FUS > 07 Prešovský kraj > Správy z regiónov > I. PREŠOVSKÝ KRAJSKÝ POHÁR 2008 / 2009

I. PREŠOVSKÝ KRAJSKÝ POHÁR 2008 / 2009

3.11.08 | Dupej Ivan Přečteno: 2200×

Prešovský krajský pohár (ďalej iba POKP) má svoju tradíciu a vďaka podpore hráčov, ktorých to stále baví hrať futbálek, sa aj v sezóne 2008 / 2009 môže pokračovať v tejto peknej tradícii. Každého láka byť po piatich kolách oslovovaný Majster Prešovského kraja, ale iba malý okruh hráčov na to môže reálne pomýšľať. Je to hlavne kvôli tomu, že majstrom môže byť iba ten, kto dokáže dobre zahrať v oboch bodovaných disciplínach – dvojiciach a aj jednotlivcoch.

     Asi najbližšie je tomuto snu talentovaný mladík Luan Dinh Dang – zatiaľ úradujúci Majster PO kraja, hneď za pätami a čakajúc na jeho aj najmenšie zaváhanie bude čakať (a aj aktívne sa pričiňovať) jeho veľký rival hlavne v jednotlivcoch Tibor Matušovský a svoje si môžu povedať aj zo závetria čuchajúci na svoju šancu Peter Cingel, Ján Rojko, Tomáš Guzi alebo výborne hrajúci Tomáš Mauer, či v neposlednom rade aj starý bejk Ivan Dupej ktorý viac ako nejakou bohvieakou zručnosťou ovplýva vysokou dávkou skúseností a taktickej vyzretosti, ktoré mnohokrát stačia aj na technickejšie hrajúcich mladíkov. Poďme ale na samotné prvé kolo. Pôvodný termín na odohratie prvého kola bol 25. 10. 2008 a vďaka presunutia POKP o týždeň neskôr si prišli pinknúť aj borci z KE a old school chlapci z PO. Hlavne Tomáš Klobušník, ktorý pred týždňom v KE prekvapivo ale zaslúžene nedosiahol na stupne víťazov v jednotkách si prišiel po lepšie umiestnenie a tým aj body do rebríčka a pohár.

     Do dvojíc sa vďaka KE a PO hráčom (5 dvojíc) prihlásilo rekordných 18 dvojíc, čo značilo rozdelenie do 4 skupín, s tým, že z dvoch päťčlenných nepostupovala jedna dvojica. Už po skupinách teda ukončili svoju púť Chmurovič / Oravčík a Fáber / Kostár. Ostatným sa dostalo tej príležitosti svojou hrou zasiahnúť do bojov o poháre v 16 double KO pavúku. Prvé kolo sa stalo osudným pre zmiešaný pár Matušovský / Dupejová, ktorí neustáli za stavu 7:7 v treťom legu matchball Jozefa Paraniča a Martina Svrčeka. Druhým kolom prešli Paranič / Svrček cez Guzi / Filakovská, Dupej / Cmar sa natrápili s Čorba / Dzurovčín, Mačej / Tarcala neustáli tlaku ktorý vyvinuli Dinh Dang / Rojková a do béčka sa porúčali najväčší ašpiranti na víťazstvo Klobušník / Tažík, ktorí svojou hrou neprekvapili ostrieľaných pánov Cingel / Rojko. Semifinále sa hralo na 3 víťazné do 5 a až prekvapivo hladko 3:0 sa skončili obe stretnutia: Dupej / Cmar porazili Paranič / Svrček a Dinh Dang / Rojková nepustili do finále pravej strany dvojicu Cingel / Rojko. Finále áčka malo tiež hladký priebeh: Dinh Dang / Rojková vs Dupej / Cmar – 3:0. Vo veľmi dobrom svetle sa v béčku predviedli Krumlovský / Havrila, keď po prehranom prvom zápase proti Dupej / Cmar sa zmobilizovali a vyradili starých harcovníkov z Prešova Chovan / Schnierer a odskákala si to aj najvyššie nasadená dvojica Klobušník / Tažík. Na Matušovského s Dupejovou to však nestačilo, ale všetci sa z ich vyoutovania K+T tešili. O lepšie ako piate miesto, ktoré sa tiež už hralo na 3 víťazné do 5 sa stretli dvojice Matušovský / Dupejová vs Paranič / Svrček a Cingel / Rojko vs Čorba / Dzurovčín. Prehru oplatili Matušovský / Dupejová a Cingel / Rojko sa museli skloniť pred silou Čorbu a umením Dzurovčína. Po dlhšom čakaní na zápas o lepšie ako štvrté miesto sa nerozohratí KE hráči museli skloniť pred umením Matušovského a Dupejovej a tí sa pre zmenu museli nemohúcne a neveriacky pozerať na sem-tam šťastnú silu Cmara a skúsenosti Dupeja v zápase o lepšie ako tretie miesto. Finále medzi Dinh Dang / Rojková a Dupej / Cmar bolo v réžii Dinh Danga, ktorý nedal žiadnu šancu Cmarovi a už aj uhratý leg Dupeja a Cmara vo finále by sa dal v podstate považovať za úspech. V ten deň v dvojiciach nenašiel na Luanových smrtiacich hadov nikto žiaden protiliek.

     32 jednotlivcov znamenalo do posledného okienka zaplnený 32 double KO pavúk, ktorý sa rozbehol už počas dvojíc. 3 krát sa už schyľovalo k menším či väčším prekvapeniam v prvom kole, keď Paranič takmer neustál tlak Dupejovej 2:1, mohutne povzbudzovaný miestným davom a bez gripu hrajúci snake Pavel Fáber takmer zdevastoval Erika Tažíka 1:2 a v tichosti odohraný zápas medzi Dinh Dang vs Dzurovčín taktiež mohol skončiť pre Dzurka 2:1. V druhom kole takmer neustál Klobušník tlaku Huga Schnierera, keď musel odvraciať nejaký ten matchball 2:1 a za zmienku stojí aj výhra Petra Cingela nad Jozefom Paraničom. Štvrťfinále medzi starými známimi Klobušník vs Čorba vyšlo lepšie Klobušníkovi, Dinh Dang nenechal nič na náhodu proti v jednotlivcoch stále sa zlepšujúcom Rojkovi, Dupej preukázal vyššiu vôľu po víťazstve ako Tažík a Matušovský Tibor poslal do béčka si zahrať Cingela. Papierovo skončilo semifinále Klobušník – Dinh Dang a Dupej – Matušovský presne naopak. Nižšie postavení hráči v rebríčku FUS vyhrali a tak mohol Dinh Dang pokojne vyhrať nad Dupejom 3:0 vo finále pravej strany. Skvele si počínala v celom turnaji slečna Rojková, ktorá po výhre v prvom kole nad Pavlom Tarcalom prehrala s Erikom Tažíkom a potom si to v béčku odskákali v uvedenom poradí následovní hráči: Dzurovčín 2:1, Krumlovský 2:1, Rojko (bez boja - skrečoval ) a až Čorba dokázal zastaviť v treťom legu rozbehnutý malý stroj. Vyjadrenie Ďuriho Čorbu: „Prvý krát som sa dnes spotil.“ po vyhratom zápase proti Vierke hovorí za všetko. Pekne to išlo aj Jánovi Fedorovi, ktorý po prehratom prvom zápase proti Dupejovi dokázal vyhrať proti následovným: Svrček, Oravčík, Noga a odskákal si to aj Erik Tažík. Neuveriteľnú Fedorovú jazdu zastavil až v posledom čase veľmi dobre hrajúci víťaž jednotlivcov posledného piateho POKP minulej sezóny - Peter Cingel, ktorý svojou hrou zastavil na piatom mieste Tomáša Klobušníka – najväčšieho favorita turnaja. Po prehre na pravej strane s Dupejom si Tibor Matušovský víťazne zapinkal s Ďurim Čorbou a ustál aj tlak Petra Cingela a druhý krát mu v ten deň vysvetlil, že cez neho to jednoducho len tak nepôjde 3:2. Tibor pokračoval svojou zábavnou hrou aj proti Dupejovi 3:2, ktorý za celú minulú sezónu nebral pohár na POKP v jednotlivcoch a v dlhom predlhom finále porazil aj Dinh Danga 3:2 a 3:2.

     Skončilo sa prvé kolo a ani sa nenazdáme a ideme opäť na to – druhé kolo je na programe 15.11.2008. Kvalitou, atmosférou a výsledkami to bolo nádherné celodenné predstavenie v ktorom svoju rolu zahral každý hráč úspešne alebo menej úspešne. Celkový dojem bol ale výborný a musel sa páčiť každému. Záverom by som rád poďakoval FUSu a Rosengartu za materiálnu a finančnú podporu v podobe stolov a pohárov, ďalej hráčom ktorí pomáhali pri nosení stola z a naspäť do útrob brezy, jeho zložení, tým ktorí pomáhali pri čistení a príprave stolov na turnaj a aj Petrovi Cingelovi za zapožičanie notebooku s ktorým nevyhnutná administratívna činnosť počas turnaja prebiehala bezproblémovo ale hlavne svižne. Dovidenia opäť na krajskom pohári.


SKUPINY DVOJICE A PAVÚK DVOJICE A JEDNOTLIVCI
DVOJICE - VÝSLEDKY
JEDNOTLIVCI - VÝSLEDKY

AKTUÁLNY REBRÍČEK POKP 2008 / 2009

Vložit komentář

Pokud chceš napsat komentář, musíš se přihlásit.