FUS > Liga > ROSENGART LIGA DVOJÍC 2019/20 - REGISTRÁCIA!

ROSENGART LIGA DVOJÍC 2019/20 - REGISTRÁCIA!

26.9.19 | Jozef Horčiak Přečteno: 1481×

Hľadáte spôsob, ako si čo najlepšie zahrať a zatrénovať jednotlivcov, dvojice a rovnako útok aj obranu? ROSENGART liga dvojíc je presne pre vás! Navyše spája juniorov, amatérov aj Pro hráčov do jednej súťaže s jedinečným systémom hrania a rovnako aj vyhodnocovania na konci súťaže. Všetci majú o čo hrať a tie najlepšie tímy navyše postupujú na Majstrovstvá Slovenska ROSENGART ligy. Túto sezónu otvárame ligu piatich mestách po celom Slovensku. Čo k tomu ešte dodať!? Zožen si spoluhráča a hraj s nami!

LIGU OTVÁRAME V TÝCHTO MESTÁCH, KONTAKT

1) BA - BRATISLAVA - Jozef Horčiak, 0905 209 491
2) TT - TRNAVA - Andrej Podmaka, 0911 897 002
3) SA - ŠAĽA - Róbert Gujber, 0908 194 421
4) PE - PARTIZÁNSKE - Karol Nógli, 0902 203 385
5) KE - KOŠICE - René Turek, 0948 280 085

PRIHLÁSTE SA DO 15. OKTÓBRA 2019!!!

UDALOSŤ NA FACEBOOKU
https://www.facebook.com/events/403381640561910/

KONTAKTUJTE SVOJHO LIGOVÉHO ADMINISTRÁTORA ALEBO PRIAMO FUS A REGISTRUJTE SA EŠTE DNES.


HRACIE MIESTA

Všetky herné miesta, kde sú stolné futbaly od spoločnosti ROSENGART SLOVAKIA s.r.o. na mince.

Každý tím si na začiatku ligy vyplní na prihláške svoje domáce hracie miesto, ktoré je v lokalite danej mestskej ligy. Ak krajský administrátor toto miesto potvrdí, tím hrá svoje domáce zápasy na tomto hracom mieste.

CENY (10 A VIAC TÍMOV PRE LIGU)

CELKOVÉ VYHODNOTENIE

1. miesto: 50 € +35%  +Trofej +Postup na Majstrovstvá Slovenska ROSENGART ligy 2020 (Naj Pro tím)
2. miesto: 40 € +20%  +Trofej
3. miesto: 30 € +10%  +Trofej
4. miesto: 20 € +  5%

NAJLEPŠIE UMIESTNENÝ PRO/AM TÍM
(5 A VIAC PRO/AM TÍMOV)*

1. miesto: 30 € +15%  +Trofej +Postup na Majstrovstvá Slovenska ROSENGART ligy 2020
2. miesto: 20 € +10%  +Trofej
3. miesto: 10 € +  5%  +Trofej

NAJLEPŠIE UMIESTNENÉ AMATÉRSKE TÍMY
(5 A VIAC AMATÉRSKYCH TÍMOV)*

1. miesto: 30 € +15%  +Trofej +Postup na Majstrovstvá Slovenska ROSENGART ligy 2020
2. miesto: 20 € +10%  +Trofej
3. miesto: 10 € +  5%  +Trofej

NAJLEPŠIE UMIESTNENÝ JUNIORSKÝ TÍM
(5 A VIAC AMATÉRSKYCH TÍMOV)*

1. miesto: 30 € +15%  +Trofej +Postup na Majstrovstvá Slovenska ROSENGART ligy 2020
2. miesto: 20 € +10%  +Trofej
3. miesto: 10 € +  5%  +Trofej

*2 AŽ 4 TÍMY V JEDNOTLIVÝCH KATEGÓRIÁCH (PRO/AM, AMATÉROV A JUNIOROV)

1. miesto: 30 € +Plaketa +Postup na Majstrovstvá Slovenska ROSENGART ligy 2020

CENY BUDÚ VYPOČÍTANÉ A UPRAVENÉ PO PRIHLÁSENÍ VŠETKÝCH TÍMOV

*V prípade, ak sa v daných kategóriách Pro/Am, Amatérskych alebo Juniorskych prihlási 5 a viac tímov, vyhodnotené budú 3 najlepšie tímy. V kategóriách, v ktorých sa prihlásia aspoň 2 tímy ale menej ako 4 tímy, bude vyhodnotení len najúspešnejší tím. Podobným spôsobom môže byť upravené aj celkové vyhodnotenie.

Jednotlivé ceny sa kombinujú. Napr. v prípade, ak najlepší amatérsky tím (ale aj juniorský alebo Pro/Am tím) sa umiestní v celkovom hodnotení na 2. mieste a zároveň je najlepšie umiestneným tímom vo svojej amatérskej kategórii. Získava obe prémie za celkové aj amatérske umiestnenie +príslušné trofeje.

Všetky najlepšie tímy vo svojích kategóriách postupujú navyše na Majstrovstvá Slovenska ROSENGART ligy 2018. V celkovom hodnotení postupuje najlepšie umiestnený Pro/Pro tím.

Celková dotácia v jednej lige je 200 €

Celkovo sa hrá v jednej lige o ceny v hodnote viac ako 500 €

Na vyplatenie odmien v plnej výške, ako budú potvrdené po prihlásení všetkých tímov a ukončení registrácie, je potrebné riadne a bez kontumácií odohrať minimálne 80% zápasov. Inak sa pomerne rozdá iba vyzbierané štartovné v danej lige. Ak sa odohrá do 50% zápasov, bude sa hrať iba o trofeje.

Jednotlivým tímom sa započítavajú všetky výsledky stretnutí, ak riadne odohrajú min. 50% zo všetkých svojich stretnutí. V opačnom prípade budú vylúčený z ligy a kontumované budú všetky ich stretnutia v ich neprospech.

PODMIENKY PRE OTVORENIE LIGY

Minimálny počet prihlásených tímov: 5
Maximálny počet prihlásených tímov: 15

Neváhajte a potvrďte svoju účasť už teraz !

KONIEC REGISTRÁCIE

15. OKTÓBRA 2019

KTO SA MôŽE PRIHLÁSIŤ?

Prihlásiť sa môžu všetci hráči bez limitu.
Hráči/tímy sa môžu prihlásiť len do jednej mestskej ligy v sezóne.
Juniori, teda hráči do 18 rokov, vrátane, sú hráči narodený v roku 2001 a neskôr.

Pro hráči sú hráči, ktorí sú umiestnení v prvej 50tke FUS rebríčka OPEN k začiatku sezóny 2019/20 (rep. na konci 2018/19).

AKO SA PRIHLÁSIŤ?

Prihlášku na ligu a štartovné je potrebné doručiť FUS alebo krajskému adminitrátorovi do konca registrácie. Odporúčame kontaktovať krajského administrátora v meste, v ktorom sa chcete prihlásiť. Kontakty sú uvedené hore v článku pri mestách, v ktorých sa liga otvára.

Už teraz však môžte predbežne potvrdiť svoju účasť a prihlásiť aj cez e-mail fus@foosball.sk, kde vám zároveň radi zodpovieme všetky dotazy.

ŠTARTOVNÉ NA TÍM

10 € Juniorská dvojica (len juniori amatéri)
15 € Amatérska dvojica
20 € Pro/Am dvojica
30 € Pro dvojica

Hrá sa na vhody (alebo vstupy do centra FUS), označenými turnajovými loptami s logom ROSENGART a oficiálnymi pravidlami ITSF.

 

ŠTART, KONIEC LIGY A JEJ VYHODNOTENIE

Ligové stretnutia sa začnú hrať prvým kolom od 28. októbra 2019. Rozpis zápasov bude nastavený tak, aby sa posledné kola odohrali (aj s náhradnými termínmi) najneskôr do 19. apríla 2020. Teda bude trvať 6 mesiacov. Termín na vyhodnotenie jednotlivých líg bude vyhlásený v každom meste zvlášť.

Najlepšie tímy v každej kategórii automaticky postupujú na Majstrovstvá Slovenska ROSENGART ligy 2020. Tie sa uskutočnia v nedeľu na turnaji MAJSTROVSTIEV BRATISLAVSKÉHO KRAJA 2019/20 v termíne 8.-10. Mája 2020.

SYSTÉM HRY

Tímy dvojíc po skončení registrácie budú nasadené do jednej skupiny, kde odohrajú po dve stretnutia (v dvoch kolách) proti všetkým tímom v skupine a to podľa rozpisu zápasov, ktorý bude zverejnený na www.foosball.sk po prihlásení všetkých tímov. Systém môže byť však upravený podľa celkového počtu prihlásených tímov. V závislosti od počtu sa môže hrať jedno až štvorkolovo.


Jedno stretnutie pozostáva z dvoch zápasov. Jeden zápas sa hrá na štyri hry, každá na 11 lôpt. Celkovo sa teda odohrajú 4 hry na 11 lôpt v jednom zápase, spolu 44 lôpt. Teda 88 lôpt v celom stretnutí pozstávajúcom z dvoch zápasov.

Skóre sa zapisuje pre všetky hry jednotlivo. O víťazovi zápasu však rozhoduje až celkové skóre zo stretnutia, teda z 88 lôpt.

POSTUP POČAS 1. POLOVICE STRETNUTIA - JEDNOTLIVCI

Prvá polovica stretnutia, tj. prvé štyri zápasy sa odohrajú ako jednotlivci. Na prvý zápas nastúpi ľubovoľný hráč z každého tímu. V druhom zápase sa vymení hráč, ktorý vyhral za svojho spoluhráča. V ďalších zápasoch ostávajú hráči tak, že odohrá každý maximálne dva zápasy po sebe.

POSTUP POČAS 2. POLOVICE STRETNUTIA - DVOJICE

1) Tímy nastúpia na zápas tak, že najprv domáci tím určí pozíciu útočníka a obráncu. Načo určí pozíciu hráčov tím hostí. Domáci tím má vzápätí ešte poslednú možnosť vymeniť pozície, no posledná úprava ostane na tíme hostí.

2) Tímy na to vylosujú stranu a prvé podanie podľa oficiálnych pravidiel ITSF. Prvá hra v prvom zápase stretnutia môže začať.

3) Po prvej odohranej hre (sete) sa vymení na pozícii útočník s brankárom vo víťaznom tíme. Ďalšie ostatné hry sa pozície hráčov v tímoch menia výhradne len na striedačku. Teda na začiatku ďalšej hry sa vymenia pozície hráčov v druhom tíme, potom v prvom atď atď, až do konca zápasu. Počas hry sa hráči na pozíciách nemôžu meniť! Takto sa počas zápasu vystriedajú všetky kombinácie hráčov na pozíciách útočníka a brankára.

ROZPIS ZÁPASOV, HRACÍ DEŇ

Oficiálny hrací deň je pondelok podľa rozpisu zápasov. Tento deň určuje začiatok týždňa, v ktorom sa daný zápas má odohrať. Domáci tím má za úlohu kontaktovať tím hostí a dohodnúť si termín, kedy budu môcť oba tímy nastúpiť na zápas na dohodnutom hracom mieste.

Ak sa tímy nedohodnú na hracom mieste, má prednosť domáce miesto domáceho tímu uvedené na ligovej prihláške.

V prípade, ak sa tímy nedohodnú na termíne. Posledný termín odohrania zápasu je najbližší pondelok, kedy začína ďalšie kolo. Začiatok zápasu je o 18:00h na domácom mieste domáceho tímu. Tím, ktorý sa nedostaví najneskôr do 30 minút v plnej zostave, bude automaticky kontumovaný. Rovnako kontumovaný bude tím, ktorý sa nedostaví v dohodnotom termíne počas týždňa.

V prípade, že si tímy dohodnú stretnutie pred riadnym termínom a jeden z tímov sa nedostaví, napriek čomu si dohodnú náhradný termín, tento tím zaplatí v náhradný termín všetky vhody.

Ak sa nedostaví ani jeden tím v kompletnej zostave v dohodnutom čase a nebude možnosť dohodnúť si iný termín, bude kontumovaný domáci tím, pretože v jeho réžii bolo iniciovať vhodný termín na odohratie zápasu.

Nebude sa prihliadať na žiadne výnimky, ktoré budú mimo riadneho rozpisu zápasov!

Zápasy nie je dovolené hrať pred alebo počas turnaja, alebo počas iných akcií, keď sú stoly mimo bežnej prevádzky. Turnaje organizované FUS majú prednosť pred stretnutiami ligy.

V prípade porušenia akýchkoľvek podmienok, oba tímy môžu byť sankciované stratou zápasu, diskvalifikáciou, zákazom štartu v ďalších súťažiach, alebo iným spôsobom a to bez náhrad.

AKO POSIELAŤ LIGOVÉ VÝSLEDKY?

Stiahnite si ligové zápisy zo stretnutia. Domáci tím ligový zápis počas stretnutia vypíše a pre potvrdenie platného výsledku kapitáni podpíšu. Následne domáci tím ligový zápis doručí organizátorovi súťaže a to podľa inštrukcií krajského administrátora alebo priamo FUS. Predbežne však môžu hráči výsledok nahlásiť telefonicky, SMS správou (0905209491) alebo mailom (fus@foosball.sk).

BODOVANIE

Jednotlivé stretnutia sa boduju nasledovne:
Víťastvo - 2 body
Remíza - 1 bod pre oba tímy
Prehra - 0 bodov

V prípade, že tímy budú mať rovnaký počet bodov na konci sezóny. Rozhoduje v poradí plusové skóre, počet strelených gólov a až v poslednom rade rozhodujúci zápas. Avšak roznoduje aj počet celkovo odohraných zápasov. Ak by došlo k absolútnej zhode, v prípade dvojkolovej súťaže, je možnosť vyhlásenia rozhodujúceho zápasu. O konečnom poradí rozhoduje organizátor súťaže FUS.

KONTAKTUJTE NÁS

V prípade akýchkoľvek otázok, alebo nedostupnosti ligových administrátor, sa obráťte priamo na FUS telefonicky 0905 209 491 alebo mailom fus@foosball.sk

 

ZÁSADY OCHRANY OSOBNÝCH ÚDAJOV A ICH SPRACOVANIE

Hráč, ktorý sa prihlási do ligy, zároveň udeľujem súhlas so spracovaním osobných údajov v rozsahu a spôsobom, ako je uvedené tu: http://www.foosball.sk/cs/clanky/?action=view&article_id=2206

Organizátor si vyhradzuje právo zmien, sledujte ich.

Vložit komentář

Pokud chceš napsat komentář, musíš se přihlásit.