FUS > Herný systém > HERNÝ SYSTÉM FUS PRE SEZÓNU 2014 / 2015

HERNÝ SYSTÉM FUS PRE SEZÓNU 2014 / 2015

1.12.14 | Jozef Horčiak Přečteno: 3883×

Neviete si vybrať v ponuke súťaží, kedy, kde a na ktorý turnaj prísť? Už nič nezmeškajte a orientujte sa rýchlo. Všekto potrebné nájdete v našom prehľade jednotlivých turnajov a líg, ktoré si môžete počas sezóny 2014/15 s nami zahrať.

Je pravidlom, že všetky naše súťaže, sú určené pre najrôznejších hráčov a fanúšikov stolného futbalu. Na svoje si tak prídu nie len Pro hráči, ale hlavne nováčikovia, juniori, amatéri a aj ženy. Zjednotili sme systém a rozloženie turnajov a líg. To znamená, že ak si chcete dobre zahrať, za súťažiť a nazbierať zbierať body do rebríčka, máte rovnaké možnosti takmer vo všetkých krajoch Slovenska. Navyše sa hrá o zaujímavé dotácie, trofeje a tituly, takže sa máme na čo tešiť!

Turnaje sú rozdelené do šiestich kategórii od tej najnižšej D až po najvyššiu A+. Kategóriu D tvorí séria turnajov ROSENGART cupov, ktoré sa s menšími rozdielmi hrajú až v deviatich mestách. Aj túto sezónu pokračujeme obľúbenou kategórou turnaja C, ktorú tvoria Majstrovstvá miest. Ide o samostatný turnaj hraný vo všetkých krajoch a rozhodne o Majstrovi daného mesta. Majstra spoznáme však aj krajského, tak ako sme zvyknutí v sérii turnajov Krajskych kôl, ktoré tvoria kategóriu B. Túto sezónu pribudla nová séria multitable turnajov ITSF Multitable Pro tour v kategórii B+. V sérii turnajov však naďalej kraľuje Slovenský pohár v kategórii A, ktorý si zahráme hneď trikrát od východu až po západ Slovenska a celú sezónu zavŕšime Majstrovstvami Slovenska ROSENGART v Bratislave, kde odohráme zároveň aj Majstrovstvá Slovenska krajov.

Okrem ITSF multitable turnajov je najväčšou novinkou tejto sezónu Slovenský pohár klubov. V priebehu minulej sezónu na Slovensku začali hráči zakladať hneď niekoľko klubov. Momentálne ich evidujeme už prvú desiatku a pripravujeme prvé turnaje, ktoré budú súčasťou spomínaných ITSF Pro tour turnajov a Slovenských pohárov. Ide o tímovú súťaž a najlepší tím za sezónu má možnosť získať postup a dotáciu na ITSF Európsky šampionát 2015, ktorý sa bude konať v Taliansku.


ROSENGART liga dvojíc pokračuje vyrovnanými súbojmi dvojíc a jednotlivcov. Tak ako aj minulú sezónu spája všetky kategórie hráčov do jednej súťaže, avšak vyhodnotené sú tieto kategórie zvlášť a najlepšie tímy postupujú na Majstrovstvá Slovenska ROSENGART ligy. Tie budú súčasťou posledného tretieho Slovenského pohára, ktorý sa odohrá v Brezne. Veríme, že sa môžeme tešiť na napäté a zaujímavé vyvrcholenie aj v ligovej sezóne.

Našou snahou je urobiť z jednotlivých turnajov sviatok, oslavu stolného futbalu pre všetkých hráčov, ale i nadšencov a verejnosť. Turnaje sú pre nás športový zážitok a čas, kedy si každý jeden účastník môže voľne a dosýta zahrať, spoznať nových ľudí, inšpirovať sa a vždy niečo nové sa naučiť a natrénovať. My vás nechceme zaťažovať zbytočnými výdavkami a vysokým štartovným. Ušetrené peniaze použite radšej na dopravu, stravu a ubytovanie. Dôležité je, aby ste prišli, prihlásili sa a užili si stolný futbal s nami a ostatnými. Zároveň však nechceme šetriť na cenách a chceme, aby výhry stáli za to a mohli sme odmeniť čo najviac hráčov. Čím vyššia kategória turnaja, tým sa snažíme, aby bol aj viac turnaj dotovaný. V snahe ponúknuť vám, čo najviac možností dobre a kvalitne si zahrať sme podriadili celú sezónu a veríme, že vás osloví.

Juniori amatéri bez štartovného celú sezónu a ženy s 50% zľavou!

Aj túto sezónu majú juniori amatéri štartovného pre všetky turnaje naozaj výhodné, počas celej sezóny nezaplatia ani cent na štartovnom v žiadnom turnaji (okrem registračného poplatku) a ženy majú 50% zľavu vo všetkých open turnajoch.

KALENDÁR TURNAJOV

Skontrolujte si termíny turnajov podľa aktualizovaného a predbežne dopĺňaného kalendára turnajov FUS na našom facebooku: FUS Kalendár turnajov 2014/15.


ŠTRUKTÚRA TURNAJOV A LÍG

Turnaje v novej sezóne sú rozdelené do piatich kategórií, podľa ich významu, bodového zisku, dotácií a celkovej prestíže:


TURNAJE

D - ROSENGART CUP 2014/15

C - MAJSTROVSTVÁ MIEST 2014/15

B - KRAJSKÉ POHÁRE 2014/15

B+ ITSF MULTITABLE PRO TOUR 2014/15

A - SLOVENSKÝ POHÁR 2014/15

A+ MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA ROSENGART 2015
MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA KRAJOV 2015

KLUBY

K - SLOVENSKÝ POHÁR KLUBOV 2014/15

LIGA

L - ROSENGART LIGA DVOJÍC 2014/15
L+ MAJSTROVSTVÁ ROSENGART LIGY 2015


OSTATNÉ INFORMÁCIE O SEZÓNE

- PRAVIDLÁ ORGANIZOVANIA TURNAJOV

- ČLENSKÝ POPLATOK FUS V SEZÓNE

- KATEGORIZÁCIA HRÁČOV

- REPUBLIKOVÝ REBRÍČEK FUS A BODOVANIE

- CELKOVÉ VYHODNOTENIE ZA SEZÓNU

- HALL OF FAME

- SLOVENSKÁ REPREZENTÁCIA - DOTÁCIA

- FUS TRÉNINGOVÉ CENTRUM

- PREDAJ A PRENÁJOM STOLNÝCH FUTBALOV

- 2% Z DANE Z PRÍJMU

- KONTAKTY


TURNAJE A LIGA

D - ROSENGART CUP 2014/2015

Tieto turnaje doplňujú FUS rebríček - open a často sa nehrajú len ako Open dvojice, ale majú rôzne formy a bývajú špecializované na juniorov alebo amatérov. Preto sú jedinečnou vstupenkou a príležitosťou pre nových hráčov zúčastniť sa turnaja a spoznať stolný futbal ako šport.

Do FUS rebríčka Open sa započítava 10 najlepších výsledkov z týchto turnajov dvojíc za celú sezónu, okrem čisto amatérskych alebo juniorských turnajov. Pravdepodobne nájznámejším déčkovým je klasický turnaj Rosengart cup PRO/AM losovaných dvojíc v Bratislave. Ale svoje déčka nájdete aj v Žiline, Partizánskom, Košiciach alebo v Bardejove. Nové pribudli aj v Trnave, Komárne a v Trebišove.

Medzi Déčkové turnaje okrem ROSENGART Cupu sú zaradené aj turnaje losovaných dvojíc vrámci:

MAJSTROVSTIEV SLOVENSKA ROSENGART 2015
SLOVENSKÉHO POHÁRA 2014/15
ITSF MULTITABLE PRO TOUR 2014/15

Termíny turnajov sú predbežne dopĺňané v kalendári turnajov na facebooku FUS. V Bratislave a Košiciach sa ROSENGART Cup hrá vo štvrtok a v iných mestách v sobotu.

Body z Déčkových turnajov v disciplíne Losovaných dvojíc a Open dvojíc sa počítajú zároveň do FUS republikového 2014/15. Avšak počíta sa len desať najlepších výsledkov za celú sezónu 2014/15. V jednotlivých sériách ROSENGART Cupov sa bodujú spravidla všetky odohraté disciplíny, kde bola potrebná minimálna účasť a z nich 80% najlepších výsledkov rozhoduje o konečnom poradí v tejto sérii za sezónu.

Sériu turnajov ROSENGART CUP 2014/15 hráme v týchto mestách:

1) BRATISLAVA
2) KOMÁRMO
3) TRNAVA
4) ŽILINA / TERCHOVÁ
5) PARTIZÁNSKE
6) ZVOLEN
7) BARDEJOV
8) TREBIŠOV
9) KOŠICE

Bodové ohodnotenie jednej disciplíny: 20,18,15,13,10,8,5,3,2,1
Maximálny počet započítaných disciplín do FUS rebríčka za sezónu:
10 z 87 (odhad)
Maximálny počet získaných bodov do FUS rebríčka z celkového maxima:
200 z 1740 (odhad)KOMPLETNÉ INFORMÁCIE


C - MAJSTROVSTVÁ MIEST 2014/15

Túto sezónu pokračujeme obľúbenou a úspešnou sériou sobotňajších turnajov Majstrovstiev miest. Tie sú určené všetkým hráčov z celého Slovenska, ktorí si môžu zahrať o zaujímavé ceny a dotácie v troch disciplínach a zároveň, hráči z daného mesta (resp. kraja), si budú môcť zahrať o najlepšieho hráča - Majstra daného mesta. Celkovo sa jednotlivé Majstrovstvá miest odohrajú vo všetkých ôsmych krajoch/mestách po celom Slovensku, takže zahrať si bude môcť naozaj každý.

Túto sezónu sa odohrajú Majstrovstvá miest vo všetkých krajoch Slovenska. Celkovo nás ta čaká osem turnajov Dvojíc, Jednotlivcov a Amatérskych dvojíc. Spoznáme tak celkovo osem Majstrov jednotlivých miest a z daného kraja.

TERMÍNY TURNAJOV
MAJSTROVSTVÁ BARDEJOVA: 11. október 2014, Bardejov (facebook)
MAJSTROVSTVÁ ŽILINY: 8. november 2014, Brodno (facebook)
MAJSTROVSTVÁ TRNAVY: 6. december 2014, Trnava (facebook)
MAJSTROVSTVÁ BREZNA: 24. január 2015, Brezno (facebook)
MAJSTROVSTVÁ PARTIZÁNSKEHO: 7. február 2015, Partizánske (facebook)
MAJSTROVSTVÁ KOŠÍC: 21. marec 2015, Košice (facebook)
MAJSTROVSTVÁ KOMÁRNA: 18. apríl 2015, Komárno (facebook)
MAJSTROVSTVÁ BRATISLAVY: 16. máj 2015, Bratislava (facebook)

PROGRAM
10:30 – 11:00 - PREZENTÁCIA - voľný tréning
11:00 – OPEN DVOJICE (FAST - kvalifikácia)
13:00 – JEDNOTLIVCI (DKO)
15:00 – AMATÉRSKE DVOJICE (DKO)

Dotácia do turnaja 120 €. Celkovo sa hrá o ceny za 350 €.

Titul MAJSTRA MESTA získa hráč s najvyšším súčtom bodov za Open dvojice a jednotlivci spolu.
O titul hrajú hráči z kraja, v ktorom sa dané mesto nachádza.

Bodové ohodnotenie jednej disciplíny: 70,60,50,40,35,30,25,20,15,10,5,3,2,1
Maximálny počet započítaných disciplín do FUS rebríčka za sezónu: 6 z 16
Maximálny počet získaných bodov do FUS rebríčka z celkového maxima: 420 z 1120

KOMPLETNÉ INFORMÁCIE

B - KRAJSKÉ POHÁRE 2014/15

Séria štyroch kôl turnajov so záverečným vyhodnotením o titul Majstrov kraja. Jednotlivé kolá sa hrajú v jeden deň vo všetkých krajoch Slovenska:

TERMÍNY TURNAJOV
1. kolo: 27. september 2014 (Udalosť na facebooku)
2. kolo: 10. január 2015 (Udalosť na facebooku)
3. kolo: 7. marec 2015 (Udalosť na facebooku)
4. kolo: 6. jún 2015 +VYHODNOTENIE! (Udalosť na facebooku)

Regionálne poháre sa túto sezónu hrajú celkovo v siedmych krajoch Slovenska: Bratislavský, Nitriansky, Trenčiansky, Žilinský, Bansko Bystrický, Prešovský a Košický kraj. Turnaje s nízkym štartovným a registračným poplatkom, s dotáciou a so záverečným vyhodnotením. Sú prvým ďalším stupňom pre začínajúcich a amatérskych hráčov, kde sa môžu zoznámiť s profesionálnymi hráčmi zo svojho kraja a ich hrou. Do rebríčka FUS sa započítavajú všetky 4 kolá turnaja, ale do záverečného vyhodnotenia len 3 najlepšie z dvojíc a jednotlivcov zvlášť. Tým pádom, hráči nestrácajú kontakt s krajským rebríčkom, keď vynechajú jedno kolo, resp. sa im jedno kolo nezadarí.

Túto sezónu vyhodnocujeme medailami pódiové umiestnenia disciplín dvojíc a jednotlivcov zvlášť. V záverečnom vyhodnotení sa hrá okrem zaujímavých trofejí pre prvých troch hráčov aj o titul Majstra kraja. Do vyhodnotenia sa bude počítať 6 najlepších výsledkov z dvojíc a jednotlivcov a títo hráči obdržia pri vyhodnotení extra trofeje!

ČLENENIE KRAJSKÝCH POHÁROV A HRACIE MIESTA

1) BRATISLAVSKÝ KRAJSKÝ POHÁR
BRATISLAVA - Šport pub MACHNÁČ

2) NITRIANSKY KRAJSKÝ POHÁR
KOMÁRNO - LONDON PUB

3) ŽILINSKÝ KRAJSKÝ POHÁR
TERCHOVÁ - ČAJOVŇA MEDUŠKA

4) TRENČIANSKY KRAJSKÝ POHÁR
PARTIZÁNSKE - UNISPORT

5) BANSKO BYSTRICKÝ KRAJSKÝ POHÁR
BREZNO - DART CLUB

6) BARDEJOVSKÝ KRAJSKÝ POHÁR
BARDEJOV - PIVÁREŇ GARŽOĽ

7) KOŠICKÝ KRAJSKÝ POHÁR
KOŠICE - BILIARD CLUB RELAX

PROGRAM KRAJSKÝ POHÁROV
DVOJICE
JEDNOTLIVCI
AMATÉRSKE DVOJICE - HRANÉ LEN V BRATISLAVE

Dotácia na jeden turnaj 50 €. Celkovo sa hrá o ceny na jeden turnaj za 150 €.

Bodové ohodnotenie jednej disciplíny: 35,30,25,20,18,15,13,10,8,5,3,2,1
Počet disciplín započíaných do vyhodnotenia KP za sezónu: 6 z 8
Maximálny počet započítaných disciplín do FUS rebríčka za sezónu:
8 z 8(56)
Maximálny počet získaných bodov do FUS rebríčka z celkového maxima:
280 z 280

Vyhodnocujú sa najúspešnejší hráči z celej série daného Krajského pohára po sčítaní získaných bodov z hlavných disciplín dvojíc a jednotlivcov. Do celkového hodnotenia sa však započítavajú len 3 najlepšie kolá z Krajských pohárov v danej sezóne, resp. 6 najlepších výsledkov z dvojíc a jednotlivcov za sezónu Krajských pohárov. Do Republikového rebríčka FUS za sezónu sa započítavajú všetky kolá Krajských pohárov, teda všetky odohrané disciplíny open dvojíc a jednotlivcov (Maximálne 8 najlepších výsledkov). Podmienkou celkového vyhodnotenia Krajských pohárov ostáva uskutočnenie minimálne troch kôl s oboma hlavnými disciplínami dvojíc a jednotlivcov.

KOMPLETNÉ INFORMÁCIE

 

B+ ITSF MULTITABLE PRO TOUR 2014/15

Nová séria turnajov hraná na rôznych typoch oficiálnych a rozpoznaných stolných futbalov ITSF. Turnaj zapísaný vo svetovom kalendári ITSF v kategórii Pro tour. Turnaj je naplánovaný na dva dni. Celkovo odohráme tri kolá a základom budú disciplíny Open dvojíc a jednotlivcov, ktoré sa odohrajú v sobotu. Doplnené budú v piatok o Monster losované dvojice a v sobotu o Amatérske dvojice. Vo svojej premiére sa na tomto turnaji v tejto sezóne predstaví aj Slovenský pohár klubov.

Systém multitable turnaja je založený na losovaní stolného futbalu na zápas s aktuálne neobsadeních stolov.

Na turnaji platí špeciálna zľava pre Amatérov. Tí, ak sa prihlásia do Open dvojíc, majú štartovné do Amatérskych dvojíc aj do Open jednotlivcov ZDARMA!

TERMÍNY TURNAJOV
1. kolo: 25. október 2014 (Udalosť na facebooku)
2. kolo: 12.-14. december 2015 (Udalosť na facebooku)
3. kolo: 27.-28. marec 2015 (Udalosť na facebooku)

PROGRAM A KONIEC PREZENTÁCIE NA DISCIPLÍNY
PIATOK
18:00 – MONSTER LOSOVANÉ DVOJICE

SOBOTA
9:00 – ZAČIATOK PREZENTÁCIE - voľný tréning
10:00 – OPEN DVOJICE
14:00 - OPEN JEDNOTLIVCI
16:00 – AMATÉRSKE DVOJICE
18:00 – SLOVENSKÝ POHÁR KLUBOV 2014/15

PREHĽAD STOLNÝCH FUTBALOV
1x BONZINI, 2x GARLANDO, 2x ROBERTO SPORT, 1x LEONHART, 1x FIREBALL, 1x TORNADO

Finančné ceny sú určené percentuálne zo štartovného bez dotácie.

Sezóna ITSF Multitable turnajov sa nevyhodnocuje celkovo na konci sezóny.

Bodové ohodnotenie jednej disciplíny: 35,30,25,20,18,15,13,10,8,5,3,2,1
Maximálny počet započítaných disciplín do FUS rebríčka za sezónu: 6 z 16
Maximálny počet získaných bodov do FUS rebríčka z celkového maxima: 140 z 210

Body z Open, ženských aj juniorských dvojíc a jednotlivcov sa rátajú pre každého hráča zvlášť a štyri najlepšie výsledky za sezónu sa zaratávajú do príslušného Republikového rebríčka FUS v danej sezóne. To isté platí a počíta sa aj do ITSF príslušného rebríčka (kategória Pro tour).

KOMPLETNÉ INFORMÁCIE


A - SLOVENSKÝ POHÁR 2014/15

Najväčšia, najobľúbenenjšia a najlepšie obsadená séria víkendových turnajov pre všetkých hráčov, ženy a juniorov. Na svoje si prídu nie len Pro hráči ale aj Amatéri. Celkovo odohráme až jedenásť rôznych disciplín. Turnaj je štedro dotovaný, takže každé kolo hráme o ceny v hodnote cez 1.000 EUR. Tento rok sa odohrajú tri kolá od východu po západ Slovenska. Extra novinkou pre túto sezónu je tímová súťaž Slovenského pohára klubov. Na tomto turnaji nemôže žiaden hráč chýbať. Víkend plný stolného futbalu naozaj pre každého. Zaži ho aj ty!

Nechýbajú hlavné disciplíny mužov, žien ani juniorov, ktoré sú doplnené o amatérske, losované dvojicea túto sezónu až o dve fun/technické disciplíny. Jedna z nich je v sobotu určená pre jednotlivcov a v nedeľu druhá pre dvojice. Každé kolo sa fun disciplíny obmenia. Tento rok sa odohrajú tri kolá od východu po západ Slovenska. Dotácia na kolá vyššia, ale štartovné stále nízke. Juniorské a ženské disciplíny budú vyhodnocované za dvojice a jednotlivcov spolu pre prvých troch najlepších hráčov.

Aby toho nebolo málo, v nedeľu máme na programe aj novinku tejto sezóny Slovenský pohár klubov a na poslednom kole Slovenského pohár v Brezne odohráme na úvod v piatok Majstrovstvá Slovenska ROSENGART ligy 2015.

Na turnaji platí špeciálna zľava pre Amatérov. Tí, ak sa prihlásia do Open dvojíc, majú štartovné do Amatérskych dvojíc aj do Open jednotlivcov ZDARMA!

TERMÍNY TURNAJOV
1. kolo:
21.-23. november 2014, Košice (Udalosť na facebooku)
2. kolo: 20.-22. február 2015,  Brodno - Žilina (Udalosť na facebooku)
3. kolo: 22.-24. máj 2015, Brezno (Udalosť na facebooku)
+MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA ROSENGART LIGY 2015

PROGRAM A KONIEC PREZENTÁCIE NA DISCIPLÍNY
PIATOK
18:00 – MONSTER LOSOVANÉ DVOJICE KO

SOBOTA
10:00 – OPEN DVOJICE
12:00 – DVOJICE ŽENY
14:00 – JEDNOTLIVCI ŽENY
15:00 – DVOJICE JUNIORI
17:00 – JEDNOTLIVCI JUNIORI
18:00 – AMATÉRSKE DVOJICE
19:00 – FUN JEDNOTLIVCI (VOJNA BRANKÁROV, PENALTY, SPEED BALL SINGLES)

NEDEĽA
9:30 – OPEN JEDNOTLIVCI
12:00 – SLOVENSKÝ POHÁR KLUBOV 2014/15
15:00 – FUN DVOJICE (2BALL ROLLERBALL, SPEED BALL, MIEŠANÉ DVOJICE)

PRÉMIE A VECNÉ CENY PRE JEDEN TURNAJ
Celkovo sa na jednom kole Slovenského pohára rozdajú ceny za viac ako 1.000 €
Výška dotácie na jedno kolo je 515 €

Športové poháre sú určené pre prvé tri miesta v hlavných disciplínach open, žien a juniorov. V ostatných disciplínach získavajú hráči mediale. Disciplína žien a juniorov sa trofejami vyhodnocuje za dvojice a jednotlivcov spolu, ako najlepší hráč žien a juniorov. V prípade rovnosti bodov rozhoduje lepší výsledok jednotlivcov.

Sezóna Slovenského pohára sa nevyhodnocuje celkovo na konci sezóny.

Bodové ohodnotenie jednej disciplíny: 100,90,80,70,60,50,40,30,20,15,10,5,3,2,1
Maximálny počet započítaných hlavných disciplín do FUS rebríčka za sezónu: 6 z 6
Maximálny počet získaných bodov do FUS rebríčka z celkového maxima: 600 z 600

Body v open, ženských a juniorských dvojíc a jednotlivcov sa rátajú pre každého hráča zvlášť a zaratávajú sa do príslušného FUS rebríčka za sezónu. Bodujú sa ako turnaje ITSF v kategórii International.

Doplnkové disciplíny sa nezapočítava do žiadneho bodovaného rebríčka, okrem losovaných dvojíc, ktoré sa započítavajú do FUS rebríčka open ako turnaje kategórie D.

KOMPLETNÉ INFORMÁCIE


A - MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA ROSENGART 2015

Je hlavným, najväčším a zároveň aj vrcholným turnajom organizovaným v stolnom futbale na Slovensku. Súčasťou sú zároveň aj Majstrovstvá Slovenska krajov, ktoré tak dopĺňajú všetky disciplíny mužov, žien, juniorov a rôzne technické disciplíny. Celkovo trvá štyri dni a celkovo sa odohrá až 16 rôznych turnajov vo všetkých disciplínach a kategóriách, ktoré sú u nás organizované.

Majstrovstvá Slovenska ROSENGART sú posledným turnajom v sezóne, ktorú tak uzatvárajú a môžu tak definitívne rozhodnúť o víťazoch celej sezóny. Okrem vyhodnotenia MSR sa tak priamo na turnaji vyhodnocuje aj celková sezóna v rebríčkoch FUS v kategóriách open, žien a juniorov.

TERMÍN TURNAJA
25.-28. jún 2015, Bratislava (Udalosť na facebooku)
+MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA KRAJOV 2015

PROGRAM A KONIEC PREZENTÁCIE NA DISCIPLÍNY
ŠTVRTOK
12:00 – MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA KRAJOV
18:00 – AMATÉRSKE DVOJICE

PIATOK
12:00 – LOSOVANÉ DVOJICE
14:00 – MIEŠANÉ DVOJICE
16:00 – VOJNA BRANKÁROV
18:00 – 2BALL ROLLERBALL

SOBOTA
10:00 – OPEN DVOJICE (FAST)
13:00 – OPEN DVOJICE (DKO)
13:00 – OPEN DVOJICE B (SKO)
14:00 – JEDNOTLIVCI ŽENY
15:00 – JEDNOTLIVCI JUNIORI
18:00 – PENALTY

NEDEĽA
10:00 – OPEN JEDNOTLIVCI (FAST)
13:00 – OPEN JEDNOTLIVCI(DKO)
13:00 – OPEN JEDNOTLIVCI B (SKO)
14:00 – DVOJICE ŽENY
15:00 – DVOJICE JUNIORI
18:00 – SPEED BALL

PRÉMIE A VECNÉ CENY PRE JEDEN TURNAJ
Celkovo sa rozdajú ceny za viac ako 3.000 €
Výška dotácie na jedno kolo je 1.000 €

Športové poháre sú určené pre prvé tri miesta v hlavných disciplínach open. V ostatných disciplínach získavajú hráči mediale.

Bodové ohodnotenie jednej disciplíny: 150,130,110,90,75,60,50,40,30,20,15,10,5,3,2,1
Maximálny počet započítaných hlavných disciplín do FUS rebríčka za sezónu: 2 z 2
Maximálny počet získaných bodov do FUS rebríčka z celkového maxima: 300 z 300

Body z open, ženských a juniorských dvojíc a jednotlivcov sa rátajú pre každého hráča zvlášť a zaratávajú sa do príslušného FUS rebríčka za sezónu. Bodujú sa ako turnaje ITSF v kategórii WCS.

Doplnkové disciplíny sa nezapočítava do žiadneho bodovaného rebríčka, okrem losovaných dvojíc, ktoré sa započítavajú do FUS rebríčka open ako turnaje kategórie D.

KOMPLETNÉ INFORMÁCIE


A+ MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA KRAJOV 2015

Prestížna súťaž v ktorej sa stretnú proti sebe tí najlepší hráči z jednotlivých krajov, resp. Krajských pohárov. Zúčastniť sa môžu všetky kraje Slovenska. Jednotlivé nominačné výbery, teda dokopy 8 tímov, sú zostavované v prvom rade na základe dosiahnutých výsledkov jednotlivých hráčov z krajských pohárov, ale zohľadňujú sa aj iné kritériá. Jednotlivé tímy reprezentujú zostavy 6 mužov a 2 ženy, ktorých vedie kapitán a v zálohe ostávajú dvaja náhradníci, jeden muž a jedna žena, ktorí v prípadne nutnosti môžu plnohodnotne zastúpiť ostatných členov tímu. Hrá sa o finančné prémie, trofej a medaile.

Jednodňový turnaj, súčasť Majstrovstiev Slovenska ROSENGART 2015, na ktorom sa účastnia výbery z jednotlivých krajov – Bratislava, Trnava, Nitra, Trenčín, Žilina, Banská Bystrica, Prešov a Košice.

Celkoví víťazi získavajú titul  - VÍŤAZI MAJSTROVSTIEV SLOVENSKA KRAJOV 2015

Hrá sa celkovo o 300 €.

Víťazný tím získava putovnú trofej Majstrovstiev Slovenska krajov a všetci hráči na prvých troch miestach, vrátane náhradníkov, obdržia medaile.

KOMPLETNÉ INFORMÁCIE


K - SLOVENSKÝ POHÁR KLUBOV 2014/15

Turnaj oficiálne registrovaných športových klubov v stolnom futbale. Hrá sa tímová súťaž o dotáciu na každom kole a celkovo za sezónu o putovnú trofej, zisk titulu a dotovaný postup na ITSF European Champions League 2015!

TÍMOVÁ SÚŤAŽ
Počet hráčov v tíme: 6 +2 náhradníci
Minimálny počet hráčov: 5

Všetci hráči musia byť členmi daného klubu a mať uhradené členské FUS v sezóne 2014/15.

Turnaja sa môže zúčastniť aj národný tím z inej krajiny. Jedinou podmienkou je rovnaká národnosť hráčov v tíme a zaplatené členské FUS pre sezónu 2014/15.

TERMÍNY TURNAJOV
I. SLOVENSKÝ POHÁR 2014/15: 21.-23.11.2014 (Udalosť)
II. ITSF MULTITABLE PRO TOUR 2014/15: 12.-14.12.2014 (Udalosť)
II. SLOVENSKÝ POHÁR 2014/15: 20.-22.2.2015 (Udalosť)
III. ITSF MULTITABLE PRO TOUR 2014/15: 27.-28.3.2015 (Udalosť)
III. SLOVENSKÝ POHÁR 2014/15: 22.-24.5.2015 (Udalosť)

PRÉMIE A VECNÉ CENY NA JEDNO KOLO
1. miesto: 50€
2. miesto: 50%
3. miesto: 30%

ODMENY ZA CELÚ SEZÓNU SLOVENSKÉHO POHÁRA KLUBOV 2014/15
Tímy za svoje umiestnenie v jednotlivých kolách získavajú body. Z celkového počtu piatich turnajoch sa do celkového vyhodnotenia započítavajú tri najlepšie výsledky, ktoré rozhodnú o celkovom poradí za sezónu.

Víťazný tím za sezónu hrá sa o dotovanú účasť na ITSF Európsky ligový šampionát 2015 a putovnú trofej. Hráči v troch najlepších tímoch obdržia navyše príslušné medaile, pokiaľ sa minimálne raz zúčastnili pohára klubov v sezóne a počas vyhodnotenia sú aktuálnymi členmi klubu (maximálne však 10 medailí za jedno umiestnenie).

1. miesto: Putovná trofej +Medaile +300€ dotácia na ITSF ECL 2015 v prípade účasti
2. miesto: Medaile
3. miesto: Medaile

Ak víťazný tím odmietne účasť na ITSF ECL 2015, nahrádza ho ďalší tím v poradím aj s nárok na dotáciu.

Bodové ohodnotenie jednej disciplíny: 100,90,80,70,60,50,40,30,20,15,10,5,3,2,1
Maximálny počet započítaných turnajov do vyhodnotenia za sezónu: 3 z 5
Maximálny počet získaných bodov do vyhodnotenia z celkového maxima: 300 z 500

KOMPLETNÉ INFORMÁCIE

 

CELOSLOVENSKÁ LIGOVÁ SÚŤAŽ

L - ROSENGART LIGA DVOJÍC 2014/15

Hľadáte spôsob, ako si čo najlepšie zahrať a zatrénovať jednotlivcov, dvojice a rovnako útok aj obranu? ROSENGART liga dvojíc je presne pre vás! Navyše spája juniorov, amatérov aj Pro hráčov do jednej súťaže s jedinečným systémom hrania a rovnako aj vyhodnocovania na konci súťaže. Všetci majú o čo hrať a tie najlepšie tímy navyše postupujú na Majstrovstvá Slovenska ROSENGART ligy. Túto sezónu otvárame ligu až v ôsmych mestách po celom Slovensku. Čo k tomu ešte viac dodať!? Zožen parťáka a hraj s nami!

PODMIENKY PRE OTVORENIE LIGY
Minimálny počet prihlásených tímov: 5
Maximálny počet prihlásených tímov: 15

Všetky najlepšie tímy vo svojích kategóriách postupujú navyše na Majstrovstvá Slovenska ROSENGART ligy 2015. V celkovom hodnotení postupuje najlepšie umiestnený Pro/Pro tím.

Celková dotácia v jednej lige je 200 €
Celkovo sa hrá v jednej lige o ceny v hodnote viac ako 500 €

KTO SA MÔŽE PRIHLÁSIŤ?
Prihlásiť sa môžu všetci hráči bez limitu.
Hráči/tímy sa môžu prihlásiť len do jednej mestskej ligy v sezóne.
Juniori, teda hráči do 18 rokov, vrátane, sú hráči narodený v roku 1996 a neskôr.

LIGU SME OTVORILI V TÝCHTO MESTÁCH
1) BRATISLAVA
2) PARTIZÁNSKE
3) ŽILINA
4) BARDEJOV
5) KOŠICE

SYSTÉM HRY
Tímy dvojíc po skončení registrácie budú nasadené do jednej skupiny, kde odohrajú po dve stretnutia (v dvoch kolách) proti všetkým tímom v skupine a to podľa rozpisu zápasov, ktorý bude zverejnený na www.foosball.sk po prihlásení všetkých tímov. Systém môže byť však upravený podľa celkového počtu prihlásených tímov. V závislosti od počtu sa môže hrať jedno až štvorkolovo.

Jedno stretnutie pozostáva z dvoch zápasov. Jeden zápas sa hrá na štyri hry, každá na 11 lôpt. Celkovo sa teda odohrajú 4 hry na 11 lôpt v jednom zápase, spolu 44 lôpt. Teda 88 lôpt v celom stretnutí pozstávajúcom z dvoch zápasov.

Skóre sa zapisuje pre všetky hry jednotlivo. O víťazovi zápasu však rozhoduje až celkové skóre zo stretnutia, teda z 88 lôpt.

Hrá sa na vhody (alebo vstupy do centra FUS), turnajovými loptami JGC a oficiálnymi pravidlami ITSF.

ROZLOSOVANIE LIGYINFORMÁCIE O LIGE.

 

L+ MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA ROSENGART LIGY 2015

Do ligového finále postupujú najlepšie tímy z ROSENGART ligy dvojíc zo všetkých miest a vo všetkých kategóriách nz celého Slovenska. Hrá sa bez štartovného o finančné, vecné ceny a trofeje. Súťažia medzi sebou zvlášť Pro/Pro a Pro/Am tímy v kategórii Pro tímov a Amatérske a Juniorské tímy v kategórii Amatérskych tímov.

Ak kvalifikovaný tím odmietne účasť, možnosť dostáva ďalší tím v poradí v danej kategórii a meste.

TERMÍN
Majstrovstvá sa odohrajú ako súčasť
III. Slovenského pohára 2014/15 v Brezne

22. Mája 2015
Koniec registrácie a štart turnaja o 11:00

ŠTARTOVNÉ NA TÍM - ZDARMA!

Celková dotácia do turnaja: 240 €
*Ceny platné pre minimálny počet 6 prihlásených tímov v kategórii.

KONIEC REGISTRÁCIE
15. Mája 2014. Potvrdenie účasti posielajte na fus@foosball.sk!

KOMPLETNÉ INFORMÁCIE

 

OSTATNÉ INFORMÁCIE O SEZÓNE

PRAVIDLÁ ORGANIZOVANIA TURNAJA

Každý prihlásený hráč do turnaja, sprievod, alebo aj verejnosť (divák) je súčasťou turnaja a má na vedomí pravidlá organizovania turnaja, ktorými sa priebeh turnaja riadi. Hráči navyše potvrdzujú súhlas s dodržiavaním týchto pravidiel automaticky prihlásením sa do turnaja a sú si vedomí, že pri ich nedodržaní budú penalizovaní. Pravidlá organizovania turnaja upravujú správanie hráčov nasledovne:

VLASTNÉ JEDLO, PITIE A ALKOHOL
Pokiaľ je turnaj organizovaný v priestoroch prevádzky s vlastným barom a kuchyňou, hráči a ich sprievod majú zakázané konzumovať vlastné nápoje a jedlo, pokiaľ im to nie je prevádzkou, alebo organizátorom inak dovolené. Obzvlášť prísme sa posudzuje konzumácia vlastného alkoholu v mieste turnaja, ako aj v jeho okolí.

Hráči, ktorí sú zjavne pod vplyvom alkoholu, sú na nich opakované sťažnosti, prípadne sú až agresívni a deštrukční, budú s okamžitou platnosťou vylúčení z turnaja bez nároku na vrátenie štartovného a vyplatenia cien. Ich počínanie môže byť ďalej posudzované disciplinárnym konaním a môže byť dodatočne vyvodená voči nim ďalšia penalizácia na ostatné turnaje.

FOTENIE A NATÁČANIE
Organizátor turnaja si vyhradzuje právo na získavanie fotografií a videí, ktoré sú zachytené počas turnaja, na ich dodatočnú archiváciu, spracovanie, úpravu a zverejnenie v rámci vyhodnotenia súťaže, prílohu k reportáži, prezentácie súťaže a športu ako takého, zverejnenie promo vídeí, videoreportáží a záznamov zápasov.

Hráči, ktorí sa umiestnia na pódiu (prvé tri umiestnené tímy v súťaži) majú povinnosť odfotiť sa pri prevzatí cien jednotlivo a spoločne s ostatnými umiestnenými, čím potvrdzujú svoje umiestnenie a prevzatie cien. V opačnom prípade strácajú nárok na umiestnenie, trofeje a vyplatenie cien.

Pokiaľ hráči nesúhlasia s dodatočným zverejnením fotografií alebo iných záznamov vzhľadom na ich nevhodný obsah, môžu tak požiadať o jeho dodatočné stiahnutie prostredníctvom mailu fus@foosball.sk.

NESLUŠNÉ A NEŠPORTOVÉ SPRÁVANIE
Počas turnaja sa hráči správajú slušne a disciplinovane. Rovnako to platí počas zápasov, ako aj počas celého turnaja. Správanie, ktoré je sprevádzané hlučným, rušivým, vulgárnym, hrubým a agresívnym spôsobom, môže byť podnetom pre vylúčenie z turnaja a v prípade opakovania aj podnetom pre ďalšie posúdenie počas dodatočného disciplinárneho konania.

ČLENSKÝ POPLATOK FUS V SEZÓNE 2014/15

Sezóna 2014/15 začína 1. septembra 2014 a končí 31. augusta 2015. Dobrovoľný členský poplatok je vo výške 5,00 € na jednu sezónu a jeho zaplatenie nie je podmienkou účasti na žiadnom turnaji FUS, okremSlovenskom pohári klubov 2014/15Majstrovstiev Slovenska krajov 2015.

Po zaplatení poplatku sa hráč stáva členom FUS v sezóne 2014/15 a tým automaticky platí nižší registračný poplatok na turnajoch, kde sa platí tento poplatok.

Uhradený členský poplatok FUS v danej sezóne je podmienkou, pokiaľ hráč chce poberať akékoľvek výhody z prípadných zľiav a dotácii, ktoré sú poskytované hráčom počas sezóny. Napr. dotácia na reprezentáciu a pod.

Uhradený členský poplatok FUS za sezónu 2014/15 je podmienkou pre prihlasovanie hráčov na ITSF turnaje, ktoré sú hrané počas FUS sezóny a je potrebné hráčov dopredu na tieto turnaje prostredníctvom FUS prihlásiť.

 

KATEGORIZÁCIA HRÁČOV

Kategorizácia hráčov je len pre hráčov open a ženy, ktoré majú vlastné kategórie rozdelené podľa príslušného Republikového rebríčka FUS open, resp. ženy celkom. Zaradenie v kategóriách je podľa umiestnenia v týchto rebríčkoch nasledovne:

KATEGORIZÁCIA PODĽA REPUBLIKOVÉHO REBRÍČKA FUS

KATEGÓRIA OPEN ŽENY
Pro do 50 do 5
Amatér 51 a viac 6 a viac


Do úvahy sa berú aj dosiahnuté výsledky v príslušných rebríčkoch ITSF. Vždy platí vyššie dosiahnutá kategória. Iba vyššia kategória v Open môže ovplyvniť kategóriu v ženách a junioroch.

KATEGORIZÁCIA PODĽA REBRÍČKA ITSF

KATEGÓRIA OPEN ŽENY
Pro do 200 do 100
Amatér 201 a viac 101 a viac


Zahraniční hráči sú automaticky posudzovaní ako Pro.

KTO JE JUNIOR?
Junior je hráč do 18 rokov, vrátane. Teda hráč narodený v roku 1996 a neskôr, čo platí pre juniorov počas celého kalendárneho roku 2014. Pre rok 2015 je junior už hráč narodený v roku 1997 a neskôr.

 

REPUBLIKOVÝ REBRÍČEK FUS A BODOVANIE

Body zarátané s ročnou platnosťou, výsledky sa každú sezónu potvrdzujú.

ROZDELENIE REPUBLIKOVÉHO REBRÍČKA FUS
OPEN - CELKOVÝ, DVOJICEJEDNOTLIVCI
ŽENY - CELKOVÝ, DVOJICEJEDNOTLIVCI
JUNIORI - CELKOVÝ, DVOJICEJEDNOTLIVCI

ROZDELENIE REPUBLIKOVÉHO REBRÍČKA FUS PRIEBEŽNE ZA SEZÓNU
OPEN - CELKOVÝ
ŽENY - CELKOVÝ
JUNIORI - CELKOVÝ

BODOVANIE TURNAJOV
Bodovanie turnajov je upravené podľa bodovania turnajov ITSF. Majstrovstvá slovenska sú bodované ako Majstrovstvá sveta (WCS), Slovenský pohár ako International a Krajské poháre spoločne s ITSF Multitable Pro tour turnajmi ako turnaje ITSF Pro tour. Len Déčka majú vlastné bodovanie.

KATEGÓRIA A BODY
A+ 150,130,110,90,75,60,50,40,30,20,15,10,5,3,2,1
A 100,90,80,70,60,50,40,30,20,15,10,5,3,2,1
B+ 35,30,25,20,18,15,13,10,8,5,3,2,1
B 35,30,25,20,18,15,13,10,8,5,3,2,1
C 70,60,50,40,35,30,25,20,15,10,5,3,2,1
D 20,18,15,13,10,8,5,3,2,1

Celkovo sa v sezóne 2014/15 hrá o bodový strop 1940 bodov, ktoré je možné získať započítaním maximálne 24 bodovaných turnajov, ktorých sa v tejto sezóne odohrá celkovo 46 (ak počítame s odohratím max. 27 Déčiek (namiesto 67) pre každého hráča a so započítaním Krajského pohára hraného v jednodnom kraji (namiesto siedmych krajov, teda 8 turnajov namiesto všetkých 28)). Ak by sme to všetko spočítali, tak za celú sezónu odohráme až 110 bodovaných turnajov a len za prvé miesta si hráči rozdelia 5930 bodov.

V informáciách pre každý turnaj je uvedený bodový zisk a rozpísané započítavanie do FUS rebríčka za sezónu.

CELKOVÉ VYHODNOTENIE ZA SEZÓNU

Za sezónu sa budú vyhodnocovať všetky tri rebríčky FUS open, ženy aj juniori. Do rebríčkov sa započítavajú všetky bodované turnaje v príslušnej kategórii za sezónu za dvojice a jednotlivcov spolu. Za open, ženy a juniorov budú odmenení traja najlepší hráči trofejami a prípadne finančnými odmenami v podobe dotácií na vybrané ITSF turnaje. Navyše prvý hráč v rebríčku FUS Open získa putovnú trofej.

REBRÍČEK FUS - OPEN

1. miesto: Trofej +putovná trofej +100€ Dotácia na vybrané ITSF turnaje*
2. miesto: Trofej
3. miesto: Trofej

REBRÍČEK FUS - ŽENY

1. miesto: Trofej +50€ Dotácia na vybrané ITSF turnaje*
2. miesto: Trofej
3. miesto: Trofej

REBRÍČEK FUS - JUNIORI

1. miesto: Trofej +50€ Dotácia na vybrané ITSF turnaje*
2. miesto: Trofej
3. miesto: Trofej

*ITSF turnaje v kategórii WCS, World Championships a World cup.

 

HALL OF FAME

Víťazi jednotlivých sérií turnajov a líg, ktoré sa vyhodnocujú za sezónu, alebo aj víťazi ITSF turnajov a rôznych Majstrovstiev, či už miest, ligy alebo Majstrovstiev Slovenska, rovnako aj celej sezóny individuálne, či tímovo, získavajú okrem príslušného titulu aj nezmazeteľný historický zápis do FUS Siene slávy v tomto športe (Hall of fame). Jednotlivé sezóny, a nebolo ich málo, priebežne spracovávame a dopĺňame.

Iba najlepší hráči dokážu vybojovať umiestnenie na stupni víťazov na najväčších turnajoch, v ligách alebo v celej sezóne a tým sa nezmazateľne zapísať do siene slávy.

Pozrieť si tých najlepších v jednotlivých sezónach:

2003 - I. Majstrovstvá Slovenska Rosengart 2003, alebo Facebook

2004 - Republika, Turnaje a Liga, alebo Facebook

2004 / 2005 - Republika, Turnaje a Liga, alebo Facebook

2005 / 2006 - zatiaľ nespracovaná

2006 / 2007 - zatiaľ nespracovaná

2007 / 2008 - zatiaľ nespracovaná

2008 / 2009 - zatiaľ nespracovaná

2009 / 2010 - zatiaľ nespracovaná

2010 / 2011 - zatiaľ nespracovaná

2011 / 2012 - Facebook (Čiastočne spracované)

2012 / 2013 - Facebook (Čiastočne spracované)

2013 / 2014 - Facebook (Čiastočne spracované)

 

SLOVENSKÁ REPREZENTÁCIA - DOTÁCIE

Na podporu Slovenskej reprezentácie na medzinárodných súťažiach FUS vytvára bank, ktorý ďalej prerozdeľuje na vybrané akcie. Prednosť majú tímové súťaže a súťaže ITSF. Do banku FUS venuje 10% zo štartovného z každého bodovaného turnaja (okrem kategórie B+), ďalej sú to príspevky z členského, príjmy venované z 2% z daní z príjmu, dotácie od partnerov. Hlavným partnerom FUS je ROSENGART SLOVAKIA, s.r.o.

Tieto prostriedky sú následne rozdelené na podporu Slovenskej reprezentácie. Prednosť majú turnaje ITSF. Avšak v prípade, ak ide o tímovú súťaž, môžu byť podporené aj iné turnaje, ako napr. P4P, ČFO a pod.

Podmienkou je, aby hráči prešli reprezentačným výberom, mali slovenské občianstvo a boli členmi FUS v sezóne 2014/15.


V nasledujúcej sezóne sú vybrané tieto ITSF turnaje s pridelenou dotáciou:

ITSF Turnaje v kategórie World Championship series (300 EUR)
ITSF World Championships a World cup (500 EUR)
ITSF European League Championships (300 EUR)*

Ďalšia dotáciu získavajú najlepší hráči za sezónu v FUS republikovom rebríčku 2014/15 v kategóriách Open, žien aj junior v celkovej sume 200 EUR.

*Víťaz Slovenského pohára klubov 2014/15

V prípade, ak sa náš tím nezúčastní všetkých vybraných turnajov v danej sezóne, môže byť dotácia navýšená.

 

FUS TRÉNINGOVÉ CENTRUM

Najlepšie miesto na turnaje, hru aj tréning. K dispozícii máte takmer 10 stolných futbalov rôznych značiek a typov. Ťažko by ste hľadali na svete miesto, kde nájdete toho toľko, ako tu. Navyše sme pre Vás otvorený každý deň. Vitajte v FUS Tréningovom centre v Bratislave!

V našom Tréningovom centre máte možnosť trénovať a pripravovať sa na všetky súťaže, ktoré organizujeme.

VIAC INFORMÁCIÍ


PREDAJ A PRENÁJOM STOLNÝCH FUTBALOV

Rozhodujete pre stolný futbal? Nechajte si poradiť pri výbere a nekupujte zbytočne v predražených e-shopoch! Máte možnosť vyskúšať si hneď niekoľko značiek stolných futbalov v našom showroome. Poradíme Vám pri výbere a ak sa rozhodnete, zoženieme Vám stôl za tú najlepšiu cenu!

VIAC INFORMÁCIÍ

 

2% Z DANÍ Z PRÍJMU

Mnohí z vás chcú pomáhať a snažia sa o to. No nie každý vždy môže a vie ako na to. Jednou z možností, ako môžeš prispieť aj ty, je každoročne venovať 2% z daní z príjmu na činnosť FUS. Keďže všetky prostriedky budú spätne použité na zlepšenie a skvalitnenie súťaží a podporu foosballovej reprezentácie, môžeš si byť istý, že hráči tak dostanú vždy 100%.

Využi možnosť v blížiacom sa daňovom priznaní a venuj nám 2% z dane z príjmu. Ak túto možnosť nemáš, oslov tvojich rodičov, kamarátov, zamestnávateľa a kolegov.

VIAC INFORMÁCIÍ

 

KONTAKTY

Potrebujete viac informácií, prípadne poradiť? Obráťte sa na nás, buď priamo, alebo na našich krajských administrátorov.

FUS - Foosballová Únia Slovenska
Nám. hraničiarov 13
851 03 Bratislava

Ing. Jozef Horčiak (Prezident)
tel.: 00 421 905 209 491
fus@foosball.sk

Ostatné kontakty podľa regiónov

 

Vložit komentář

Pokud chceš napsat komentář, musíš se přihlásit.