FUS > 07 Prešovský kraj > Ligové súťaže > BARDEJOVSKÁ ROSENGART LIGA DRUŽSTIEV 2008 / 2009

BARDEJOVSKÁ ROSENGART LIGA DRUŽSTIEV 2008 / 2009

13.11.08 | Jozef Horčiak Přečteno: 2384×

Koncom Novembra 2008 sa začala, v poradí už šiesta sezóna Rosengart ligy družstiev, štvrtá v Bardejove. V sezóne 2007 / 2008 prešiel ligový herný systém zásadnými zmenami ktoré sa osvedčili a pokračuje sa s nimi aj v ročníku 2008 / 2009.
O tom ako, kde a kto proti komu bude hrať sa dozviete práve tu.

V sezóne 2008 / 2009 sa liga hrá v dvoch mestách Slovenska a to v Košiciach a Bardejove. Stretnutia sa v Bardejove hrajú trojkolovo každý s každým, čo je novinka oproti minulým rokom, keď sa hralo dvojkolovo. Je to zapríčinené nižším počtom prihlásených teamov do súťaže. Podľa rozpisu zápasov majú tímy na každé kolo jeden až dva týždne na to, aby sa dohodli a zápas odohrali. V prípade, že nedodržia termín, bude sa postupovať kontumáciou podľa platných Ligových pravidiel. V prípade akýchkoľvek nejasností kontaktujte svojho krajského administrátora .

 

SÚPISKY TÍMOV


BARDEJOVSKÁ ROSENGART LIGA DRUŽSTIEV 2008 / 2009

Krajský administrátor:
Ivan Dupej (Inzaghi)
dupej.ivan@gmail.com
0903 920 811

Rozpis zápasov a kontakty kapitánov

 

ELECTED
Guzi Tomáš
Hopko Miroslav
Chmurovič Tomáš
Mikláš Michal
Rusiňák Michal

FROM THE HILL
Oravčík Lukáš
Fedor Ján
Filakovská Miriam
Litavec Viliam
Noga Tomáš

HRA ZDARMA
Tarcala Pavol
Cingel Peter
Dinh Dang Luan
Mauer Tomáš
Rojková Viera

PRO PATRIA
Dupej Ivan
Dupejová Jana
Krumlovský Maroš
Matušovský Tibor
Rojko Ján

ŽENSKÝ ZÁKON
Fecko Slavomír
Barlíková Lenka
Cmar Jakub
Fáber Pavel
Gomboš Daniel
Chyláková Diana
Kostár Vladimír
Pituch Milan

 

CENY

1. miesto: 100€  +Trofej a medaile
2. miesto: 80 € +Trofej a medaile
3. miesto: 50 € +Trofej a medaile


SYSTÉM HRY

Pred každým stretnutím vypíšu osobitne kapitáni tímov súpisku hráčov pre všetky zápasy, vrátane dvojíc a extra dvojíc a vzájomne si ju vymenia a dopíšu. Po tomto kroku už nie je možné robiť zmeny na súpiske. Tým toto stretnutie začína. Na jednej A4ke sú dva zápisy, takže môžu rozdeliť tento papier na dve časti a takto získajú potrebné dva zápisy.

Dohrávajú sa všetky zápasy aj vrátane extra dvojíc, aj keď je o víťazovi stretnutia už rozhodnuté.

Kapitáni počas stretnutia dbajú na dôkladné vyplnenie súpisiek, zápis skóre a pod. Na konci stretnutia súpisku podpíšu na overenie výsledku, potvrdenie správnosti a ďalej postúpia krajskému administrátorovi pre ligu.

 

LIGOVÉ STRETNUTIA

Nové zápisy o stretnutí sú priblížením k Majstrovstvá Slovenska družstiev, resp. k stretnutiam ITSF Nations cupov. Hrajú sa celkovo 4 kolá po dva zápasy, 4x jednotlivci a 4x dvojice a rozhodujúce je stretnutie Extra dvojíc. Celkovo je rozpis pre 4 hráčov v každom tíme, kde si všetci hráči zahrajú 1x jednotlivcov, 2x dvojice a prípadne extra dvojice.

Aby dostali možnosť hrať aj ostatní hráči v tíme, pokiaľ by ich bolo na stretnutí viac ako 4ria, je možnosť nasadiť týchto hráčov do kôl zápasov dvojíc. Ostatná výmena už nie je možná.

Zápis o stretnutí nájdete v prílohe.BODOVANIE

Všetky zápasy v stretnutí sa hrajú na 2 víťazné do 5, v treťom legu s rozdielom o dva, maximálne však do 8.

 

Aj naďalej, ako sme boli v lige zvyknutý, sa budú zapisovať hry (1:0 alebo 0:1) a body (2:0, 2:1 alebo 0:2, 1:2), pričom rozhodujúci je zisk bodov. Stretnutie, kedy sa hrajú extra dvojice, nemôže skončiť remízou.

 

 

 

Do zápasu môžu nastúpiť minimálne 3ja hráči z tímu. Všetky zápasy, kde by chýbajúci hráč nastúpil sú však automatický kontumované v prospech súpera na hry 2:0 a body 1:0.

 

 

Jednotlivé stretnutia pozostávajú z ôsmych zápasov a jedných extra dvojíc. Tie sú rozdelené do štyroch, resp. piatich kôl po dvoch zápasoch, ktoré sa hrajú vždy súčasne. V poradí po kolách sa teda striedajú jednotlivé disciplíny nasledovne:

 

 

I. KOLO
Jednotlivci 1
Jednotlivci 2

II. KOLO

Jednotlivci 3
Jednotlivci 4

 

 

III. KOLO
Dvojice 1 (Domáci A,B. Hostia 1,2)
Dvojice 2 (Domáci C,D. Hostia 3,4)

 

 

IV. KOLO
Dvojice 3 (Domáci A,D. Hostia 2,3)
Dvojice 4 (Domáci C,B. Hostia 1,4)

 

 

V. KOLO
Extra dvojice (Domáci A,C alebo B,D. Hostia 1,3 alebo 2,4)

Pre všetky stretnutia platí pravidlo, že hráč sa môže zúčastniť iba jedných jednotlivcov a dvojice hrá podľa kľúča. Na extra dvojice môžu nastúpiť iba hráči podľa dvoch možných variant. Nasadenie na všetky zápasy sa robí na začiatku stretnutia.

Vždy sa hrajú dva zápasy súčasne, teda vždy sa hrá na dvoch stoloch, aby sa predišlo zdržiavaniu a plynulosti stretnutia. Ak sa dohrá jeden zápas z jedného kola a môže sa hrať ďalší zápas v inom kole, aj keď nie je priamo v poradí, hrá sa ďalej tento zápas.

 

NESTIHLI STE SA PRIHLÁSIŤ?

Do jednotlivých líg je možné sa prihlásiť aj počas sezóny. Stačí vyplniť priloženú ligovú prihlášku za tím a hráči členské prihlášky, ktoré spoločne s príslušnými poplatkami odovzdáte FUS, prípadne krajským administrátorom. Musíte to však stihnúť do posledného prestupového termínu, ktorý je v polovici sezóny, tj. 31. januára 2009.

Ke stažení

Vložit komentář

Pokud chceš napsat komentář, musíš se přihlásit.