FUS > Rada FUS > NOVÉ BODOVANIE TURNAJOV KATEGÓRIE D

NOVÉ BODOVANIE TURNAJOV KATEGÓRIE D

29.10.08 | Jozef Horčiak Přečteno: 3413×

Na poslednom zasadnutí rozhodla rada FUS proti vytvoreniu novej série turnajov - Regionálneho Pohára. Tento model systému turnajov navrhoval nahradenie pôvodného Krajského Pohára turnajmi kategórie D, čomu bolo prispôsobené aj bodovanie týchto turnajov. Keďže sa však zachoval pôvodný systém, naskytá sa otázka, či neupraviť aj bodovanie Déčkových turnajov, ktorých úroveň a tým pádom aj bodová hodnota je jednoznačne nižšia ako pri KP.

V súčasnosti sú KP a Déčkové turnaje stále ohodnotené rovnako, s rozdielom toho, že do republikového rebríčka sa pri turnajoch kategórie D započítava iba 5 najlepších výsledkov v dvojiciach za sezónu. Vypracovali sme novy návrh bodovania, ktorý by mohol lepšie vystihnúť kvalitatívny rozdiel medzi jednotlivými turnajmi. Keďže najbližšie zasadnutie rady pripadá do úvahy až o dva mesiace, rozhodli sme sa kontaktovať členov rady mailom, aby sme bodovanie turnajov uzavreli ešte na začiatku sezóny.

Návrh v hlasovaní prešiel, keď proti hlasovali iba 2 osoby z celkového počtu 14 členov. Na základe výsledkov hlasovania budú všetky turnaje kategórie D (aj tie už odohrané) hodnotené novým systémom.

Nový systém bodovania nájdete v prílohe.

Vložit komentář

Pokud chceš napsat komentář, musíš se přihlásit.