FUS > Škola rozhodcov > ŠKOLENIE ROZHODCOV

ŠKOLENIE ROZHODCOV

5.12.08 | Marek Vaňous Přečteno: 2951×

Členstvo Slovenska v ITSF úzko súvisí s možnosťou organizovať medzinárodné turnaje, ktoré prilákajú množstvo zahraničných hráčov. Avšak právo organizovať ITSF turnaje prináša aj určité povinnosti. Jednou z nich je povinnosť zabezpečiť dostatočný počet kvalifikovaných rozhodcov. Preto Vám chceme už na najbližšom Slovenskom pohári ponúknuť možnosť zúčastniť sa školenia, vďaka ktorému môžete získať licenciu medzinárodného rozhodcu.

Samotné školenie trvá približne dve hodiny a jeho súčasťou je:
1. Seminár, kde budú vysvetlené základné rozhodcovské postupy 
2. Možnosť pýtať sa na nejasné časti pravidiel
3. Ukážka postupov pri stole
4. Test

Účasť na školení je bezplatná, ale predpokladá samostatné naštudovanie si pravidiel. Časový limit na vypracovanie testu je 30 minút, čo by malo pri dôkladnej príprave stačiť. Školenia sa môžu zúčastniť iba členovia FUS!

Po úspešnom absolvovaní získa väčšina účastníkov rozhodcovskú licenciu úrovne „Assistant“. Na základe žiadosti rozhodcu, môže slovenská rozhodcovská komisia zmeniť typ licencie až do úrovne „National“. Pri posudzovaní zmeny typu licencie rozhodujú najmä schopnosti a skúsenosti rozhodcu.

Úrovne rozhodcovských licencií ITSF:
1. Head official
2. International
3. National
4. Regional
5. Assistant

Školenie sa uskutoční v piatok 12.12.2008 ako súčasť zasadnutia rady FUS. Začiatok zasadnutia je o 15:00, predpokladaný začiatok školenia rozhodcov medzi 15:30 a 16:00.

Cieľom školenia je nielen získať licenciu, ale aj iný pohľad na stolný futbal, nie už ako krčmovú zábavu, ale ako šport na vysokej úrovni, kde sú do detailov posudzované pravidlá, ktorých dodržiavanie sa prísne vyžaduje. V prílohe nájdete potrebné dokumenty - rozhodcovskú príručku a pravidlá, ktoré si naštudujete.

Všetci, ktorí máte záujem zúčastniť sa školenia rozhodcov, prihláste sa mailom na adrese fus@foosball.sk, najneskôr do utorka 9.12.2008. Absolvovať školenie sa odporúča všetkým krajským administrátorom a zástupcom kraja, ako aj hráčom pravidelne sa zúčastňujúcim zahraničných turnajov. Okrem toho by bolo dobré, keby si licenciu rozhodcu spravila aspoň jedna zástupkyňa žien.

ODPORÚČANÍ ROZHODCOVIA

Krajskí administrátori a zástupcovia:
Marek Vaňous
Andrej Podmaka
Martin Jalakša
Peter Gábor
Ján Ambros
Tomáš Klobušník
Ivan Dupej

Hráči zúčastňujúci sa zahraničných turnajov:
Pavol Kováčik
Jozef Horčiak
Erik Tažík
Marek Vovčík

Iní
Rastislav Trnka
Marek Matys
Tibor Matušovský

Ženy ?

Tešíme sa na stretnutie v Košiciach.

Rozhodcovská komisia

Komentáře

+/- Prihlásení Vaňous Marek 10.12.08 v 17:10

Uchádzači:

Vaňous Marek
Horčiak Jozef
Trnka Rastislav
Ambros Ján
Dupej Ivan
Dupejová Jana
Gábor Peter
Vovčík Marek
Schnierer Matúš

+/- Dodatok :) Vaňous Marek 10.12.08 v 17:22

Tomáš Klobušník

Vložit komentář

Pokud chceš napsat komentář, musíš se přihlásit.