FUS > Herný systém > HERNÝ SYSTÉM FUS PRE SEZÓNU 2008 / 2009

HERNÝ SYSTÉM FUS PRE SEZÓNU 2008 / 2009

22.9.08 | Jozef Horčiak Přečteno: 3020×

Po dlhšej septembrovej prestávke začíname hneď z ostra. V októbri máme na programe hneď dva turnaje. Prvým bude Slovenský pohár, na ktorom bude ešte treba dotiahnuť pár herných detailov, ako napr. Krajský pohár a zostavenie tímov na ITSF Majstrovstvá sveta. No a potom sa snáď dostane na rad už aj Krajský pohár a pôjdeme pekne po starom..

REGISTRÁCIA

Dobrovoľné členské vo výške 255,- Sk (8,50 €) (zahŕňa v sebe poplatok za ligu družstiev na celú sezónu).

60,- Sk (2,00 €) z každého zaplateného členského FUS a 10% zo štartovného z každého bodovaného turnaja bude príspevok do banku na Slovenskú reprezentáciu.

REPUBLIKOVÝ REBRÍČEK FUS

Body zarátané s ročnou platnosťou, výsledky sa každú sezónu potvrdzujú.

ROZDELENIE REPUBLIKOVÉHO REBRÍČKA FUS:

OPEN - CELKOVÝ, DVOJICE A JEDNOTLIVCI
ŽENY - CELKOVÝ, DVOJICE A JEDNOTLIVCI
JUNIORI - CELKOVÝ, DVOJICE A JEDNOTLIVCI

+REBRÍČEK KRAJOV – body 6 naj mužov a 2 ženy +body za MSD

Bodovanie turnajov podľa turnajov ITSF.

KATEGORIZÁCIA HRÁČOV

Open, ženy a juniori majú vlastné kategórie rozdelené podľa príslušného Republikového rebríčka FUS celkom.

Zaradenie v kategóriách je podľa umiestnenia v týchto rebríčkoch nasledovne:

KATEGORIZÁCIA PODĽA REPUBLIKOVÉHO REBRÍČKA FUS  

KATEGÓRIA  OPEN  ŽENY  JUNIORI
Pro master5--
Master165-
Pro50165
Semi pro1003016

Do úvahy sa berú aj dosiahnuté výsledky v príslušných rebríčkoch ITSF. Vždy platí vyššie dosiahnutá kategória. Iba vyššia kategória v Open môže ovplyvniť kategóriu v ženách a junioroch.

KATEGORIZÁCIA PODĽA REBRÍČKA ITSF 

KATEGÓRIA  OPEN ŽENY  JUNIORI
Master1005050
Pro300150100
Semi pro600250200

Zahraniční hráči sú posudzovaní minimálne ako Semi pro, pokiaľ sa nepreukáže inak.

ŠTRUKTÚRA TURNAJOV

A - MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA ROSENGART 2009 (ITSF PRO TOUR)

Naďalej patriak k hlavným turnajom na Slovensku. Ich význam sa mení len vrámci ITSF, aby viacej prezentoval súťaživosť medzi domácimi hráčmi. Formát sa nemení, aj naďalej sú jeho účasťou aj Majstrovstvá Slovenska družstiev a hrajú sa všetky disciplíny mužov, žien, juniorov a funká.

A - MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA DRUŽSTIEV 2009

Je to turnaj, ktorý pravidelne rozhoduje o celkovom víťazovi FUS rebríčka krajov. Krajské poháre sa síce zlučujú, ale regionálna príslušnosť hráčov ostáva.

A - SLOVAK OPEN 2009 (ITSF MASTER SERIES)

Ide o nový turnaj v seriály turnajov FUS. Avšak v svojej podstate nahrádza veľmi náročný Superchallenge. Vo svojej podstate dáva priestor porovnať sa s hráčmi na medzinárodnej úrovni, preto dostáva aj významnejšie postavenie vrámci sérii turnajov ITSF. Čo sa týka disciplín, odohrajú sa všetky podobne ako na Majstrovstvá Slovenska Rosengart.

B - SLOVENSKÝ POHÁR 2008 / 2009

Turnaje v seriáli Slovenských pohárov vždy patrili k tým najlepším turnajov v celej sezóne. Podobne by tomu malo byť aj naďalej a čo sa týka úprav, tie sú minimálne. K hlavným mužský, ženským a juniorským disciplínam, ako aj k losovaným dvojiciam a jednému funku, pribudnú v nedeľu amatérske dvojice.

C - KRAJSKÉ POHÁRE 2008 / 2009

Minulá sezóna úkázala, že formát krajských pohárov je už na čase prehodnotiť a upraviť. Základnou myšlienkou je zlúčenie jednotlivých slabších krajov do jedného silnejšieho. Z tohto pohľadu sa ponúka rozdelenie týchto turnajov na tri časti - západné, stredné a východné slovensko. Zlúčenie krajov kladie väčší dôraz na organizáciu, počet stolov, ale dáva priestor aj na zvýšenie dotácii. Hráči to budú mať o to komplikovanejšie, že budú nútení viacej cestovať. O tom, ako to bude vo finálnej podobe vyzerať, rozhodne rada FUS na svojom zasadnutí počas I. Slovenského pohára.

D - TURNAJE KATEGÓRIE D

Tieto turnaje doplňujú rebríček FUS. Do rebríčka sa započítava päť najlepších výsledkov z týchto turnajov v disciplíne dvojíc.

Bodovanie turnajov je upravené podľa bodovania turnajov ITSF. Majstrovstvá slovenska sú bodované ako Majstrovstvá sveta, Slovak open ako World championship series, Slovenský pohár ako International a Krajské poháre spoločne s déčkovými turnajmi ako turnaje ITSF Pro tour.

Bližšie informácie o turnajoch, výške štartovného, dotácií, odmien a celkového vyhodnotenia, budú uverejnené vždy pred ich začiatkom na stránke. Predbežné termíny turnajov a ich miesta sú uvedené v kalendári turnajov.

Ke stažení

Vložit komentář

Pokud chceš napsat komentář, musíš se přihlásit.