FUS > Novinky > FUS Herná sezóna 2019/20 - Začíname!

FUS Herná sezóna 2019/20 - Začíname!

11.9.19 | Jozef Horčiak Přečteno: 1672×

September, ako každoročne, ohlásil začiatok novej herne sezóny. Pred sebou máme v poradí už 17. sezónu! Rovnako, ako po minulé sezóny, aj v tejto sezóne sa môžete tešiť na veľa rôznych turnajov a líg, počas ktorých môžeme očakávať napínavé zápasy a vzrušujúce momenty plné emócií, kde aj vy môžete byť ich súčasťou. Pozrite si plánované termíny s herným systémom pre sezónu 2019/20 a príďte si zahrať!

FUS KALENDÁR TURNAJOV 2019/20
https://www.facebook.com/foosball.sk/events

V tejto sezóne sme pre Vás pripravili len niekoľko zmien. Hlavná zmena sa týka klubovej súťaže, ktorá už nebude priamo súčasťou turnajov Majstrovstiev krajov, alebo pôjde už o samostatné kolá turnajov. Ďalej v tejto sezóne nám z kalendára vypadol turnaj ITSF Multitable Pro tour. Z tohto dôvodu sme upravili aj započítavanie turnajom Majstrovstiev krajov, kde budeme započítavať 7 najlepších turnajov (namiesto 6 v minulej sezóne).

AMATÉRSKE TURNAJE

V tejto sezóne sa bude do FUS rebríčka počítať TOP 8 najlepších výsledkov zo všetkých vybraných Amatérskych turnajov.

ROSENGART CUP

Oproti minulej sezóne ostávajú Rosengart cupy bez zmeny. Hrať sa bude v Bratislave, Trnave, Šali, Nitre, Partizánskom a v Košiciach. V novej sezóne pravdepodobne nebudeme hrať v Komárne a Bardejove, pravdepodobne však pribudnú Rosengart cupy v Banskej Bystrici.

MAJSTROVSTVÁ KRAJOV

Z programu Majstrovstiev krajov vypadáva klubová súťaž tímov, teda Slovenský pohár klubov. Ten budeme organizovať už samostatne. Sľubujeme si od toho plynulejší a rýchlejší priebeh turnaja. Jednotlivé disciplíny tak môžu dostať väčší priestor a podľa možností turnaj doplníme o disciplínu ženských jednotlivcov, prípadne miešaných dvojíc. Majstrovstvá krajov budú organizované ako jednodňové turnaje a nebudú súčasťou ITSF kalendára turnajov. Jedine MBB budú v nedeľu spojené s jedným kolom Slovenského pohára klubov a MBA s Majstrovstvami Rosengart ligy dvojíc. Pokiaľ budeme pripravovať turnaj v niektorom z krajov už v piatok, podľa možností odohráme vtedy aj extra kolo Rosengart cupu, prípadne Déčkové losované dvojice.

SLOVENSKÝ POHÁR KLUBOV

Najväčie úpravy má v tejto sezóne klubová súťaž. Tá nebude už riadnou súčasťou Majstrovstiev krajov, ale budeme ju organizovať už samostatne v troch kolách - jesenné, zimné a jarné kolo. Prvé a tretie kolo odohráme v Bratislave v Tréningovom centre FUS. Druhým kolom budú doplnené v nedeľu MBB.

Naďalej každý klub bude môcť na turnaj postaviť dva šesťčlenné tímy, prípadne extra tím, ak pôjde o čisto ženský alebo juniorský tím. Turnajov sa budú môcť naďalej zúčastňovať aj hostia zo zahraničia, pokiaľ budú v zložení 6 hráčov rovnakej štátnej príslušnostim, prípadne rovnakého oficiálne registrovaného zahraničného klubu. Najlepší výsledok niektorého z tímov sa bude započítavať do celkového poradia. Za tri kolá sa budú klubu počítať dva najlepšie výsledky za celú sezónu. Aby to však nebolo len o dvoch výsledkoch a mali sme o čo hrať počas celej sezóny, do konečného poradia Slovenského pohára klubov sa budú počítať aj body 6 najlepším hráčom v FUS Open rebríčku za sezónu z daného klubu.

Zmenou prechádza aj herný systém klubov. V tejto sezóne budeme jednotlivé stretnutia hrať na 40 lôpt (vo fázach do násobkov piatich gólov, kde je rozhodujúci 21. strelený gól), teda systémom, ktorý sa hral počas turnaja ITSF World cup 2019.

SLOVAK MASTERS

V tejto sezóne presúvame termín turnaja na marec 2020. Program turnaja bude upravený tak, aby väčší priestor dostali disciplíny SK Masters dvojíc a jednotlivcov.

MAJSTROVSTVÁ SR ROSENGART

Vrcholný turnaj sezóny by mal byť opäť v Bratislave a program ostane bez zmeny.

MAJSTROVSTVÁ STREDNÝCH A VYSOKÝCH ŠKÔL

Radi by sme nadviazali na úspešný turnaj pre stredné školy v spolupráci so športovým gymnáziom na Dudvažskej v Bratislave. Turnaj sa odohrá v približne rovnaký termín. Zatraktívniť by sme však chcel aj turnaj pre vysoké školy a tak ho v tejto sezóne plánujeme organizovať počas študenských športových dní UNIHRY 2020, ktoré sa pravidelnekonajú 1. mája.

ROSENGART LIGA DVOJÍC

Nezabudnite sa prihlásiť aj túto sezónu do ligy (info už pre vás pripravujeme). Ligu v tejto sezóne budeme hrať v Bratislave, Trnave, Šali, Partizánskom a Košiciach. Liga znamená dostatok hrania stolného futbalu počas celej sezóny, takže ak chcete veľa hrať a mať aj nejaký ten povinný tréning, rozhodne sa prihláste!

Prvé FUS turnaje odohráme už septembri, kedy sa môžete tešiť na obľúbené Rosengart cupy alebo tréningy v Tréningovom centre FUS.

Aj túto sezónu sa máte na čo tešíť. Nenechajte si nič újsť. Preto sledujte termíny na facebooku a príďte si zahrať. Tešíme sa na vás! :)

 

Členské FUS v sezóne 2019/20 je 8,00 € na hráča.

 

HLAVNÝ PARTNE R PRE TURNAJE A LIGU
OFICIÁLNY STÔL FUS

ROSENGART SLOVAKIA s.r.o.
Sledujte nás na facebooku: https://www.facebook.com/rosengart.sk/
Oficiálny web: http://rosengart.sk/


Vložit komentář

Pokud chceš napsat komentář, musíš se přihlásit.