov chodiť do menej vzdialených KE namiesto do BJ, a trošku menšia účasť samotných BJ hráčov ako po minulé roky. Hlavným a podstatným pozitívom je už skutočnosť, že práve BJ a Breza má tu česť organizovať krajské poháre, a že takmer vždy máme najvyššiu účasť zo všetkých krajov. To o niečom svedčí a zákonite sa tu nájde aj ďalšie pozitívum – kvalita hry hráčov išla rapídne hore a o tom sa presvedčili aj hráči z KE alebo PO práve na tomto piatom kole – ak vyhrajú krajský pohár chlapci do 18 rokov (Tiger a Forrest) – to už je sila si myslím a zároveň prísľub do budúcnosti.

Všetkým zúčastneným ďakujem za ich vôľu zúčastňovať sa na turnajoch, za ich trpezlivosť, keď niekedy museli z kapacitných dôvodov trošku dlhšie čakať na svoje zápasy a víťazom samozrejme gratulujem. A teším sa aj z tých, ktorí sa oproti minulému roku zlepšili a mienia zlepšovať. Ak chceme byť tu na východe silní, musíme hrať proti silnejším. Teším sa spolu s vami na budúcu sezónu.

Inzaghi

VÝSLEDKY

V. PREŠOVSKÝ KRAJSKÝ POHÁR 2006 / 2007 - DVOJICE
V. PREŠOVSKÝ KRAJSKÝ POHÁR 2006 / 2007 - JEDNOTLIVCI

MAJSTER PREŠOVSKÉHO KRAJA 2006 / 2007

Vložit komentář

Pokud chceš napsat komentář, musíš se přihlásit.