FUS > Herný systém > HERNÝ SYSTÉM FUS PRE SEZÓNU 2010 / 2011

HERNÝ SYSTÉM FUS PRE SEZÓNU 2010 / 2011

26.10.10 | Jozef Horčiak Přečteno: 2559×

Túto sezónu sme začali skôr opatrne. Veľa zmien sa týka predovšetkým úpravy štartovného a registračného poplatku, aby sme súťaže ešte viac priblížili mladým začínajúcim hráčom a hráčkam. Na druhej strane sme tak museli upraviť ceny, čo sa dotklo prevažne odmien za sezónu a trofejí. Veríme však, že sprístupnenie turnajov novým a mladším hráčom bude extra odmenou pre všetkých hlavne z toho športového hľadiska.

Neskorší začiatok sezóny nám ubral jeden Slovenský pohár. A nové regionálne členenie Krajských pohárov spojilo východ slovenska. No inak ideme takmer bez zmeny a môžme sa spoločne tešiť na všetky obľúbené turnaje, tak ako ich poznáme.

ČLENSKÝ POPLATOK FUS

Dobrovoľné členské je vo výške 6,00 €

Člen FUS platí automaticky nižší registračný poplatok na turnajoch Slovenského pohára, Slovak Open a Majstrovstvách Slovenska. Na Krajských kolách a nižších turnajoch sa registračný poplatok neplatí vôbec.

Uhradený členský poplatok FUS v danej sezóne je podmienkou, pokiaľ hráč chce poberať akékoľvek výhody z prípadných úľav a dotácii, ktoré sú poskytované hráčom počas sezóny.

Členovia FUS môžu využívať tréningové centrum FUS v Bratislave za zvýhodnených podmienok, tj. 1,00 € / osoba / deň. Inak je tento poplatok 2,00 €.

2,00 €  z každého zaplateného členského FUS a 10% zo štartovného z každého bodovaného turnaja bude príspevok do banku na Slovenskú reprezentáciu.

REPUBLIKOVÝ REBRÍČEK FUS

Body zarátané s ročnou platnosťou, výsledky sa každú sezónu potvrdzujú.

ROZDELENIE REPUBLIKOVÉHO REBRÍČKA FUS:

OPEN - CELKOVÝ, DVOJICE A JEDNOTLIVCI
ŽENY - CELKOVÝ, DVOJICE A JEDNOTLIVCI
JUNIORI - CELKOVÝ, DVOJICE A JEDNOTLIVCI

+REBRÍČEK KRAJOV – body 6 naj mužov a 2 ženy +body za MSK

KATEGORIZÁCIA HRÁČOV

Open, ženy a juniori majú vlastné kategórie rozdelené podľa príslušného Republikového rebríčka FUS celkom.

Zaradenie v kategóriách je podľa umiestnenia v týchto rebríčkoch nasledovne:

KATEGORIZÁCIA PODĽA REPUBLIKOVÉHO REBRÍČKA FUS  

KATEGÓRIA               OPEN              ŽENY            JUNIORI
Pro                              do 50              do 10              do 10
Amatér                    51 a viac        11 a viac         11 a viac

Do úvahy sa berú aj dosiahnuté výsledky v príslušných rebríčkoch ITSF. Vždy platí vyššie dosiahnutá kategória. Iba vyššia kategória v Open môže ovplyvniť kategóriu v ženách a junioroch.

KATEGORIZÁCIA PODĽA REBRÍČKA ITSF 

KATEGÓRIA             OPEN                  ŽENY              JUNIORI
Pro                           do 200                do 100               do 50
Amatér                 201 a viac          101 a viac         51 a viac

Zahraniční hráči sú automaticky posudzovaní ako Pro.


ŠTRUKTÚRA TURNAJOV

Aa - MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA ROSENGART 2011 (ITSF PRO TOUR)

Je hlavným turnajom na Slovensku.  Aby prezentoval v prvom rade súťaživosť medzi domácimi hráčmi je zaradený medzi turnajmi ITSF nižšie, ako Pro tour. Súčasťou sú zároveň aj Majstrovstvá Slovenska krajov, ktoré tak dopĺňajú všetky disciplíny mužov, žien, juniorov a rôzne technické disciplíny.

aA - MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA KRAJOV 2011

Pravidelne rozhodujú o celkovom víťazovi FUS rebríčka krajov. Jednotlivé tímy reprezentujú hráčsky výber z jednotlivých krajov Slovenska. Len ten najlepší tím sa však môže zapísať na putovný pohár a do siene slávy.

A - SLOVAK OPEN 2011 (ITSF MASTER SERIES)

Medzinárodný turnaj, ktorý dáva priestor porovnať sa s hráčmi na medzinárodnej úrovni. Turnaj je zaradený vrámci ITSF v kategórii Master series. Od roku 2010 je súčasťou aj Pohár národov, kde sa proti sebe stretávajú jednotlivé výbery zúčastnených krajín.

B - SLOVENSKÝ POHÁR 2009 / 2010

Už tradičný víkendový turnaj, ktorý každoročne patrí k tým najlepším turnajom v celej sezóne. Nechýbajú hlavné disciplíny mužov, žien ani juniorov, ktoré sú doplnené o amatérske, losované dvojice a jednu technickú disciplínu. Tento rok sa odohrajú len štyri kolá od východu po západ Slovenska. Dotácia na kolá ostáva, výrazne je znížené štartovné, no túto sezónu už bez odmien za sezónu.

C - KRAJSKÉ POHÁRE 2010 / 2011

Regionálnou úpravou prešli Krajské poháre. Tie sa budú hrať v rozdelení na Západné, stredné a východné slovensko. Úpravou a znížením prešlo štartovné, registračný poplatok je zrušený, ale za cenu zrušenia záverečných odmien a trofejí za kolá. No dotácie na kolá sa vyrovnali a ostávajú.

D - TURNAJE KATEGÓRIE D

Tieto turnaje doplňujú rebríček FUS. Do rebríčka sa započítava päť najlepších výsledkov z týchto turnajov v disciplíne dvojíc. Pravdepodobne nájznámejším déčko je už klasický turnaj Rosengart cup PRO/AM losovaných dvojíc v Bratislave. Ale svoje déčka nájdete aj v Novom meste n/V, Brezne, Košiciach alebo v Bardejove.

Bodovanie turnajov je upravené podľa bodovania turnajov ITSF. Majstrovstvá slovenska sú bodované ako Majstrovstvá sveta, Slovak open ako World championship series, Slovenský pohár ako International a Krajské poháre spoločne s déčkovými turnajmi ako turnaje ITSF Pro tour.

Bližšie informácie o turnajoch, výške štartovného, dotácií, odmien a celkového vyhodnotenia, budú uverejnené vždy pred ich začiatkom na stránke. Predbežné termíny turnajov a ich miesta sú uvedené v kalendári turnajov.

Komentáře

+/- NEW FUS SEASON 2010 / 2011 Horčiak Jozef 27.10.10 v 01:34

Member's fee for the season is 6,00 €

All members will get registration's fee discount for Slovak championships, Slovak open and Slovak cup series. There is no registration fee for Regional cup series and lower categories of tournaments.

All foreign players are considered Pro for all events.

Vložit komentář

Pokud chceš napsat komentář, musíš se přihlásit.