FUS > Herný systém > HERNÝ SYSTÉM FUS PRE SEZÓNU 2009 / 2010

HERNÝ SYSTÉM FUS PRE SEZÓNU 2009 / 2010

9.9.09 | Jozef Horčiak Přečteno: 2867×

Novú sezónu rozbiehame už koncom septembra. Na úvod nás bude čakať nový formát dotovaných turnajov kategórie D v Bratislave pod názvom Rosengart cup, ktorý má osloviť predovšetkým nových a amatérskych hráčov. No a hneď na to nabehneme do turnajového kolotoča prvým turnajom Krajských kôl. To však už budeme riešiť zostavenie tímov na ITSF Majstrovstvá sveta, rozbehnutie líg a pod. V novej sezóne nás toho čaká naozaj veľa, veď posuďte sami..

REGISTRÁCIA

Dobrovoľné členské vo výške 8,50 €  (zahŕňa v sebe poplatok za ligu družstiev na celú sezónu).

2,50 €  z každého zaplateného členského FUS a 10% zo štartovného z každého bodovaného turnaja bude príspevok do banku na Slovenskú reprezentáciu.

REPUBLIKOVÝ REBRÍČEK FUS

Body zarátané s ročnou platnosťou, výsledky sa každú sezónu potvrdzujú.

ROZDELENIE REPUBLIKOVÉHO REBRÍČKA FUS:

OPEN - CELKOVÝ, DVOJICE A JEDNOTLIVCI
ŽENY - CELKOVÝ, DVOJICE A JEDNOTLIVCI
JUNIORI - CELKOVÝ, DVOJICE A JEDNOTLIVCI

+REBRÍČEK KRAJOV – body 6 naj mužov a 2 ženy +body za MSD

Bodovanie turnajov podľa turnajov ITSF.

KATEGORIZÁCIA HRÁČOV

Open, ženy a juniori majú vlastné kategórie rozdelené podľa príslušného Republikového rebríčka FUS celkom.

Zaradenie v kategóriách je podľa umiestnenia v týchto rebríčkoch nasledovne:

KATEGORIZÁCIA PODĽA REPUBLIKOVÉHO REBRÍČKA FUS  

KATEGÓRIA               OPEN           ŽENY              JUNIORI
Pro master                     5                    -                        -
Master                           16                    5                       -
Pro                                  50                  16                      5
Semi pro                      100                  30                    16

Do úvahy sa berú aj dosiahnuté výsledky v príslušných rebríčkoch ITSF. Vždy platí vyššie dosiahnutá kategória. Iba vyššia kategória v Open môže ovplyvniť kategóriu v ženách a junioroch.

KATEGORIZÁCIA PODĽA REBRÍČKA ITSF 

KATEGÓRIA             OPEN             ŽENY              JUNIORI
Master                      100                    50                    16
Pro                             300                  150                    50
Semi pro                   600                  250                  100

Zahraniční hráči sú posudzovaní minimálne ako Semi pro, pokiaľ sa nepreukáže inak.

ŠTRUKTÚRA TURNAJOV

Aa - MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA ROSENGART 2010 (ITSF PRO TOUR)

Naďalej patria k hlavným turnajom na Slovensku. Ich význam sa mení len v rámci ITSF, aby viacej prezentoval súťaživosť medzi domácimi hráčmi. Formát sa nemení, aj naďalej sú jeho účasťou aj Majstrovstvá Slovenska družstiev a hrajú sa všetky disciplíny mužov, žien, juniorov a funká.

aA - MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA KRAJOV 2010

Je to turnaj, ktorý pravidelne rozhoduje o celkovom víťazovi FUS rebríčka krajov. Zmenou oproti minulým rokom je, okrem názvu (v minulosti Majstrovstvá Slovenska Družstiev), aj systém nasadzovania krajských tímov. Narozdiel od doterajšieho systému nasadzovania podľa výsledkov z posledných MSK budú tímy nasadené podľa priebežného poradia v rebríčku krajov.

A - SLOVAK OPEN 2010 (ITSF MASTER SERIES)

V predchádzajúcej sezóne sa tento turnaj osvedčil a preto ani v tejto sezóne nebude chýbať. Vo svojej podstate dáva priestor porovnať sa s hráčmi na medzinárodnej úrovni, preto dostáva aj významnejšie postavenie v rámci sérii turnajov ITSF. Čo sa týka disciplín, odohrajú sa všetky podobne ako na Majstrovstvá Slovenska Rosengart, pripravovanou novinkou bude obdoba Nations Cupu, kde sa očakáva účasť tímov zo susedných krajín.

B - SLOVENSKÝ POHÁR 2009 / 2010

Turnaje v seriáli Slovenských pohárov vždy patrili k tým najlepším turnajov v celej sezóne. Podobne by tomu malo byť aj naďalej a čo sa týka úprav, tie sú minimálne. K hlavným mužský, ženským a juniorským disciplínam, ako aj k losovaným dvojiciam a jednému funku. Amatérske dvojice ostávajú súčasťou nedeľného programu.

C - KRAJSKÉ POHÁRE 2009 / 2010

V tejto sezóne sa budú hrať krajské poháre v 4 krajoch a to v Prešovskom a Košickom kraji, spojenom Západoslovenskom kraji, ktorý spája Bratislavský, Nitriansky, Trnavský a Trenčiansky kraj a staro-novom Bansko bystrickom kraji. V Brezne, Košiciach a Bardejove však oproti minulému roku pribudne aj dotácia na jednotlivé kolá.

D - TURNAJE KATEGÓRIE D

Tieto turnaje doplňujú rebríček FUS. Do rebríčka sa započítava päť najlepších výsledkov z týchto turnajov v disciplíne dvojíc. Novinkou, ako sme už spomínali v úvode, je nový dotovaný turnaj v Bratislave Rosengart cup PRO/AM losovaných dvojíc.

 Bodovanie turnajov je upravené podľa bodovania turnajov ITSF. Majstrovstvá slovenska sú bodované ako Majstrovstvá sveta, Slovak open ako World championship series, Slovenský pohár ako International a Krajské poháre spoločne s déčkovými turnajmi ako turnaje ITSF Pro tour.

ŠTRUKTÚRA LÍG

V ligových súťažiach máme pripravených pár zmien, ktoré by mohli zatraktívniť túto súťaž a sprístupniť ju viac aj amatérskym a novým hráčom. S týmto cieľom, okrem štandardnej ligy, prichádza na svetlo slovenského ligového sveta Master Rosengart liga družstiev.

ROSENGART LIGA DRUŽSTIEV 2009

Klasická ligová súťaž družstiev. Rovnaké štartovné 20 Euro na tím a ceny od 400 Euro za sezónu pre prvé štyri tímy.

MASTER ROSENGART LIGA DRUŽSTIEV 2009

Ide o nový vyrovnanejší formát ligovej súťaže. V tíme môže byť max. 1 hráč Master, 1 hráč Pro, alebo 2 krát Pro a ostatné mix Semi pro a Rookie. Prípadne dvaja hráči Pro, alebo len mix Semi pro a rookie hráčov. Liga je zaujímavo finančné dotovaná od 550 Euro s vyšším štartovným 30 Euro na tím. 

Bližšie informácie o turnajoch, výške štartovného, dotácií, odmien a celkového vyhodnotenia, budú uverejnené vždy pred ich začiatkom na stránke. Predbežné termíny turnajov a ich miesta sú uvedené v kalendári turnajov.

Komentáře

+/- master ros liga Nastišin Ľudovít 11.9.09 v 13:40

to akoze budu dve osobitne ligy alebo co? tiez sa bude hrat len v ramci kraja ako normalna alebo ako to bude?

+/- MASTER ROSENGART LIGA DRUŽSTIEV 2009 Horčiak Jozef 11.9.09 v 20:39

Nie, je na hracoch, resp. na krajskom adminovi, ako sa rozhodnu, ze ktorej lige daju prednost vo svojom meste, teda kraji. Urcite sa bude hrat Master liga v BA. Ostatne mesta, ako KE a BJ, zatial nepodali jasne stanovisko. No musia sa rozhodnut do konca septembra.

+/- Kategorizacia Trnka Rastislav 12.9.09 v 12:56

Pokial viem, tak sa hovorilo aj o zmene kategorizacie hracov, ale ako tak pozeram, tak sa nic nezmenilo

+/- Uprava kategorii hracov Horčiak Jozef 21.9.09 v 16:03

Po prehodnoteni kategorizacie hracov sme dosli k zaveru, ze nie je dovod k posuvaniu hranic pre urcovanie kategorii hracov. A to az na jednu a to je posudzovanie juniorov podla ITSF. Co sa tyka cisto kategorizacie podla rebricka FUS, tak SK hracov vo vyssich kategoriach vytlacaju zahranicni hraci a teda je ich priblizne tolko, o kolko by sme zvazovali posuvat hranicu, kebyze su v rebricku iba SK hraci.

Na druhej strane je to vec pohladu.. Kto iny, ako hraci, ktori chodia pravidelne na turnaje, by mali byt kategorie Pro a vyssie? Z tohto pohladu su hranice stale nastavene primerane a nie je dovod na zmenu.

Vložit komentář

Pokud chceš napsat komentář, musíš se přihlásit.