FUS > Novinky > Začiatok novej sezóny 2018/19

Začiatok novej sezóny 2018/19

16.9.18 | Jozef Horčiak Přečteno: 1069×

September, ako každoročne, nám ohlásil začiatok novej herne sezóny. Pred sebou máme v poradí už 16. sezónu! Tá je výnimočná aj tým, že 5. novembra 2018 oslávime ako FUS 15 rokov od svojho vzníku, čo nemôžeme nechať bez oslavy :) Okrem iného, aj v tejto sezóne sa môžete tešiť na veľa rôznych turnajov a napínavé zápasy, ktorých môžete byť súčasťou. Pozrite si plánované termíny a herný systém pre sezónu 2018/19.

FUS KALENDÁR TURNAJOV 2018/19
https://www.facebook.com/foosball.sk/events

V tejto sezóne sme pre Vás pripravili len niekoľko zmien, ktoré sa týkajú prevažne bodavania turnajov.

AMATÉRSKE TURNAJE

V tejto sezóne sa budú do FUS rebríčka počítať TOP10 najlepších výsledkov zo všetkých vybraných Amatérskych turnajov dvojíc a TOP5 z jednotlivcov.

ROSENGART CUP

Oproti minulej sezóne ostávajú Rosengart cupy bez zmeny.

MAJSTROVSTVÁ KRAJOV

Pre väčší záujem hráčov o tieto turnaje v minulej sezóne sme museli upraviť program tohto obľúbeného turnaja a upravili sme aj bodovanie hlavných disciplín z 35 na 70 bodov. Aby sme všetko stíhali riadne odohrať, vybrali 3 (max. 4) najnavštevovanejšie turnaje z minulej sezóny, ktoré ponovom odohráme počas dvoch dní, t.j. sobota a nedeľa. Na týchto turnajoch odohráme viacero disciplín, kde vyberieme niečo z fun disciplín, ale podľa možností odohráme aj ženské a juniorské disciplíny. No určite pribudne kvalifikácia jednotlivcov a jednotlivci amatéri. Ak bude možné začať v danom kraji s turnajom už v piatok, odohráme vtedy príslušný Rosengart cup.

SLOVENSKÝ POHÁR KLUBOV

Pri úprave programu u vybraných Majstrovstiev krajov sme upravili aj súťaž klubov. Počas víkendových turnajov budeme hrať klasických systémom (max. dva 4 členné tímy z 1 klubu na 88 lôpt). Na ostatných jednodňových turnajoch, aby sme všetko urýchlili, bude môcť každý klub poskladať len 1 tím so 6 hráčmi a bude sa hrať na 40 lôpt. Týmto systémom sme hrali už minulú sezónu tímy na turnaji ITSF Multitable Pro tour, kde odohráme kluby aj túto sezónu a budú sa počítať do celkového bodovania. Klasický systém (88 lôpt) bude bodovaný 70b a systém na 40 lôpt až 100 bodmi. Do celkového poradia sa bude počítať 80% najlepších výsledkov každého klubu.

SLOVAK MULTITABLE PRO TOUR a SLOVAK MASTERS

Oproti minulej sezóne ostávajú turnaje bez zmeny s tým, že počas Slovak masters bude program upravený tak, aby väčší priestor dostali disciplíny SK Masters dvojice a jednotlivci.

MAJSTROVSTVÁ SR ROSENGART

Vrcholný turnaj sezóny sa s veľkou pravdepodonosťou vráti do Bratislavy a program ostane bez zmeny.

ROSENGART LIGA DVOJÍC

Nezabudnite sa prihlásiť aj túto sezónu do ligy (info už pre vás pripravujeme).  Prvé turnaje odohráme už septembri, kedy sa môžete tešiť na obľúbené ROSENGART Cupy alebo tréningy v Tréningovom centre FUS.

Členské FUS v sezóne 2018/19: 5,00 €

Aj túto sezónu sa máte na čo tešíť. Nenechajte si nič újsť. Preto sledujte termíny na facebooku a príďte si zahrať. Tešíme sa na vás! :)

Vložit komentář

Pokud chceš napsat komentář, musíš se přihlásit.