FUS > Herný systém > HERNÝ SYSTÉM FUS PRE SEZÓNU 2011 / 2012

HERNÝ SYSTÉM FUS PRE SEZÓNU 2011 / 2012

13.9.11 | Jozef Horčiak Přečteno: 5881×

Nová sezóna je určená pre vás - hráčov a nadšencov stolného futbalu. A ver, poteší ťa. Predovšetkým však, ak si junior alebo amatérsky hráč, resp. nováčik. Hlavne pre vás je pripravených veľa noviniek a turnajov, ktoré oslovia naozaj každého aj nového nadšenca stolného futbalu. Samozrejme FUS, ako jediná funkčná stolno-futbalová organizácia na Slovensku, pokračujeme aj v tejto sezóne s organizovaním kvalitných súťaží v tomto športe od najnižších turnajov a líg, až po tie najvyššie medzinárodné, zapísané vo svetovom kalendári ITSF. Takže všetci, či už hráči alebo hráčky všetkých kategórií, si prídete určite na svoje a budete ocenení zaujímavými cenami, trofejami a titulmi aj v novej sezóne.

Kalendár turnajov FUS 2011/12

Našou snahou je urobiť z jednotlivých turnajov sviatok, oslavu stolného futbalu pre všetkých hráčov, ale i nadšencov a verejnosť. Turnaje majú tak predstavovať naďalej športový zážitok, ale zároveň aj čas, kedy si každý jeden účastník môže voľne a dosýta zahrať, spoznať nových ľudí, inšpirovať sa a vždy niečo nové sa naučiť. My vás nechceme preto zaťažovať zbytočnými výdavkami a vysokým štartovným. Ušetrené peniaze použite radšej na dopravu, stravu a ubytovanie. Dôležité je, aby ste prišli a užili si stolný futbal s nami a ostatnými. V tejto snahe podradíme celú sezónu a veríme, že si prídete na svoje.

Juniori bez štartovného celú sezónu a ženy s 50% zľavou!

Zaujímavou novinkou tejto sezóny je úprava štartovného pre všetky turnaje a to tak , že juniori počas celej sezóny nezaplatia ani cent na štartovnom v žiadnom turnaji a ženy majú 50% zľavu vo všetkých open turnajoch.

Podobne sa zľavy týkajú aj registračných poplatkov na Slovenských pohároch a Majstrovstvách Slovenska Rosengart. Juniori neplatia ani tento poplatok. Ženy platia len polovicu a pokiaľ sú členkami FUS v tejto sezóne, registračný poplatok neplatia vôbec.

ŠTRUKTÚRA TURNAJOV

Turnaje v novej sezóne sú rozdelené do piatich kategórií, podľa ich významu, bodového zisku, dotácií a celkovej prestíže:

D - TURNAJE KATEGÓRIE D (Amatérske a juniorské turnaje)

Tieto turnaje doplňujú FUS rebríček - open a často sa nehrajú len ako Open dvojice, ale majú rôzne obmedzenia a bývajú špecializované na juniorov alebo amatérov. Preto sú jedinečnou vstupenkou a príležitosťou pre nových hráčov zúčastniť sa turnaja a spoznať stolný futbal ako šport.

Do FUS rebríčka - open sa započítava päť najlepších výsledkov z týchto turnajov za celú sezónu, okrem čisto amatérskych alebo juniorských turnajov. Pravdepodobne nájznámejším déčkovým je už klasický turnaj Rosengart cup PRO/AM losovaných dvojíc v Bratislave. Ale svoje déčka nájdete aj v Novom meste n/V, Brezne, Košiciach alebo v Bardejove. Špeciálne, aby hráči v každom regióne mali šancu získať nejaké tie body za Déčka, aj turnaje losovaných dvojíc na Slovenských pohároch budú tejto kategórie.

Novinkou v Déčkach budú hlavne dva nové turnaje v Bratislave. Prvým je Juniorský pohár v Storme, ktorý sa bude konať každý druhý mesiac na striedačku s čisto Amatérskym turnajom v Elam klube. Všetky kolá budú vyhodnotené menšími trofejami, prípadne plaketami alebo medailami. Tieto juniorské a amatérske turnaje nezapočítavajú do rebríčkov FUS a nemajú ani celkové vyhodnotenie na konci sezóny. Hrajú sa s bielymi loptami a zjednodušenými pravidlami FUS.

DÉČKOVÉ TURNAJE V BRATISLAVE

ROSENGART CUP
MACHNÁČ, STORM A ELAM

JUNIORSKÉ TURNAJE
V STORME

MATÉRSKE TURNAJE
V ELAM KLUBE

Rosengart cup 2011/12 Juniorský turnaj v Storme 2011/12 Amatérsky turnaj v Elam klube 2011/12

DÉČKOVÉ TURNAJE V BREZNE

ROSENGART LIGA JEDNOTLIVCOV 2011/12

DÉČKOVÉ TURNAJE V BARDEJOVE

BIANCO CAFÉ CUP 2011/12

 

C - KRAJSKÉ POHÁRE 2011 / 2012

Regionálne poháre sa hrajú v rozdelení na Západné, stredné a východné slovensko. Turnaje s nízkym štartovným bez registračného poplatku, s dotáciou a so záverečným vyhodnotením. Sú prvým stupňom pre začínajúcich a amatérskych hráčov, kde sa môžu zoznámiť s profesionálnymi hráčmi. Do rebríčka FUS sa započítava všetkých 5 kôl turnaja, ale do záverečného vyhodnotenia len 4 najlepšie z dvojíc a jednotlivcov zvlášť. Tým pádom, hráči nestrácajú kontakt s krajským rebríčkom, keď vynechajú jedno kolo, resp. sa im jedno kolo nezadarí..

Na každom kole sa dvojice a jednotlivci vyhodnotia zvlášť cenami, ale trofeje obdržia len najlepší traja hráči v súčte bodov za dvojice a jednotlivcov spolu. V záverečnom vyhodnotení sa okrem zaujímavých trofejí pre prvých troch hráčov hrá aj o titul Majstra kraja.

Novinky Krajských kôl prináša hlavne Západoslovenský krajský pohár. Ten sa bude hrať už len v Bratislave na striedačku v Machnáči a v Elam klube. Navyše k dvojiciam a jednotlivcom pribudnú Juniorské dvojice a amatérske dvojice v podobe turnaja druhej šance. Turnaja druhej šance sa budú môcť zúčastniť len hráči, ktorí výrazne neuspeli v Open disciplínach. A rovnako, ako dvojice a jednotlivci, bude sa vyhodnocovať aj Majster juniorov v Západoslovenskom kraji.

KRAJSKÉ POHÁRE 2011 / 2012

ZÁPADOSLOVENSKÝ
KRAJSKÝ POHÁR

BRATISLAVA

STREDOSLOVENSKÝ
KRAJSKÝ POHÁR

BREZNO

VÝCHODOSLOVENSKÝ
KRAJSKÝ POHÁR

KOŠICE / BARDEJOV

Západoslovenský krajský pohár 2011/12 Stredoslovenský krajský pohár 2011/12 Východoslovenský krajský pohár 2011/12

B - SLOVENSKÝ POHÁR 2011 / 2012

Slovenský pohár 2011/12Už tradičný víkendový turnaj, ktorý každoročne patrí k tým najlepším turnajom v celej sezóne.

Nechýbajú hlavné disciplíny mužov, žien ani juniorov, ktoré sú doplnené o amatérske, losované dvojice a jednu technickú disciplínu.

Tento rok sa odohrajú štyri kolá od východu po západ Slovenska. Dotácia na kolá ostáva a štartovné je opäť nízke. Túto sezónu sa však nevyhodnocuje víťaz Slovenského pohára, to bude súčasť až vyhodnotenia jednotlivých rebríčkov FUS za sezónu.

Hlavnou zmenou v programe bude presunutie všetkých ženských a juniorských disciplín na sobotu. Vtedy sa odohrajú okrem Open dvojíc aj Amatérske dvojice. A to s tým, že treba počítať, že ak sa niečo nedohrá, bude sa pokračovať v nedeľu. Vtedy sa odohrajú Open jednotlivci a jedna zo štyroch Fun disciplín. V piatok začíname s losovanými dvojicami, ktoré budú špeciálne bodované ako Déčkový turnaj. Navyše sa juniorské a ženské disciplíny budú vyhodnocovať už len za dvojice a jednotlivcov spolu pre prvých troch najlepších hráčov.

A - SLOVAK OPEN 2012 (ITSF MASTER SERIES)

Medzinárodný turnaj, ktorý dáva priestor porovnať sa s hráčmi na medzinárodnej úrovni. Turnaj je zaradený vrámci ITSF v kategórii Master series. Od roku 2010 je súčasťou aj Pohár národov, kde sa proti sebe stretávajú jednotlivé výbery zúčastnených krajín. Celkovo trvá tri dni, počas ktorých sa odohrá 13 rôznych turnajov vo všetkých disciplínach a kategóriách.

Tento turnaj sa v priamo v sezóne 2011 / 2012 neodohrá. Je naplánovaný až na jeseň 2012, ako súčasť svetového kalendára ITSF 2012. Z tohto dôvodu bude zaradený do kalendára FUS až v sezóne 2012 / 2013.

AA - MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA ROSENGART 2012 (ITSF PRO TOUR)

Je hlavným a vrcholným turnajom na Slovensku. Aby prezentoval v prvom rade súťaživosť medzi

domácimi hráčmi je zaradený medzi turnajmi ITSF v nižšej kategórii Pro tour. Súčasťou sú zároveň aj Majstrovstvá Slovenska krajov, ktoré tak dopĺňajú všetky disciplíny mužov, žien, juniorov a rôzne technické disciplíny.

Majstrovstvá Slovenska Rosengart sú posledným turnajom v sezóne, ktorú tak uzatvárajú a môžu tak definitívne rozhodnúť o víťazoch celej sezóny. Okrem vyhodnotenia MSR sa tak priamo na turnaji vyhodnocuje aj celková sezóna v rebríčkoch FUS v kategóriách open, žien a juniorov, spoločne s odovzdaním putovného pohára za FUS rebríček krajov.

Tento turnaj je najväčším turnajom organizovaným u nás. Celkovo trvá až štyri dni a s Majstrovstvami Slovenska Krajov sa celkovo odohrá až 13 rôznych turnajov vo všetkých disciplínach a kategóriách, ktoré sú u nás organizované.

aA - MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA KRAJOV 2012

Pravidelne rozhodujú o celkovom víťazovi FUS rebríčka krajov. Jednotlivé tímy reprezentujú hráčsky výber z jednotlivých krajov Slovenska. Len ten najlepší tím sa však môže zapísať na putovný pohár a do siene slávy.

Bodovanie turnajov

Bodovanie turnajov je upravené podľa bodovania turnajov ITSF. Majstrovstvá slovenska sú bodované ako Majstrovstvá sveta, Slovak open ako World championship series, Slovenský pohár ako International a Krajské poháre spoločne s déčkovými turnajmi ako turnaje ITSF Pro tour.

Bližšie informácie o turnajoch, výške štartovného, dotácií, odmien a celkového vyhodnotenia, budú uverejnené vždy pred ich začiatkom na stránke. Predbežné termíny turnajov a ich miesta sú uvedené v kalendári turnajov, alebo v prílohe dole.

LIGA DVOJÍC

Ďalšou výraznou novinkou bude otvorenie hneď dvoch líg v Bratislave a jednej v Bardejove. Prvou v Bratislave je Juniorská liga v Storme a druhou Študentská amatérska liga v Elam klube. Obe sa hrajú ako liga dvojíc so špeciálnym herným systémom a o zaujímavé ceny a dotácie. Amatérska sa bude hrať s celkovou dotáciou 500,- EUR a Juniorská s dotáciou 300,- EUR, samozrejme plus trofeje a iné vecné ceny. Liga trvá približne 6 mesiacov, takže počas jednej sezóny stihneme odohrať dve kolá. V Bardejove sa bude hrať PRO/AM liga dvojíc.

LIGA DVOJÍC 2011 / 2012 - ZIMA

JUNIORSKÁ LIGA V
STORME 2011/2012

BRATISLAVA

AMATÉRSKA LIGA V
ELAM KLUBE 2011/2012

BRATISLAVA

PRO/AM LIGA V BARDEJOVE 2011/2012
BARDEJOV

Juniorská liga v Storme 2011/12 Amatérska liga v Elame 2011/12 PRO/AM liga v Bardejove 2011/12


OSTATNÉ INFORMÁCIE O SEZÓNE

CELKOVÉ VYHODNOTENIE ZA SEZÓNU

Za sezónu sa budú vyhodnocovať všetky tri rebríčky FUS open, ženy aj juniori. Do rebríčkov sa započítavajú všetky bodované turnaje v príslušnej kategórii za sezónu za dvojice a jednotlivcov spolu. Za open, ženy a juniorov budú odmenení traja najlepší hráči trofejami a finančnými odmenami. Navyše prvý hráč v rebríčku FUS Open získa putovnú trofej.

REBRÍČEK FUS - OPEN

1. miesto: 300,- EUR +trofej +putovná trofej
2. miesto: 200,- EUR +trofej
3. miesto: 100,- EUR +trofej

REBRÍČEK FUS - ŽENY

1. miesto: 150,- EUR +trofej
2. miesto: 100,- EUR +trofej
3. miesto: 50,- EUR +trofej

REBRÍČEK FUS - JUNIORI

1. miesto: 100,- EUR +trofej
2. miesto: 50,- EUR +trofej
3. miesto: 30,- EUR +trofej

*Finančné odmeny za rebríček nie sú garantované

 

ČLENSKÝ POPLATOK FUS V SEZÓNE 2011 / 2012

Dobrovoľný členský poplatok je vo výške 6,00 € na jednu sezónu a jeho zaplatenie nie je podmienkou účasti na žiadnom turnaji FUS, okrem Majstrovstiev Slovenska krajov 2012.

Po zaplatení poplatku sa hráč stáva člen FUS v sezóne 2011/12 a tým automaticky platí nižší registračný poplatok na turnajoch Slovenského pohára a Majstrovstvách Slovenska. Na Krajských kolách a nižších turnajoch sa registračný poplatok neplatí vôbec.

Uhradený členský poplatok FUS v danej sezóne je podmienkou, pokiaľ hráč chce poberať akékoľvek výhody z prípadných zľiav a dotácii, ktoré sú poskytované hráčom počas sezóny.

Členovia FUS môžu využívať tréningové centrum FUS v Bratislave za zvýhodnených podmienok, tj. 1,00 € / osoba / deň. Inak je tento poplatok 1,50 €.

2,00 €  z každého zaplateného členského FUS a 10% zo štartovného z každého bodovaného turnaja bude príspevok do banku na Slovenskú reprezentáciu.


REPUBLIKOVÝ REBRÍČEK FUS

Body zarátané s ročnou platnosťou, výsledky sa každú sezónu potvrdzujú.

ROZDELENIE REPUBLIKOVÉHO REBRÍČKA FUS:

OPEN - CELKOVÝ, DVOJICE A JEDNOTLIVCI
ŽENY - CELKOVÝ, DVOJICE A JEDNOTLIVCI
JUNIORI - CELKOVÝ, DVOJICE A JEDNOTLIVCI

+REBRÍČEK KRAJOV – body 6 naj mužov a 2 ženy +body za MSK


KATEGORIZÁCIA HRÁČOV

Kategorizácia hráčov je len pre hráčov open a ženy, ktoré majú vlastné kategórie rozdelené podľa príslušného Republikového rebríčka FUS open, resp. ženy celkom. Zaradenie v kategóriách je podľa umiestnenia v týchto rebríčkoch nasledovne:

KATEGORIZÁCIA PODĽA REPUBLIKOVÉHO REBRÍČKA FUS

KATEGÓRIA OPEN ŽENY
Pro do 50 do 5
Amatér 51 a viac 6 a viac


Do úvahy sa berú aj dosiahnuté výsledky v príslušných rebríčkoch ITSF. Vždy platí vyššie dosiahnutá kategória. Iba vyššia kategória v Open môže ovplyvniť kategóriu v ženách a junioroch.

KATEGORIZÁCIA PODĽA REBRÍČKA ITSF

KATEGÓRIA OPEN ŽENY
Pro do 200 do 100
Amatér 201 a viac 101 a viac

Zahraniční hráči sú automaticky posudzovaní ako Pro.

 

V prílohe nájdete aktuálne termíny na sezónu pre bodované turnaje, déčkové, amatérske aj junioroské turnaje. A zjednodušené pravidlá pre amatérske a juniorské turnaje aj ligy, ako aj oficiálne pravidlá ITSF platné pre bodované turnaje a Rosengart cup. Ostatné termíny nájdete aj v kalendári turnajov na webe.

Dúfam, že sa vám nová sezóna bude páčiť, nadchne vás a že sa na ňu už tešíte podobne ako my.

Komentáře

+/- CELKOVÉ VYHODNOTENIE ZA SEZÓNU - ODMENY Horčiak Jozef 8.6.12 v 11:30

Upozornenie:
Finančné ceny za vyhodnotenie sezóny 2011/12 sa nebudú vyplácať a to vzhľadom na to, že nie sú a neboli vytvorené dostatočné zdroje na vyplatenie týchto odmien počas sezóny. Ostatné ceny ostávajú bez zmeny.

Vložit komentář

Pokud chceš napsat komentář, musíš se přihlásit.