FUS > 06 Bansko Bystrický kraj > Správy z regiónov > VÍŤAZOM AKTON FUN CUPU MARTIN ŠULEK

VÍŤAZOM AKTON FUN CUPU MARTIN ŠULEK

1.6.07 | Jozef Horčiak Přečteno: 2761×

Tento víkend bol naozaj bohatý na šípkarske a stolno – futbalové podujatia. Na šípkarov okrem piatkovej Mestskej Ligy čajali aj tri zápasy Slovenskej extraligy družstiev, v ktorých sa rozhodovalo o osude brezňanov. Pre stolných futbalistov zas 1. DC Brezno v spolupráci s predajňou Akton elektro pripravili druhý ročník turnaja Akton Fun Cup, ktorý sa konal v sobotu a v nedeľu.

V sobotu a v nedeľu pre priaznivcov stolného futbalu bol pripravený druhý ročník AKTON FUN CUP-u. Tento netradičný turnaj, v ktorom si foosbalisti overia svoje schopnosti práve v neoficiálnych disciplínach tzv. fun, sa konal v Darte už po druhý krát, za vídatnej podpory Akton elektra.

 V tomto ročníku sme zvolili tzv. víkendový model, kedy bol turnaj rozdelený do dvoch dní a v každý deň sa odohrali dve disciplíny, z ktorých sa všetkým štartujúcim sčítavali body. Pri celkom peknej účasti, keď do Brezna zavítali aj hráči z Prievidze a Bratislavy, si najlepšie počínal jeden z najmladších štartujúcich Martin Šulek z Brezna. Martin vyhral dve zo štyroch disciplín, obe už v sobotu, a v nedeľu tak mohol kontrolovať svoje postavenie. Napokon v nedeľu k dvom víťaztvám pridal aj jedno štvrté a tretie miesto a o víťazovi Akton Fun Cupu bolo rozhodnuté. Svojím finišom zaujal aj druhý v celkovom poradí Jaro Pádivý z Bratislavy, ktorý zas vyhral obe nedeľné disciplíny, no výsledky zo soboty mu nedávali veľkú šancu na celkové prvenstvo. Jaro skončil napokon na peknom druhom mieste. Na treťom mieste skončil ďalší z mladých talentov Brezna Michal Baník. Trochu sklamaním bolo až štvrté miesto Jana Ambrósa, ktorý od samého začiatku poškuľoval po stupni najvyššom. Janovi však patrí vďaka za hladký priebeh turnaja, nad ktorým dohliadal po oba dni. Tiež patrí poďakovanie hlavnému sponzorovi podujatia Akton elektru.

Vložit komentář

Pokud chceš napsat komentář, musíš se přihlásit.