FUS > Slovenská reprezentácia > SLOVÁCI NA MAJSTROVSTVÁCH ČESKEJ REPUBLIKY 2014

SLOVÁCI NA MAJSTROVSTVÁCH ČESKEJ REPUBLIKY 2014

20.4.14 | Jozef Horčiak Přečteno: 2687×

Posledný marcový víkend sa odohrali v poradí už šestnáste Majstrovstvá Českej republiky v stolnom futbale na stoloch ROSENGART. Keby sme nechali všetko na našich západných bratoch, tak ani nevieme, že tam boli aj naši hráči a boli nanajvýš úspešní. Z pozície kapitána Slovenského tímu by som v prvom rade vyzdvihol odhodlanie, bojovnosť a nezlomnosť hráčov v súťaži All star game. Po dvoch predchádzajúcich ročníkoch, ktoré sa hrali ešte v rokoch 2004 a 2005, sme po treťom a druhom mieste potvrdili, že sme plnohodnotným súperom a že s nami musia českí hráči počítať.


Tímová súťaž sa hrala každý s každým na jedenásť zápasov, každý zápas na jeden do osem. Šiesty bod teda rozhoduje o výhre v stretnutí. Napriek úvodnej tesnej prehre s výberom Čiech (5:6), kde rozhodol až zápas 4 na 4, sme dokázali zabrať proti Morave. Tá porazila Čechy 8:3, takže to mali dobre rozohraté a aby sme mohli uvažovať nad lepším umiestnením, museli sme ich zdolať. No pokiaľ by sme mali mať istotu prvého miesta, museli sme ich zdolať rovnako ako Čechov 8:3. Začali sme dobre a po dvojiciach sme viedli 3:1. Morava však začala náskok postupne v jednotlivcoch sťahovať. Vtedy najviac mrzeli tesne prehry o gól. Zvyšok tímu však dokázal podržať, hlavne Jalakša s Kolesárovou boli v ten deň v mixoch neporaziteľní a získali sme aj šiesty bod na zdolanie Moravy. Za stavu 6:3 sme však potrebovali ešte dve víťazstvá na prvé miesto. To sme však nepočítali s následnou vysokou prehrou v 2balle (1:8). Preto už prebiehajúci zápas 4 na 4 pre nás už veľa neriešil a to aj preto, že naši hráči hrali túto disciplínu v ten deň vôbec prvýkrát, keďže štvorhru u nás nehrávame. Takže rozhodne nepatrila medzi naše silné stránky. Napriek tomu sa náš citlivo vybraný kokteil hráčov Jalakša, Liček, Klobušník a Dinh-Dang dostal do rýchleho vedenia 4:2. Skúsenosti však boli na strane Moravákov a bez väčších problémov otočili stav na 4:6. Po správnom zamiešaní hráčov na pozíciách sa však kokteil zmenil na kúzelný lektvar, ktorému tú správnu silu a náboj navyše dodal Luanov rev leva. „HU!” po každom našom góle zaznelo celkovo trikrát. Morava odpovedala len raz. Stav 7:7 a rozhodovala posledná lopta... Moraváci si hneď vypracovali dve tutové šance na trojke a následne v obrane. Obe sme obetavo a pohotovo dokázali odvrátiť. Nedarilo sa nám však správne vyhodiť loptu z obrany. Axel sa snažil, no bang shoty vytvárali šance akurát tak súperovi. Time out. Porada. Hu! A ide sa na to. Čachre na dvojke. Signál. Šikmá prihrávka z horného obrancu (najdlhšia a najpomalšia) na spodného Denisovho útočníka. Podarí sa? Áno! V hľadisku nalepenom priamo na spotených telách hráčov to s  údivom zahučalo. Spamätávanie po ukážkovo zahranej prihrávke vystriedalo veľké očakávanie. Denis málokedy nedá... No teraz mal v ruke osud celého nášho tímu. Dá, nedá? To si však pri jeho náture určite neuvedomoval, takže nemal problém nekompromisne zakončiť ani teraz. „JÓ! ÁNO!” zahučal víťazoslávne slovenský lev. Konečných 7:4 a tešíme sa ako na Majstrovstvách galaxie...

Ako kapitán slovenského tímu sa však už pomaly a nie tak veselo poberám pre konečný verdikt, vedomí si toho, že skóre nám na prvé miesto stačiť nebude. To už Joska začína počítať víťazstvá a góly, aby mi tento verdikt potvrdil a nemusel som sa tak zbytočne dlho tešiť z posledného gólu a porážky Moravy. Jej kapitán Tomáš Kreisler (Náměstek), mi už v predstihu sebavedome gratuluje k peknému druhému miestu. Počet výhier všetky tímy po jednej. Počet víťazných zápasov: Slovensko a  Morava zhodne 12, Čechy 9. Tretie miesto je jasné a pokračujeme strelenými gólmi: Slovensko 148, Morava 146. Náměstek v úšklebu, spoléha na inkasované góly: Slovensko 136, Morava 135. Chvíľka ticha. Joska prepočítava. Všetko sedí. Celkové skóre: Slovensko +12, Morava +11. Áno, z celkového počtu približne 450 strelených gólov počas turnaja sme vyhrali o jeden jediný! Náměstek bezradne hľadá škulinku v priemere strelených gólov. Matika však nepustí a kalkulačka len potvrdzuje výsledok, čo aj následne Čúro po opakovanom prepočte. Je to tam, potvrdené! Gratulácie súperom, obzvlášť Náměstkovi:) a jedno zborové HU! pre všetkých.

Tým však účinkovanie Slovenských hráčov nekončilo, práve naopak. Presadili sme sa takmer vo všetkých hraných disciplínach a stálo to za to. Posúďte sami:

ALL STAR GAME (3):
1. Slovensko
2. Morava
3. Čechy

OPEN DOUBLES (65):
3. Klobušník Tomáš, Liček Denis
17. Čorba Juraj, Vovčík Marek
17. Dinh Dang Luan, Minár Marek
17. Jalakša Martin, Kuchta Jozef

OPEN SINGLES (56):
3. Čorba Juraj
4. Jalakša Martin
7. Horčiak Jozef
13. Minár Marek
13. Vovčík Marek
17. Chmurovič Tomáš
17. Dinh Dang Luan
17. Klobušník Tomáš
17. Kuchta Jozef
17. Vároš Šimon

ŽENSKÉ DVOJICE (9):
4. Vašková Mária, Sakalová Hana
5. Kolesárová Miroslava, Jelínková Jana
7. Rakovicsová Iveta, Lopošová Martina

ŽENSKÉ JEDNIČKY (16):
2. Rakovicsová Iveta
7. Kolesárov Miroslava
9. Vašková Mária

JUNIORSKÉ DVOJICE (4):
2. Vároš Šimon, Fábera Samuel

JUNIORSKÉ jedničky (11):
2. Vároš Šimon
4. Fábera Samuel

MIXY (21):
3. Kolesárová Miroslava, Jalakša Martin
9. Minár Marek, Šlapalová Hana

VOJNA BRANKÁROV (54):
1. Dinh Dang Luan
4. Liček Denis
5. Kuchta Jozef
9. Chmurovič Tomáš

PENALTY (50):
1. Minár Marek
3. Haraksim Peter
9. Dinh Dang Luan

2BALL ROLLERBALL (34):
5. Čorba Juraj, Tažík Erik
9. Horčiak Jozef, Jalakša Martin

TURNAJ LEGEND (19):
2. Horčiak Jozef, Jalakša Martin

LOOSER CUP (30):
4. Dinh Dang Luan, Minár Marek
9. Čorba Juraj, Vovčík Marek
9. Horčiak Jozef, Chmurovič Tomáš
9. Kuchta Jozef, Jalakša Martin


Kompletné výsledky z MČR 2014

http://www.foosball.cz/cs/turnaje/

Reportáž ČFO: Fotbálkové příběhy z XVI. M ČR
http://www.foosball.cz/cs/clanky/?action=view&article_id=3029

Fotogaléria ČFO
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.766336633377529.1073741846.469912453019950&type=3

 

MČR a ALL STAR GAME 2014 – Zostava Slovenského tímu
http://www.foosball.sk/cs/clanky/?action=view&article_id=2139

Fotogaléria FUS
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10152158794663737.1073741954.137121228736&type=1

 

Touto cestou by som chcel ešte raz poďakovať všetkým našim hráčom, ktorí sa zúčastnili na 16. Majstrovstvách ČR, za ich výbornú hru, výsledky a reprezentáciu. Veľké uznanie si zaslúži náš tím, ktorý ťahal spoločne až do poslednej lopty. To sa ukázalo ako kľúčové, pretože sme vyhrali o jediný gól. Zásluhu na výsledku má však celý tím, pretože skóre sme tvorili spoločne a dokázali sme tak vyhrať. Uznanie si ale rovnako zaslúžia aj hráči, ktorí uspeli individuálne. Tí často dokázali prekonať samých seba  a dokázali sebe a súperom, že Slovenský foosball napreduje a je konkurencie schopný aj na medzinárodnej úrovni. Týchto hráčov to baví a sú v dobrej forme, takže je radosť s nimi hrať a pracovať. Teším sa na ďalší spoločný turnaj!

Jozef Horčiak | HU!

Vložit komentář

Pokud chceš napsat komentář, musíš se přihlásit.