FUS > Slovenská reprezentácia > DISCIPLINÁRNE KONANIE

DISCIPLINÁRNE KONANIE

18.1.17 | Jozef Horčiak Přečteno: 2004×

Minulý týždeň sme dostali emailom podnet od ITSF na prešetrenie a vyvodenie sankcií voči snahe o kupovanie ITSF bodov hráčmi slovenskej reprezentácie, aby tak neférovým spôsobom preskočili ďalších hráčov v nominačnom rebríčku FUS a namiesto nich sa zúčastnili turnaja ITSF World cup 2017 v mužských dvojiciach.

Ide o závažné nešportové správanie hráčov slovenskej reprezentácie, ktorí svojím konaním poškodzujú dobré meno slovenského foosballu v zahraničí. Takéto správanie je neprípustné u hráčov slovenskej foosballovej reprezentácie a nemôže byť dávané za vzor ostaným hráčom. Plne ho odsudzujeme a dištancujeme sa od neho.

Po zvážení situácie v disciplinárnom konaní na rade FUS sme jednomyseľne schválili sankcie proti tímu Juraj Čorba a Tomáš Klobušník, a to v podobe zákazu štartu v slovenskej reprezentácii na turnaji ITSF World cup 2017 vo všetkých disciplínach.

Následne po zverejnení tohto trestu nám Juraj Čorba a Tomáš Klobušník opätovne poslali svoje vyjadrenie, v ktorom namietajú udelenú sankciu, a v ktorom Juraj Čorba okrem iného priznal vinu, skutok oľutoval a zobral všetku vinu na seba s tým, že Tomáš Klobušník údajne o snahe kupovať ITSF body nemal vedieť. Juraj Čorba zároveň žiadal pre seba vyšší trest, ako im bol pôvode jednomyseľne schválený radou FUS. Po zvážení všetkých okolností sme jeho žiadosti vyhoveli a rada FUS väčšinou hlasov schválila sankcie nie proti tímu, ale proti hráčom jednotlivo.

Vyvodené sankcie proti Jurajovi Čorbovi:
-       Zákaz zúčastňovať sa turnajov ITSF počas sezóny 2017 (žiadosť, aby o tomto zákaze ITSF informovala)
-       Pozastavenie členstva FUS na rok 2017

Tomáš Klobušník ostáva bez trestu.

Necháme však na každého vlastnom posúdení, či konal Juraj Čorba na vlastnú päsť a Tomáš Klobušník o ničom nevedel. K tomuto posúdeniu prikladáme samotnú žiadosť zaslanú 3 týždne po odohratí ITSF turnaja na Taiwane (Kaohsiung Open, 16-18.21.2016), ako jedného z posledných turnajov v ITSF sezóne 2016, ktorý ešte mohol zmeniť poradie hráčov v FUS nominačnom rebríčku na ITSF World cup 2017. Juraj Čorba žiadal 5 bodov pre neho a jeho partnera vo dvojiciach. Práve 5 bodov chýbalo Tomášovi Klobušníkovi na Samuela Fáberu, aby sa v nominačnom rebríčku posunul o jedno miesto vyššie a mohol tak zostavovať 3. mužskú dvojicu v slovenskej reprezentácii v Hamburgu.

Komentáře

+/- Skrátenie trestu pre Juraja Čorbu Horčiak Jozef 19.10.17 v 17:32

Na poslednej rade FUS sme prehodnocovali trest voči Jurajovi Čorbovi (v tzv. kauze Taiwanských bodov). Vzhľadom na to, že v tejto sezóne budeme organizovať viac ITSF turnajov a zároveň máme za to, že najväčším trestom pre Juraja Čorbu bol zákaz štartu na MSR 2017 v jeho rodnom meste v Košiciach, sme mu trest skrátili do 15. októbra 2017. Proti zníženiu trestu nemalo námietky ani ITSF.

Naďalej však Juraj Čorba ostáva príkladom, že budeme rázne konať v každom prípade, ktoré bude v rozpore s fair play a športovými pravidlami.

Vložit komentář

Pokud chceš napsat komentář, musíš se přihlásit.