FUS > 08 Košický kraj > Správy z regiónov > KOŠICKÁ ROSENGART LIGA DRUŽSTIEV 2007 / 2008

KOŠICKÁ ROSENGART LIGA DRUŽSTIEV 2007 / 2008

13.11.07 | Jozef Horčiak Přečteno: 3794×

Začiatkom novembra 2007 sa začala, v poradí už piata sezónu Rosengart ligy družstiev. Oproti minulým rokom prechádza ligový herný systém zásadnými zmenami. O tom ako, kde a kto proti komu bude hrať sa dozviete práve tu.

V tejto sezóne sa liga hrá v troch mestách Slovenska a to v Bratislave, Nitre a Bardejove. Stretnutia sa hrajú ako predtým dvojkolo každý s každým. Podľa rozpisu zápasov majú tímy na každé kolo dva týždne na to, aby sa dohodli a zápas odohrali. V prípade, že nedodržia termín, bude sa postupovať kontumáciou podľa platných Ligových pravidiel. V prípade akýchkoľvek nejasností kontaktujte svojho krajského administrátora, prípadne administrátora pre Bratislavu Andreja Kovácsa, ktorý ma prehľad o všetkých ligách. Rozpis zápasov a potrebné kontakty nájdete v jednotlivých regiónoch v sekcii liga.


SÚPISKY TÍMOV


KOŠICKÁ ROSENGART LIGA DRUŽSTIEV 2007 / 2008

Krajský administrátor:
Marin Rusenov (Marin)
marin.rusenov@post.sk
0904 629 528

Rozpis zápasov a kontakty kapitánov

ČEVABČIČI

Nastišin Ľudovít
Trnka Rastislav
Mihalčin Šimon
Sitarčik TomáŠ

DO BEZVEDOMIA

Rybár Peter
Trembecký Ľuboš
Vrábel Michal
Paranič Jozef

KAMIKAZE

Tóth Milan
Bilčáková Barbara
Truhanová Janka
Vasiľová Lucia
Čertický Martin
Svrček Martin
Hajduk Marek
Navalányová Eva
Krištof Peter

JNN

Pavlík Michal
Seman Vladimír
Schurger Oliver
Čižmár Roman
Suchý Tomáš
Kliková Katarína
Gašparič Gejza

KEKS

Keruľ-Kmec Martin
Fedorčáková Stanka
Balog Marek
Krožer Denis
Kajanová Zuzana

FC-THC

Dzurovčin Štefan
Čorba Juraj
Rusenov Martin
Klobušník Tomáš
Valigurová Jana

KING SIZE

Sopko Maroš
Sopko Branislav
Špak Ladislav
Vaktor Rudolf
Ragaly Zoltán
Filičko Emil

CENY PRE VŠETKY LIGY

1. MIESTO: 3.500,- Sk +Trofej a medaile
2. MIESTO: 2.500,- Sk +Trofej a medaile
3. MIESTO: 1.500,- Sk +Trofej a medaile
4. MIESTO: 1.000,- Sk +Trofej a medaile
5. MIESTO:    500,- Sk


SYSTÉM HRY

Pred každým stretnutím vypíšu osobitne kapitáni tímov súpisku hráčov pre všetky zápasy, vrátane dvojíc a extra dvojíc a vzájomne si ju vymenia a dopíšu. Po tomto kroku už nie je možné robiť zmeny na súpiske. Tým toto stretnutie začína. Na jednej A4ke sú dva zápisy, takže môžu rozdeliť tento papier na dve časti a takto získajú potrebné dva zápisy.

Dohrávajú sa všetky zápasy aj vrátane extra dvojíc, aj keď je o víťazovi stretnutia už rozhodnuté.

Kapitáni počas stretnutia dbajú na dôkladné vyplnenie súpisiek, zápis skóre a pod. Na konci stretnutia súpisku podpíšu na overenie výsledku, potvrdenie správnosti a ďalej postúpia krajskému administrátorovi pre ligu.


LIGOVÉ STRETNUTIA

Nové zápisy o stretnutí sú priblížením k Majstrovstvá Slovenska družstiev, resp. k stretnutiam ITSF Nations cupov. Hrajú sa celkovo 4 kolá po dva zápasy, 4x jednotlivci a 4x dvojice a rozhodujúce je stretnutie Extra dvojíc. Celkovo je rozpis pre 4 hráčov v každom tíme, kde si všetci hráči zahrajú 1x jednotlivcov, 2x dvojice a prípadne extra dvojice.

Aby dostali možnosť hrať aj ostatní hráči v tíme, pokiaľ by ich bolo na stretnutí viac ako 4ria, je možnosť nasadiť týchto hráčov do kôl zápasov dvojíc. Ostatná výmena už nie je možná.

Zápis o stretnutí nájdete v prílohe.BODOVANIE

Všetky zápasy v stretnutí sa hrajú na 2 víťazné do 5, v treťom legu s rozdielom o dva, maximálne však do 8.  

Aj naďalej, ako sme boli v lige zvyknutý, sa budú zapisovať hry (1:0 alebo 0:1) a body (2:0, 2:1 alebo 0:2, 1:2), pričom rozhodujúci je zisk bodov. Stretnutie, kedy sa hrajú extra dvojice, nemôže skončiť remízou.

Do zápasu môžu nastúpiť minimálne 3ja hráči z tímu. Všetky zápasy, kde by chýbajúci hráč nastúpil sú však automatický kontumované v prospech súpera na hry 2:0 a body 1:0.

Jednotlivé stretnutia pozostávajú z ôsmych zápasov a jedných extra dvojíc. Tie sú rozdelené do štyroch, resp. piatich kôl po dvoch zápasoch, ktoré sa hrajú vždy súčasne. V poradí po kolách sa teda striedajú jednotlivé disciplíny nasledovne:

I. KOLO
Jednotlivci 1
Jednotlivci 2

II. KOLO

Jednotlivci 3
Jednotlivci 4

III. KOLO
Dvojice 1 (Domáci A,B. Hostia 1,2)
Dvojice 2 (Domáci C,D. Hostia 3,4)

IV. KOLO
Dvojice 3 (Domáci A,D. Hostia 2,3)
Dvojice 4 (Domáci C,B. Hostia 1,4)

V. KOLO
Extra dvojice (Domáci A,C alebo B,D. Hostia 1,3 alebo 2,4)

Pre všetky stretnutia platí pravidlo, že hráč sa môže zúčastniť iba jedných jednotlivcov a dvojice hrá podľa kľúča. Na extra dvojice môžu nastúpiť iba hráči podľa dvoch možných variant. Nasadenie na všetky zápasy sa robí na začiatku stretnutia.

Vždy sa hrajú dva zápasy súčasne, teda vždy sa hrá na dvoch stoloch, aby sa predišlo zdržiavaniu a plynulosti stretnutia. Ak sa dohrá jeden zápas z jedného kola a môže sa hrať ďalší zápas v inom kole, aj keď nie je priamo v poradí, hrá sa ďalej tento zápas.


NESTIHLI STE SA PRIHLÁSIŤ?

Do jednotlivých líg je možné sa prihlásiť aj počas sezóny. Stačí vyplniť priloženú ligovú prihlášku za tím a hráči členské prihlášky, ktoré spoločne s príslušnými poplatkami odovzdáte FUS, prípadne krajským administrátorom. Musíte to však stihnúť do posledného prestupového termínu, ktorý je v polovici sezóny, tj. 31. januára 2008.

Ke stažení

Vložit komentář

Pokud chceš napsat komentář, musíš se přihlásit.